Katastrofa smoleńska. Szczątki 7 osób w trumnie Andrzeja...

  Katastrofa smoleńska. Szczątki 7 osób w trumnie Andrzeja Karwety

  Martyna Chmielewska AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Źródło:

  Mariola Karweta, wdowa po admirale Andrzeju Karwecie, który zginął w katastrofie smoleńskiej ujawniła szokujące informacje dotyczące ekshumacji jej męża. Powiedziała, że w workach na śmieci w trumnie zmarłego wojskowego znaleziono szczątki ciał siedmiu innych osób.
  W piątek (4 sierpnia) Mariola Karweta otrzymała raport podsumowujący wyniki ekshumacji ciała jej męża. We wtorek podczas konferencji prasowej poinformowała opinię publiczną o skandalicznym odkryciu, tj. o odnalezionych szczątkach siedmiu innych osób w trumnie jej męża.

  Czytaj także: Mariola Karweta: Bardzo lubiłam być Twoją żoną

  - Otwarto trumnę, zobaczyłam mundur mojego męża. Pod mundurem bielizna, nie jego - mała, w znacznie mniejszym rozmiarze, zielona, sądzę, że należała do przedstawiciela wojsk lądowych (...). Pod bielizną worki – jeden to worek, w jakim zwykle są transportowane ciała ofiar katastrof, morderstw (...) Obok dwa worki duże, ciemne, na śmieci. I reklamówka żółta, przejrzysta. Tak pochowano mojego męża, ale to nie wszystko - powiedziała Karweta.
  Dodała, iż w trumnie znaleziono również dwie nierozpoznane szczątki. Nie udało się ich zidentyfikować ze względu na długi czas, który upłynął od pogrzebu.

  Czytaj także: Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej: W trumnie Natalii Januszko znaleziono ciała sześciu osób

  Szczątki Karwety odnaleziono w czterech innych trumnach. Żona zmarłego wojskowego wyjaśniła, iż boi się podjąć decyzję o kolejnym pogrzebie. - Boję się, bo sekcje się nie zakończyły, a dla mnie każdy jego pogrzeb jest ogromnym dramatem – powiedziała. - Mam ogromny żal do rządu, który nie zadbał o bezpieczeństwo człowieka, który dbał także o jego bezpieczeństwo - dodała.

  Czytaj także: Ewa Kopacz: Nie pozwolę, aby z narodowej tragedii robić politykę jednej partii politycznej

  - Dręczą mnie koszmary każdej nocy, odkąd usłyszałam słowa „trzeba było ich pochować w jednej mogile i nie byłoby problemu”. Śnią mi się śmieciarki żółte, z biało-czerwoną flagą. Wiozą te worki, które widziałam w trumnie mojego męża. Wiozą je gdzieś daleko (...), żeby wszyscy o nich zapomnieli – mówiła na konferencji.

  Czytaj także: Rafał Bochenek: PO przez lata kłamała w sprawie Smoleńska

  10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, a także ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja jechała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pieniądze

  Wideo