Kłopotliwe mejle Hillary Clinton

  Kłopotliwe mejle Hillary Clinton

  "The Times"

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Kłopotliwe mejle Hillary Clinton
  Prawa do startu w wyborach prezydenckich się nie dziedziczy, trzeba na nie zapracować. Hillary Clinton znalazła się w kłopotliwej sytuacji i musi zrobić wszystko, by rozwiać wątpliwości co do swej uczciwości.
  Kłopotliwe mejle Hillary Clinton
  Udostępnienie prywatnego serwera mejlowego, z którego korzystała jako sekretarz stanu, miało uspokoić burzę zagrażającą jej startowi w przyszłorocznym wyścigu o fotel prezydencki.

  Tymczasem jest odwrotnie. Clinton, która miesiącami odmawiała udostępnienia serwera, czego domagali się Republikanie, zmieniła zdanie i obiecała "współpracować ze służbami rządowymi", zapewniając, że nie ma nic do ukrycia. Tym, którzy mają dobrą pamięć, sytuacja kojarzy się z początkiem Watergate.

  Śledczy już ustalili, że co najmniej dwa mejle, którym później nadano status "ściśle tajne", nie powinny znajdować się na prywatnym serwerze byłej sekretarz stanu. Krytycy spodziewają, że wśród 30 tys. mejli sprawdzanych przez FBI może być więcej utajnionych informacji. Byłaby to bezcenna broń dla Republikanów, którzy rozpaczliwie szukają sensownego punktu zaczepienia do zaatakowania prawdopodobnej kandydatki Partii Demokratycznej. Aferę mejlową wykorzystaliby jako dowód, że próbowała zatuszować wpadkę, dlatego nie można jej ufać.

  Większość wyborców nie przywiązuje wagi do tego, jak kto korzysta z prywatnej poczty, ale wszyscy odwrócą się od polityka, uznanego za niegodnego zaufania. Stąd ponura atmosfera panująca w obozie Demokratów, którzy w zasadzie nie brali pod uwagę innych kandydatów poza Clinton.

  Jednocześnie błyskawicznie rośnie poparcie dla Berniego Sandersa, 73-letniego senatora ze stanu Vermont, który sam określa się jako demokratyczny socjalista. Jego wiece przyciągnęły ok. 27 tys. wyborców, tymczasem na spotkanie z Clinton przyszło ich tylko 5 tys.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo