Kochacie żeglarstwo? Czas na greckie wakacje pod żaglami

Materiał powstał we współpracy z GRECKĄ NARODOWĄ ORGANIZACJĄ TURYSTYCZNĄ W POLSCE
Marzycie o żeglarskiej przygodzie? Czas odwiedzić grecki raj, rozwinąć żagle i popłynąć w niezapomniany rejs. Stwórzcie swój własny plan podróży: żeglowanie to jeden z nielicznych sposobów, aby uciec od wszystkiego. A żeglowanie w Grecji to niezwykłe doświadczenie, którego nie zapomnicie do końca życia. To idealna pora, aby zaplanować greckie wakacje!

Greckie wakacje. Gdzie żeglować w Grecji?

Żeglowanie daje unikalną możliwość cieszenia się prawdziwą Grecją – możecie stać się częścią jej spokojnej atmosfery, poznając kraj nie tylko z poziomu krystalicznie czystej wody, ale również integrując się z mieszkańcami w licznych lokalnych tavérnas i kafeneía. Gdzie żeglować w Grecji?

logo

Greckie wakacje. Żeglowanie po Wyspach Sarońskich i Zatoce Argolickiej

Jeżeli pragniecie zaznać przyjemności żeglarskiej przygody w pobliżu Aten, Wyspy Sarońskie i wschodnie wybrzeże Peloponezu w pełni usatysfakcjonują wszystkich żeglarzy, zwłaszcza tych, którzy preferują spokojne wody. Niedaleko regionu Attyki znajdziecie kilka wspaniałych szlaków żeglarskich, kuszących idealnymi warunkami. To wprost idealne miejsce na urlop pod żaglami.

Miłośnicy takiej formy spędzania wolnego czasu będą zachwyceni czystymi i spokojnymi wodami, wspaniałym wybrzeżem i wieloma wyspami, które czekają na Wasze odwiedziny (polecamy wizytę na wyspach Egina, Poros, Hydra i Spestses). W Zatoce Argolickiej i wzdłuż wschodniego wybrzeża Peloponezu odnajdziecie wspaniałe mariny w Porto Heli, Astros i Leonidio.

Świetnym pomysłem jest również skorzystanie z doskonale zorganizowanej infrastruktury żeglarskiej, którą odnajdziecie w historycznych miastach Nafplio i Tolo.

gr

Attica Marine, autor: H.Kakarouhas, źródło:www.visitgreece.gr

Greckie wakacje. Żeglowanie po Cykladach

A może rejs po błękitnych wodach Morza Egejskiego, pomiędzy wyspami archipelagu Cyklad, które słyną z malowniczych bielonych domków, słonecznych plaż, tysięcy zatok i tradycyjnego charakteru? Tutaj każdy odnajdzie coś dla siebie – żeglowanie na greckich Cykladach to wspaniałe i niezapomniane przeżycie.

Możliwości jest wiele, polecamy niespieszne odwiedziny w każdym zakątku archipelagu:

 • południowe Cyklady: Milos, Kimolos, Folegandros, Sikinos, Ios, Santoryn i Anafi;
 • środkowe Cyklady: Serifos, Sifnos, Paros, Andiparos, Naksos i Amorgos;
 • północne Cyklady: Kea, Kitnos, Andros, Siros, Tinos, Mykonos, Delos i Rinia;
 • Małe Cyklady: Schinoussa, Iraklia, Koufonisia i Donoussa.

gr

Milos, Kleftiko, autor: D.Iliadi, źródło:www.visitgreece.gr

Greckie wakacje. Żeglowanie po wyspach Dodekanezu

Inny wyśmienity cel żeglarskiego urlopu? Piękne wyspy archipelagu Dodekanez, znajdujące się w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego. Na strudzonych żeglarzy czekają czyste plaże, imponujące zabytki historyczne, niesamowite atrakcje przyrodnicze i coś, z czego słynie Grecja: doskonały klimat.

W pobliżu których wysp warto rzucić kotwicę? Rekomendujemy:

 • Rodos,
 • Kos,
 • Kalimnos,
 • Patmos,
 • Leros,
 • Kasos,
 • Astipalea.

Podczas rejsu nie można ominąć również urokliwych wysp Karpatos, Nisiros, Simi, Tilos, Kastelorizo… a także szeregu mniejszych wysp.

gr

Kos, Zamek Neratzia, autor: Y. Skoulas, źródło:www.visitgreece.gr

Greckie wakacje. Żeglowanie po Wyspach Jońskich

Wyspy Jońskie powszechnie uważane są za jeden z najpiękniejszych archipelagów na Morzu Śródziemnym. Malowniczo położone wzdłuż zachodnich wybrzeży Grecji, kuszą swym dziewiczym pięknem i magiczną atmosferą. Żeglując po spokojnych wodach Morza Jońskiego, możecie odwiedzić główne wyspy:

 • Korfu,
 • Paksos i Antipaksos,
 • Zakintos,
 • Meganisi,
 • Kalamos,
 • Kithirę.

Nie zapomnijcie również o innych perłach Wysp Jońskich – Leukada, Itaka i Kefalonia są wręcz wymarzonym celem przyjemnych wakacji pod żaglami.

Warto dodać, że na żeglarską wyprawę do Grecji można wybrać się również zimą. Idealny moment to „Alkyonides”, czyli tak zwane „krótkie lato” w połowie stycznia. To wręcz wymarzony okres na to, aby w pełni docenić urzekające morskie pejzaże, malownicze wioski, stanowiska archeologiczne i krajobrazy kuszące głęboką zielenią lasów piniowych.

gr

Sporades, Skiathlos, autor: Y. Skoulas, źródło:www.visitgreece.gr

Greckie wakacje. Weź udział w greckich zawodach żeglarskich

Lubicie dreszczyk emocji? A może czas na start w najstarszych i najbardziej prestiżowych regatach żeglarskich w Grecji? Aegean Sailing Rally to doskonale znana w żeglarskim świecie impreza, odbywająca się od 1964 r. i przyciągająca zawodników z całego świata.

Zawody na Morzu Egejskim, organizowane przez HORC (Hellenic Offshore Racing Club) składają się z kilku wyścigów morskich, nie tylko na obszarze Zatoki Faliron, ale również w pobliżu okolicznych wysp, które dla wielu uczestników są dodatkowym powodem do udziału w Aegean Sailing Rally. Ich naturalne piękno, lokalny koloryt, możliwość relaksu podczas zawodów – całość składa się na obraz wyśmienitej żeglarskiej przygody.

Więcej informacji na temat Aegean Sailing Rally znajdziecie na oficjalnej stronie organizatora.

Dodaj ogłoszenie