Katarzyna Niewiadoma najlepsza w Trydencie

Jacek Żukowski
Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polskapresse
Katarzyna Niewiadoma z grupy Rabobank Liv wygrała 3-etapowy wyścig Dookoła Trydentu-Górnej Adygi.

Polka na trzecim etapie prowadzącym z Vigo Cavedine do Cavedine (69,8 km) przyjechała na metę na 12. pozycji i obroniła koszulkę liderki. Niewiadoma pokonała o 36 sekund Niemkę Claudię Lichtenberg (Lotto Soudal Ladies) i o 56 sekund Włoszkę Sorayę Paladin (Top Girls Fassa Bortolo). Niewiadoma okazała się najlepsza także w klasyfikacji górskiej i młodzieżowej.

Zawodniczka grupy Rabobank Liv pokazała się z bardzo dobrej strony już na I etapie, gdyż wygrała etap w miejscowości Daone. Pochodząca z Ochotnicy Górnej Polka zaatakowała na ostatnich
kilometrach i odniosła zwycięstwo. Druga finiszowała Włoszka Soraya Paldin (Top Girls Fassa Bortolo), a trzecia Francuzka Edwige Pitel (S.C. Michela Fanini). Niewiadoma zyskała nad nimi 32 sekundy przewagi.
II etap stanowiła jazda drużynowa na czas, rozegrana niedzielę przed południem. Zespół Rabobank Liv okazał sięnajlepszy w stawce i dzięki temu umocnił swą liderkę na czele klasyfikacji. Na trasie z Cavedine – Cavedine (11,5 km) holenderski team o 4 sekundy wyprzedził ekipę
Lotto Soudal Ladies i o 24 Top Girls Fassa Bortolo.
Niewiadoma, to nasza nadzieja na medal igrzysk olimpijskich. W tym tygodniu będzie brać udział w mistrzostwach Polski w Świdnicy, zarówno w jeździe indywidualnej na czas (w środę), jak i w wyścigu ze startu wspólnego (niedziela).