Kibice Legii na meczu we Wrocławiu
Kibice Legii na meczu we Wrocławiu PAP, Maciej Kulczyński
PKO Ekstraklasa. Kibice Legii Warszawa zaliczyli rekordowy wyjazd w sezonie. Na mecz ze Śląskiem Wrocław wybrało się prawie dwa razy tyle osób, co wcześniej na Austrię Wiedeń. Po ostatnim gwizdku mieli jednak nietęgie miny, bo drużyna przegrała aż 0:4, tracąc wszystkie bramki w drugiej połowie.

Kibice na meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Pośród legionistów wciąż wielką estymą darzony jest Jacek Magiera, obecny trener Śląska, w przeszłości piłkarz i szkoleniowiec Legii. Podczas meczu sektor gości parokrotnie skandował jego nazwisko.

Zapisy na ten wyjazd skończyły się błyskawicznie. Legia jako pierwsza wypełniła więc duży sektor gości we Wrocławiu. Na stadionie było przeszło 3 tys. legionistów. Mowa ponoć o 3500 osobach. Wszyscy mieli na sobie białe koszulki, którymi wyróżnili się na tle "zielonych" gospodarzy.

W sumie widowisko śledziło blisko 40 tys. widzów i jest to rekord klubowy w Polsce w trwającej rundzie. O około 7 tys. wyśrubowano wynik pierwszoligowej Wisły Kraków podczas spotkania ze Stalą Rzeszów (31 916 osób).

Oficjalna frekwencja na meczu Śląsk - Legia wyniosła 39 583 widzów.

Liczba pewnie byłaby jeszcze wyższa, gdyby nie konieczność utworzenia sektorów buforowych. Kibice Śląska i Legii delikatnie mówiąc nie darzą do siebie sympatii, toteż ogólna liczba widzów nie przekroczyła 40 tys.

od 16 lat

W trakcie drugiej połowy ultrasi Legii zaprezentowali pokaz pirotechniczny uzupełniający flagowisko w barwach klubu. Stadion został zadymiony. Z powodu ograniczonej widoczności sędzia Piotr Lasyk na chwilę przerwał zawody.

Legioniści dotarli pociągami specjalnymi. To ich dziesiąty wyjazd w sezonie, licząc wszystkie rozgrywki - w tym Ligę Konferencji i Superpuchar.

Co ciekawe, w przerwie meczu doszło do oświadczyn przy płycie boiska. Nową parą narzeczonych okazali się fani Śląska.

Wyjazdy kibiców Legii Warszawa w tym sezonie:

• około 3500 osób - Śląsk Wrocław
  • 1800 osób - Austria Wiedeń
  • 1150 osób - AZ Alkmaar
  • 890 osób - Jagiellonia Białystok
  • 785 osób - Piast Gliwice
  • 486 osób - Puszcza Niepołomice (w Krakowie)
  • 410 osób - FC Midtjylland
  • 332 osoby - Pogoń Szczecin
  • 302 osoby - Raków Częstochowa
  • 103 osoby - Ordabasy Szymkent

Śląsk Wrocław w sobotę podczas meczu z Legią Warszawa ustanowi nowy rekord frekwencji w rundzie jesiennej. Widowisko śledzić będzie bowiem komplet widzów. Jak wygląda czołówka rankingu w Polsce? Póki co liderem jest... Warta Poznań. Poznaj TOP 10 tego zestawienia.

Najwyższe frekwencje w Polsce. Śląsk ustanowił nowy rekord s...