Kijów. Członkowie ruchu "Sindikat" zdemolowani aptekę, która...

  Kijów. Członkowie ruchu "Sindikat" zdemolowani aptekę, która miała sprzedawać narkotyczne tabletki

  News Channel "24"/x-news

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Kijów. Członkowie ruchu "Sindikat" zdemolowani aptekę, która miała sprzedawać narkotyczne tabletki
  1/2
  przejdź do galerii

  ©News Channel "24"/x-news

  Członkowie nieformalnego ruchu "Sindikat" zdemolowali aptekę w Kijowie. W taki sposób uliczni "aktywiści" walczą z nielegalną sprzedażą tabletek narkotycznych. Twierdzą, że apteka sprzedaje narkomanom bez recepty lek na kaszel, zawierający substancję, którą wprawiają się oni w oszołomienie. Jako dowód przedstawiają własne nagranie.
  - Sprzedajemy nie więcej niż jedno opakowanie na receptę - zapewnia aptekarka ze zdemolowanej placówki.
  - To dlaczego sprzedała nam pani aż cztery opakowania? - pytają aktywiści.


  News Channel "24"/x-news


  Kodterpin to lek stosowany przy silnym kaszlu i zapaleniu oskrzeli. Przy dużych dawkach wywołuje halucynacje i wprowadza w stan euforii.

  To już piąta apteka, którą wandale zdemolowali, pomazali i okleili nalepkami z ostrzeżeniem "Sprzedaż narkotyków grozi sądem narodu". Po ostatniej akcji sami wezwali policję. W poszukiwaniu kolejnych dowodów członek grupy Ewgen Chepelansky szpera po śmietnikach. - Jak widzicie, są różne rzeczy. Pomarańczowe opakowania po kodepsinie. Również po kodterpinie i koderpie - tłumaczy.

  Aktywiści mówią, że zaczęli sprawdzać apteki dzięki czujności mieszkańców, którzy zauważyli pod lokalem kolejki podejrzanych młodzieńców. - Pięć osób stało. Skąd mogłam wiedzieć, co kupują? Narkotyki czy nie... Jeszcze się zdziwiłam, że tu stoją. Tym bardziej, że to młodzi chłopcy - mówi Nina Melowska, mieszkanka osiedla.

  "Bojownicy o prawa człowieka", jak sami siebie nazywają, podkreślają, że radykalne metody przynoszą efekty: większość aptek zaczęła przestrzegać zasad sprzedaży tych leków.

  - Firmy farmaceutyczne stawiają na ilość, ponieważ maja z tego duże dochody. Tylko z kodterpinu producent leków w Odessie ma 250 mln hrywien w ciągu roku (ok. 45 mln zł) - mówi Ewgen Chepelansky, członek grupy "Sindikat".

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  INTERESUJE NAS PRZEDEWSZYSTKIM KIJÓW NIE MOSKWA I BERLIN

  Cyklon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Do barana co się tu wcześniej wpisał; - jest nieomal pewne że nie jesteś przystojny i nie masz inteligentnego wyrazu twarzy inaczej Ukraińcy by cię zabili tu nawet w Polsce, po roku 1990 do polski...rozwiń całość

  Do barana co się tu wcześniej wpisał; - jest nieomal pewne że nie jesteś przystojny i nie masz inteligentnego wyrazu twarzy inaczej Ukraińcy by cię zabili tu nawet w Polsce, po roku 1990 do polski zaczęli przyjeżdżać ci którzy zabijali Polaków na ziemiach zajętych przez sowietów w 1939 roku, głównie ci enkawudziści i ich dzieci którzy dostali mieszkania po zamordowanych polskich rodzinach. Organizowali napady w Polsce na osoby wyglądające na typowych Polaków, powodowali śmiertelne wypadki drogowe, truli żywnością itp. Sam znam takie przypadki z Rzeszowa, Zamościa, Krakowa i Kalisza. Zawsze nas powinno interesować co robi śmiertelny wróg narodu polskiego - Ukrainiec. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  CHUJ NAS INTERESUJE KIJÓW I UKRAINA MAMY SWOJE PROBLEMY

  ZAKMIJCIE SIE JAK ZACZYNA POSTĘPOWAĆ INKWIZYCJA 21 WIEKU W POLSCE (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  DUDA ZACZYNA A KACZYŃSKI CAŁKOWICIE STWORZY APARAT INKWIZYCYJNY NA BAZIE RELIGI.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo