Kolejne emerytalne miasteczko "S". "Niech i król Norwegii się dowie..."

Redakcja
Już dziś odbędzie się specjalne posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", która wyrazi swój sprzeciw wobec propozycji reformy emerytalnej. Będzie też apel do prezydenta. Bo w tym czasie u Bronisława Komorowskiego zawita król Norwegii. - Będą z nami norwescy związkowcy. Niech i król Norwegii dowie się, jak wygląda dialog społeczny w Polsce - mówił Piotr Duda, przewodniczący związku.

Wczoraj na konferencji prasowej Solidarność zaprezentowała nowy spot dotyczący reformy emerytalnej. Spot nazywa się "Żądamy prawdziwej reformy" i jest częścią większej kampanii, którą cały czas prowadzi związek. Występujący w spocie Ryszard Lembora - jak podkreślano na konferencji, nie jest aktorem - opowiada w klipie o swoich prawdziwych problemach.

Czytaj też: Solidarność: Oni zlekceważyli głosy 2 mln ludzi/a]

Solidarność planuje założyć miasteczko emerytalne przed Sejmem

Piotr Duda usilnie przekonuje, że w sprawie reformy emerytalnej to związkowcy, a nie rząd, mają rację. - Każdy kolejny rząd, który będzie po tym złym rządzie, tę ustawę wyrzuci do kosza, jestem o tym przekonany - mówił szef Solidarności. - Kompletnie nie rozumiem tego pośpiechu. Strach w oczach premiera Tuska wynika z jednego, że brak jest argumentów merytorycznych, dlatego chce tę szkodliwą dla Polski ustawę przepchnąć jak najszybciej, bo to jest wstyd dla Polski, że rząd proponuje taką złą ustawę dla Polaków. Ja 30 marca proponowałem opcje dotyczące rozwiązania problemów. My nie mówimy nie, bo nie. Wszyscy Polacy to usłyszeli, a rząd mówi tylko 67. Za tym nie idą żadne rozwiązania, które osłoniłyby i praktycznie przyczyniły się do tego, aby więcej było w systemie emerytalno-rentowym - dodał.

Czytaj też: [a]http://www.polskatimes.pl/artykul/562687,kaczynski-reforma-emerytur-jest-tchorzliwa-i-uderza-w,id,t.html

Duda zapowiedział też, że "S" nie spocznie, dopóki ta ustawa nie zostanie wyrzucona do kosza. - Jeżeli rząd myśli, że będzie Euro, olimpiada w Londynie i my zapomnimy, to się myli. Nie zapomnimy. A szczególnie niech się boją posłowie PO, Ruchu Palikota i PSL, bo jak sobie jeszcze premier w życiu poradzi, to oni będą mieli kłopoty. Nie zapomnimy, będziemy ich nękać. Ja mam też wielu przyjaciół wśród tych ludzi i oni mówią: Piotr, jest tak, a nie inaczej. My po prostu musimy głosować, bo inaczej wylecimy z klubu albo będziemy mieli problemy - mówił Piotr Duda. Tłumaczył, że to nie przypadek, że PO spadają słupki. - Ja wiem, że pan premier nie może się cofnąć, bo przypomnę - ACTA, leki refundowane, a w tej chwili musiałby także przyznać się do błędu 67. Dlatego robi wszystko, żeby przepchnąć. Nadzwyczajne posiedzenie rządu, nadzwyczajne posiedzenie komisji. Przepraszam bardzo, co to jest? Stan wojenny czy przyjmowanie bardzo ważnej reformy dla Polaków? - mówił Duda.

Czytaj też: Rosati ws. emerytur: Tamta reforma ratowała państwo przed bankructwem, ta chroni wysokość świadczeń

Jego zdaniem nadzwyczajne posiedzenie rządu odbyło się w piątek po to, żeby Solidarność nie przyjechała i przed Sejmem nie protestowała, "bo jest majówka, długi weekend". Czy Solidarność będzie protestować podczas Euro 2012? - Trudno mi powiedzieć. Ja nie mówię ani tak, ani nie (...). Będziemy się kontaktowali z Solidarnością rolników, z taksówkarzami - z wszystkimi środowiskami, które coraz częściej mówią: nie! Dosyć tego, i będziemy wspólnie podejmować jakieś działania przeciwko temu rządowi i niewykluczone, że to będzie też podczas Euro 2012, bo Euro przeminie, miesiąc minie, a Polacy zostaną z tymi problemami - stwierdził Duda. Dodał, że nic nie powstrzyma "S" "przed tym, aby piętnować, aby w różnego rodzaju inny sposób pokazywać, że ci posłowie, którzy podnieśli rękę przeciwko referendum i za tą ustawą, to są posłowie, którzy szkodzą Polsce i Polakom".

Czytaj też: Związkowcy ws. emerytur nie odpuszczą: Miasteczko "Solidarności" wróci przed Sejm

W dalszych etapach kampanii pod Sejmem ma stanąć miasteczko emerytalne, a 10 maja odbędzie się tam nadzwyczajne posiedzenie komisji krajowej Solidarności.

