"Koalicja PO z PiS bardziej prawdopodobna niż z Palikotem....

  "Koalicja PO z PiS bardziej prawdopodobna niż z Palikotem. Kaczyński był łagodniejszy"

  KW

  Aktualizacja:

  - Zapoznałem się z obydwoma książkami (Janusza Palikota i Jarosława Kaczyńskiego - red.), tymi najbardziej bulwersującymi. Porównując to, co obaj panowie napisali o PO w tych książkach, myślę, że bardziej prawdopodobny jest powyborczy sojusz pana Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem - stwierdził Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta, w radiu ZET.
  Dlaczego? - Znacznie łagodniej obszedł się z Tuskiem Kaczyński niż Palikot - wyjaśnił Nałęcz.

  Czytaj też: Palikot: Bez nas nie powstanie żadna koalicja

  Ponadto po raz kolejny powtórzył, że prezydent Komorowski nie ma zamiaru powierzać misji tworzenia rządu liderowi ugrupowania, które otrzymało najwięcej głosów w wyborach, ale temu, który ma największe szansę stworzenia stabilnej koalicji rządowej.


  Czytaj też: https://polskatimes.pl/nowak-palikot-to-destrukcja-polityki-nie-chce-koalicji-po-z-nim/ar/456738

  - To nie jest prawdziwa teza, że w Polsce jest taki obyczaj, że misję tworzenia rządu otrzymuje lider zwycięskiego ugrupowania. Dotychczas, nie licząc premiera Mazowieckiego, było 13. nominacji premierowskich. Z tych trzynastu tylko trzy to były nominacje dla lidera zwycięskiego ugrupowania - argumentuje doradca prezydenta.


  Czytaj też: Kaczyński: Wolę nowe wybory niż rządy koalicji PO-Palikot. To byłby zupełny upadek

  - Jeśli prezydent nie chce strzelić do parlamentu z korkowca i chce, aby ten jego nomitat poszedł do parlamentu i został autentycznie premierem na cztery lata, to musi się przekonać, na jakie poparcie ten jego nominat może liczyć w parlamencie - tłumaczył Nałęcz. Zapowiedział, że po ogłoszeniu wyborów, prezydent Komorowski przeprowadzi szereg konsultacji z liderami wszystkich ugrupowań, które wejdą do parlamentu.

  Czytaj też: Kaczyński: jeśli nie PiS, to Palikot razem z Tuskiem

  - Prezydent będzie chciał doprowadzić do powstania trwałego rządu, a nie rządu na miesiąc, bo rząd na miesiąc to jest tylko zamieszanie w strukturach państwa - mówił doradca prezydenta Komorowskiego.

  WR Źródło: Radio ZET

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo