KGHM Zagłębie Lubin minimalnie gorsze od RB Lipsk

Piotr Janas
KGHM Zagłębie Lubin przegrało sparing z grającym w 1. Bundeslidze RB Lipsk 0:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla Niemców młodzieżowy reprezentant naszych zachodnich sąsiadów Erik Majetschak. Mecz rozegrano w ośrodku treningowym klubu z Lipska.

W przerwie na reprezentacje sztab szkoleniowy Zagłębia zaplanował rozegranie meczu kontrolnego, by podtrzymać rytm meczowy. "Miedziowym" udało się załatwić sparing z bardzo wymagającym zespołem, bo RB Lipsk to czołowa drużyna 1. Bundesligi.

W rozegranym w ośrodku treningowym w Lipsku sparingu trener Mariusz Lewandowski dał pograć wielu dawno nie widzianym piłkarzom. Mecz w bramce rozpoczął Piotr Leciejewski, w środku pola szansę otrzymali Paweł Żyra i Dawid Pakulski.

W trakcie meczu na murawie pojawiali się jeszcze m.in. Łukasz Moneta i Mateusz Matras. Swoje minuty dostali także grający na co dzień w rezerwach i CLJ Łukasz Poręba, Patryk Mucha, Olaf Nowak i Kamil Piątkowski.

W składzie RB Lipsk brakowało kilku gwiazd zwolnionych na mecze swoich reprezentacji. Mowa o m.in. Szwedzie Emilu Forsbergu, Słoweńcu Kevinie Kamplu, Portugalczyku Brumie czy Niemcu Timo Wernerze.

Nie mniej nie można powiedzieć, że trener Ralf Rangnick wystawił na Zagłębie rezerwy, ponieważ na boisku pokazali się m.in. podstawowy stoper i kapitan drużyny Willi Orban, Francuz Ibrahima Konaté, defensywny pomocnik Diego Demme czy francuski napastnik haitańskiego pochodzenia Jean-Kévin Augustin. Polscy kibice mogą także kojarzyć czarnoskórego Duńczyka Yussufa Poulsena.

To właśnie po starciu z tym ostatnim w 30 min kontuzji doznał Alan Czerwiński. Prawy obrońca ZL opuścił boisko na noszach. Na razie nie wiadomo jak poważny jest uraz jednego z najlepszych piłkarzy lubinian w tym sezonie.

Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała umieścić piłki w siatce rywala. Jedyny gol w tym spotkaniu padł chwilę po zmianie stron. W 48 min zdobył go 18-letni młodzieżowy reprezentant Niemiec Erik Majetschak.

Lubinianie najlepszą okazję do wyrównania mieli w 89 min, lecz sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej Olafa Nowaka. Porażka 0:1 z tak mocną drużyną wstydu Zagłębiu Lubin na pewno nie przynosi.

Najbliższy mecz o ligowe punkty "Miedziowi" rozegrają w piątek 14 września, kiedy to podejmą przed własną publicznością w derbach Dolnego Śląska Śląsk Wrocław (godz. 18).

RB Lipsk - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)