Kolejne trafienie Łukasza Teodorczyka! Anderlecht wygrał mimo dwóch czerwonych kartek

DW
Łukasz Teodorczyk zdobył sześć goli w trzech ostatnich meczach.
Łukasz Teodorczyk zdobył sześć goli w trzech ostatnich meczach. Bartek Syta / Polska Press
W dramatycznych okolicznościach wygrali piłkarze Anderlechtu Bruksela z Royal Antverp. Mistrzowie Belgii niemal całe spotkanie grali w osłabieniu, gdyż w 3. minucie czerwoną kartkę obejrzał Leander Dedoncker. Kluczową rolę w tym spotkaniu odegrał Łukasz Teodorczyk, który dał sygnał do ataku i zdobył bramkę dającą prowadzenie.

Takiego scenariusza nie wymyśliłby sam Alfred Hitchcock. Anderlecht grał w 10 niemal całe spotkanie, a mimo to wygrał spotkanie z Royal Antverp FC. Początek meczu wskazywał jednak na pewne zwycięstwo gości. Już w 13. minucie mogło być 0:1 na korzyść rywali Łukasza Teodorczyka, ale Pitroipa z bliskiej odległości nie potrafił pokonać Selsa.

Wszystko jednak układało się dla mistrzów Belgii na korzyść. W 22. minucie goście popełnili przewinienie przed polem karnym, co było doskonałą okazją do zdobycia gola. Duża liczba zawodników w polu karnym, dośrodkowanie na głowę jednego z nich i... gol! A strzelcem - Łukasz Teodorczyk! Reprezentant Polski wykorzystał swoją siłę i skoczność, a następnie umieścił piłkę w bramce Bolata.

Piłkarze Antverp wzięli się do odrabiania strat, ale dopiero przed samą końcówką pierwszej połowy odpowiedzieli czymś konkretnym. Świetną wrzutkę z lewej strony boiska wykorzystał Stallone Limbombe.

Szczęście znów uśmiechnęło się do drużyny Anderlechtu. Na 13 minut przed końcem spotkania rzut karny wykorzystał Silvere Ganvoula. Kiedy wydawało się, że goście znów będą mieli trudne zadanie, w 80. minucie czerwoną kartkę obejrzał kolejny piłkarz "Paarswit" - Adrien Trebel. W tej sytuacji nie było akurat żadnych wątpliwości, zawodnik gospodarzy mógł atakiem wślizgiem spowodować uszczerbek na zdrowiu rywala. Anderlecht kończył więc mecz w dziewiątkę.

10 minut to jednak za mało czasu, aby przebić się przez defensywę mistrzów Belgii. Antverp nie wywozi więc ze Stade Constant Vanden Stock żadnej zdobyczy. Dla Łukasza Teodorczyka to natomiast szóste trafienie w ostatnich trzech meczach. Czyżby napastnik obudził się tuż przed mundialem?

Anderlecht Bruksela - Royal Antverp FC 2:1 (1:1)

Bramki: 22. Teodorczyk, 77. Ganvoula (kar.) – 43. Limbombe

RSC Anderlecht: Sels – D. Appiah, Dendoncker, Spajić, Obradović – Kums, Trebel – Gerkens, Morioka (83. Josué Sá), Saief – Teodorczyk (72. Ganvoula).
Rezerwowi: B. de Jong – Chipciu, Bruno, Ganvoula, Amuzu, Danté, Lokonga, Marković, Josué Sá, Saelemaekers. Royal

Antverp FC: Bolat – De Laet (58. Oularé), Arslanagic, Matheus, Corryn (88. Jelle Van Damme) – Buta, Haroun, Siani (85. Pitroipa), Hairemans – Limbombe, Owusu Acheampong.
Rezerwowi: Debaty – Jaadi, Bayal Sall, Jelle Van Damme, Oularé, Yatabaré, Pitroipa.