Joanna Miziołek

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
SMS
POdaj dalej
k
kinsky
naturalnie w rozumieniu materialnej przydatności, nie jest w zasadzie nikomu potrzebny. Jednak jakieś wyraziste i pozytywne efekty z działalności osób ukoronowanych mandatem społecznym, są już bardzo konieczne, i to nieodzownie od zaraz! Poniżej leżą powody ku temu! Naturalnie, tutaj pomijam kontynuowaną pilnie przy byle jakiej okazji działalność rozdawania odznaczeń dla elitarnych osób, notabene stosownie zasłużonych w czasie pokoju. Ktoś może zapyta; skąd taka awersja na wszelkie laurki? Ano, ażeby kiedykolwiek je dostać, trzeba było już w fazie edukacji podstawowej podlizywać się wychowawczyni. Jednak miałem takie szczęście, że zawsze trafiałem na jakąś nieatrakcyjną „pani profesor” co to w rzeczywistości nie wypadało wysłać na kasę do „Społem”, gdyż była małżonką jakiegoś partyjnego kacyka. I stąd, nie nawykłem tęsknić za tego rodzaju gadżetami. A wracając do meritum... Otóż, żaden król nie unika swoich poddanych, tzn. kiedy jest stosowny i wysoce odpowiedzialny. Albowiem, inaczej nie byłby królem! Teraz tak przy okazji, szczypta danych statystycznych z przeznaczeniem dla odpornych na luksus myślenia. 3 mln bezrobotnych w kraju, drugie 3 mln osób znajduje się na przymusowej emigracji zarobkowej. Zadłużenie finansów publicznych na III kw. 2012 to już herrendalna kwota, bo 1,52 biliona złotych. Sama obsługa zadłużenia zagranicznego kosztuje podatnika już 1/7 dochodu budżetu, czyli ca 40 mld zł rocznie! (...) Ech, do czorta! Złapaliśmy wiatr w żagle! (...) Wyśmienity jest król i dwór!
k
kinsky
nie jest w zasadzie nikomu potrzebny. Jednak jakieś wyraziste i pozytywne efekty z działalności osób ukoronowanych mandatem społecznym, są już bardzo konieczne, i to nieodzownie od zaraz! Poniżej leżą powody ku temu! Naturalnie, tutaj pomijam kontynuowaną pilnie przy byle jakiej okazji działalność rozdawania odznaczeń dla elitarnych osób, notabene stosownie zasłużonych w czasie pokoju. Ktoś może zapyta; skąd taka awersja na wszelkie laurki? Ano, ażeby kiedykolwiek je dostać, trzeba było już w fazie edukacji podstawowej podlizywać się wychowawczyni. Jednak miałem takie szczęście, że zawsze trafiałem na jakąś nieatrakcyjną „pani profesor” co to w rzeczywistości nie wypadało wysłać na kasę do „Społem”, gdyż była małżonką jakiegoś partyjnego kacyka. I stąd, nie nawykłem tęsknić za tego rodzaju gadżetami. A wracając do meritum... Otóż, żaden król nie unika swoich poddanych, tzn. kiedy jest stosowny i wysoce odpowiedzialny. Albowiem, inaczej nie byłby królem! Teraz tak przy okazji, szczypta danych statystycznych z przeznaczeniem dla odpornych na luksus myślenia. 3 mln bezrobotnych w kraju, drugie 3 mln osób znajduje się na przymusowej emigracji zarobkowej. Zadłużenie finansów publicznych na III kw. 2012 to już herrendalna kwota, bo 1,52 biliona złotych. Sama obsługa zadłużenia zagranicznego kosztuje podatnika już 1/7 dochodu budżetu, czyli ca 40 mld zł rocznie! (...) Ech, do czorta! Złapaliśmy wiatr w żagle! (...) Wyśmienity jest król i dwór!
k
kaktusnadłoni
Mnie się wydaje, że najlepszym sposobem na walkę z bezrobociem jest, by rząd obniżył wiek emerytalny do 60 lat dla mężczyzn i kobiet, ale jednocześnie wprowadził całkowity zakaz pracy dla pobierających rentę lub emeryturę. Wysokość najniższej renty i emerytury (netto) powinna się równać wysokości najniższej pensji krajowej (netto).
A
Administrator
To jest wątek dotyczący artykułu Kolejne emerytalne miasteczko "S". "Niech i król Norwegii się dowie..."
m
mario
Kolejny szef związku zawodowego walczy o miejsce na liście wyborczej PiS. To jedyna walka (oprócz walki o swoje stołki) którą toczy NSZZ.
p
polo
Szanowny Panie.
Przebywając w towarzystwie Bronisława Komorowskiego, proszę pilnować swojego kieliszka z winem.
e
ehuman
czy znasz www.ehuman.pl najlepsze z sieci
Dodaj ogłoszenie