Kary dla parlamentarzystów za niegodne zachowanie również poza salą plenarną. Ile tak naprawdę zarabiają posłowie i senatorowie

Leszek Rudziński AIP

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych poparła projekt zmian w regulaminie Sejmu. Chodzi o kary dla parlamentarzystów, których zachowanie nie licuje z pełnioną funkcją – nie tylko na sali posiedzeń, ale i poza nią.

Naruszyć powagę Sejmu, Senatu lub Zgromadzenia Narodowego będzie można nie tylko na posiedzeniach izb, ale też na posiedzeniach ich organów, tj. Prezydium Sejmu, Prezydium Senatu, komisjach sejmowych i senackich, Konwencie Seniorów i Zgromadzenia Narodowego – czyli na terenie zarządzanym przez Kancelarię Sejmu.

Projekt zakłada, że to Marszałek Sejmu będzie mógł stwierdzić złamanie regulaminu w tym zakresie - m.in. poprzez dodanie stwierdzenia, że stoi on na straży nie tylko praw i godności Sejmu - jak było zapisane do tej pory - ale także i powagi izby.
Tym samym regulamin dostosowany został do przyjętej w lipcu nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Posłowie opozycji zwracają jednak uwagę, że nowelizacja nie została jeszcze podpisana przez prezydenta.

W związku z tym na wtorkowym posiedzeniu sejmowa komisja poparła poprawkę, zakładającą wejście w życie zmian w regulaminie tego samego dnia, co niepodpisana jeszcze przez prezydenta ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
Zgodnie z Regulaminem Sejmu, prezydium izby może podjąć uchwałę o obniżeniu uposażenia lub diety parlamentarnej posła, w wysokości nieprzekraczającej połowy uposażenia lub pełnej diety miesięcznie na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

POLECAMY:

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

TRZYMAĆ WARHOŁY ZA POlACKIE KOłTUNO RYJE ELYTA PACHNIE ZYJE A LUT RZRE POLACKIE POmyJE=DOBRO wssPOl noTY ZROBIEM WSZysKOKo DO LUDU I KRAJU P0d WARunKIEM ZE PRZYNIESIE TYLKO MI KOrzYSCI =JeDNOsc W POdziALE=wSS POlnOTA W ROSSYEBIE TARGOWICY PoliWODY I LIBER ROKOKOSZY. ZA MÓJ ZYSK I ZŁOTO SAKIEWKA OBCEGO PANA SPRZEDAM KRAJ A Z LUDU ZROBIEM NIEWOLNIKA.=emPATja PO NIESSIOLE.

wyłączanie mikrofonów, niedopuszczanie do głosu, zakaz dyskusji, zakaz wyrażenia poglądów połowy części społeczeństwa, kłamstwa, obelgi.

W
Wacek

Kiedy kochany marszałek ukarze tą która zrobiła chlew z sejmu?

U
Ucho Prezesa
W dniu 19.07.2018 o 16:31, Adam Antoni napisał:

Dziękuję i miłego wieczoru życzę Panie Uszko.

 

Dlaczego ciągle mi Pan odpowiada?

A
Adam Antoni
W dniu 19.07.2018 o 16:22, Ucho Prezesa napisał:

Vice versa ;)Cała przyjemność po mojej stronie.

Dziękuję i miłego wieczoru życzę Panie Uszko.

U
Ucho Prezesa
W dniu 19.07.2018 o 16:14, Adam Antoni napisał:

Nie muszę, na prawdę ;)Ma zawsze ubaw z konwersacji z Panem ;)

 

Vice versa ;)

Cała przyjemność po mojej stronie.

A
Adam Antoni
W dniu 19.07.2018 o 15:46, Ucho Prezesa napisał:

Proszę rozpiąć poślady.

Nie muszę, na prawdę ;)

Ma zawsze ubaw z konwersacji z Panem ;)

U
Ucho Prezesa
W dniu 19.07.2018 o 15:30, Adam Antoni napisał:

Gościu po co komentujesz moje posty i to w dodatku nie na temat?Aż takie kompleksy masz lemingu?No chyba że na prawdę "pół strzałowiec" z ciebie.Myślisz że wrzucając "dziwnie brzmiące" słówka stajesz się mądrzejszy?Kpina z ciebie chłopaku

 

Proszę rozpiąć poślady.

A
Adam Antoni
W dniu 19.07.2018 o 15:09, Ucho Prezesa napisał:

Panie specjalisto od zapładniania, stadium anatidaefobii w jakim się Pan znajduje nie podlega już refundowanemu przez NFZ leczeniu :D

Gościu po co komentujesz moje posty i to w dodatku nie na temat?

Aż takie kompleksy masz lemingu?

No chyba że na prawdę "pół strzałowiec" z ciebie.

Myślisz że wrzucając "dziwnie brzmiące" słówka stajesz się mądrzejszy?

Kpina z ciebie chłopaku

U
Ucho Prezesa
W dniu 19.07.2018 o 14:41, Adam Antoni napisał:

Jaką karę dostał jarosław kaczyński za obrażanie posłów podczas obrad oraz oskarżanie ich o czyny których nie popełnili?

 

Panie specjalisto od zapładniania, stadium anatidaefobii w jakim się Pan znajduje nie podlega już refundowanemu przez NFZ leczeniu :D

P
Polak

A kiedy zlikwiduja immunitety?

A
Adam Antoni

Jaką karę dostał jarosław kaczyński za obrażanie posłów podczas obrad oraz oskarżanie ich o czyny których nie popełnili?

 

Dodaj ogłoszenie