Kim jest słynny Łowca Fotoradarów? [WIDEO]

Motofakty.pl (aip)
motofakty.pl/motofakty.pl
Emil Rau zasłynął filmami prezentującymi sposób kontrolowania prędkości przez straże miejskie. Prywatnie jest kierowcą zawodowym, z wykształcenia budowlańcem, a z zamiłowania elektronikiem.

Emil Rau od lat tropi nieprawidłowości na polskich drogach. Mieszkaniec Zielonej Góry zwracał szczególną uwagę na działania straży miejskiej oraz sposoby ustawiania przez nie fotoradarów.

Urządzenia do mierzenia prędkości często były ukrywane. Zdarzało się, że były ustawiane w nieprawidłowy sposób. Spostrzeżenia Emila Rau potwierdził raport Najwyższej Izby Kontroli. NIK zauważył, że zaangażowanie strażników gminnych i miejskich w obsługę fotoradarów, zwłaszcza przenośnych, jest podyktowane w wielu wypadkach nie tyle służbą na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co przede wszystkim chęcią pozyskiwania pieniędzy do gminnej kasy.

W raporcie NIK stwierdził, że strażnicy kontrolują, jak tego prawo wymaga - w miejscach uzgodnionych z policją, ale dzieje się tak tylko na początku i na końcu służby. W trakcie wykonywania zadań strażnicy z fotoradarem mobilnym przenoszą się w miejsca nieuzgodnione z policją, za to przynoszące większe wpływy do budżetu gminy. Aktywność prewencyjna i represyjna niektórych straży gminnych czy miejskich niemal w całości koncentruje się na obsłudze fotoradarów. Skalę nieprawidłowości rząd uznał za wystarczająco dużą, by z początkiem bieżącego pozbawić straże gminne możliwości korzystania z fotoradarów.

Emil Rau nie rezygnuje z działań mających na celu poprawę ładu na polskich drogach. Założył fundację, która stawia na pracę u podstaw i bezpośrednie działanie, a nie rozwiązania, które mają pośredni wpływ na bezpieczeństwo. Jednym z pierwszych działań FERR, czyli Fundacji Emila Rau Refleks, był zakup kamizelek dla dzieci z miejscowości Włodarka. Fundacja będzie finansowana ze sprzedaży kamizelek odblaskowych oraz z przychodów generowanych przez filmy zamieszczane w sieci przez Emila Rau. Rau wątpi w efektywność biernych systemów.

W jego ocenie są nimi zamaskowane fotoradary na drogach wylotowych z miejscowości czy ukryte w krzakach radiowozy. – Czy możemy uznać je za działanie podnoszące bezpieczeństwo w ruchu drogowym? – zadaje sobie pytanie Emil Rau?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Kim jest słynny Łowca Fotoradarów? [WIDEO] - Gazeta Lubuska

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Ktoś to musi robić zamiłowanie jest ok

G
Gość
2016-11-29T09:13:36 01:00, nie tędy droga:

ten człowiek zrobił wiele złego żeby pogorszyć stan bezpieczeństwa na naszych drogach,nastąpił wzrost wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Do psychiatry

D
Dvs
Dobrze że jesteś Emilu.
x
xyz
na pytanie postawione w tytule może być tylko jedna: bufonem, który uważa, że wszystko wie najlepiej w zakresie ruchu drogowego.
c
czyt.
słusznie zauważył, że wskazywanie miejsca ustawienia fotoradaru nie poprawia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dla wszystkich uczestników ruchu drogowego stosujących się do obowiązujących przepisów fotoradary i ich usytuowanie nie maja żadnego znaczenia, gdyż nie łamiąc przepisów nie narażają się na sankcje karne. Tylko "władcy szos" mają krytyczne uwagi, bo droga, wg nich, należy tylko mi wyłącznie do nich. Decydenci, pod wpływem takich panów Rau, zlikwidowali fotoradary, co ma ten skutek, że gwałtownie wzrosła liczba śmiertelnych wypadków drogowych. Takich jak pan Rau nie należy dopuszczać do wygłaszania publicznie opinii na żaden temat, a tam gdzie chodzi o ludzkie życie - w szczególności.
n
nie tędy droga
ten człowiek zrobił wiele złego żeby pogorszyć stan bezpieczeństwa na naszych drogach,nastąpił wzrost wypadków ze skutkiem śmiertelnym.
p
pedalot
jak ten przepisowy i praworządny Rau zapierdalał na rowerze po chodniku, bez spełnienia warunków opisanych w PoRD.
T
Topik
ustawianie radaru i wskazywanie jego ustawienia na pewno nie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu. Poprawia bezpieczeństwo tylko w miejscu ustawienia. Niestety policja z radarami nie może stać co 100 metrów. Kierowca widząc radar mija go i daje pedał w podłogę by nadrobić stracony czas przed radarem. Za bezpieczeństwo odpowiada kierowca a nie policjant. Jeśli kierowca wie, że zawsze gdzieś może stać radar to będzie jechał z dopuszczalną prędkością. Dlatego jeśli radar ma spełniać swoje funkcje to tylko ukryty "w krzakach". Kierowca, który jedzie zgodnie z przepisami a więc bezpiecznie nie obawia się żadnego radaru.
Wróć na i.pl Portal i.pl