Klocki edukacyjne Abilix Krypton - prezent doskonały!

Materiał informacyjny
Trwa okres komunii, zbliża się Dzień Dziecka. Wielu Polaków stoi przed wyborem jaki prezent kupić dziecku? Ciekawą propozycją są klocki edukacyjne marki Abilix, które przy okazji dobrej zabawy dają dzieciom możliwość konstruowania, programowania i zgłębiania różnych dziedzin wiedzy.

Abilix od ponad 20 lat dostarcza innowacyjne rozwiązania zgodnie z wymogami edukacji w nurcie STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) w ponad 50 krajach na świecie. Od niedawna w Polsce dostępne są klocki z serii Krypton, które uczą dzieci kreatywnego myślenia na etapie konstruowania i programowania robotów.

W zależności od modelu można zbudować od 17 do 50 konstrukcji, a każda z nich rozwija inne umiejętności dziecka. Największy zestaw posiada aż 1122 klocki, których innowacyjny system pozwala łączyć ze sobą elementy z sześciu stron, co daje ogromne możliwości w zakresie tworzenia projektów robotów. W zestawach znajdziemy również nowoczesne silniki i sensory pozwalające robotom m. in. słyszeć, reagować na dotyk czy poznawać swoje położenie w przestrzeni, a także programowalny mózg z pamięcią oraz ekranem dotykowym.

Klocki edukacyjne Abilix Krypton

Jeśli chodzi o język programowania producent pomyślał o użytkownikach będących na różnych poziomach zaawansowania. Dla najmłodszych przeznaczony jest Abilix Drag&Drop, czyli łatwe i intuicyjne przeciąganie i przestawianie "kafelków" z komendami, dla dzieci w wieku szkolnym Abilix Scratch – najpopularniejszy język programowania w polskich szkołach i Abilix Flow-Chart, a dla najbardziej zaawansowanych język C. Tym samym roboty z serii Krypton rozwijają się wraz z dziećmi, a te mogą przenosić swoje umiejętności zdobyte w szkole i przy pomocy klocków sprawdzać je w praktyce.

Klocki edukacyjne Abilix Krypton

Jakość i innowacyjność klocków Abilix docenił także serwis zabawkowicz.pl przyznając im prestiżową nagrodę Zabawka Roku 2018

Kolejnym atutem są niezwykle konkurencyjne ceny. Abilix Krypton to na tę chwilę chyba najbardziej opłacalne w zakupie klocki programowalne. Już z podstawowego zestawu, który kosztuje jedynie 499 zł, zbudować można aż 17 modeli, do budowy których dostępne są szczegółowe instrukcje. Oczywiście dzieci ogranicza wyłącznie fantazja, bowiem z klocków można budować absolutnie dowolne roboty.

Wyłącznym dystrybutorem robotów edukacyjnych Abilix w Polsce jest firma Solectric GmbH Polska, a kupić je można w sieciach iSpot, Komputronik, ich sklepach internetowych a także w empik.com czy w wyspecjalizowanych sklepach z robotyką edukacyjną typu neorobot.pl, Botland czy Prodata.

380 mln danych użytkowników Spotify w niepowołanych rękach

Wideo