Karambol na drodze wylotowej z Krakowa

  Karambol na drodze wylotowej z Krakowa

  (aga)

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Dwanaście osób zostało poszkodowanych, w tym trzy ciężej, w zderzeniu busa, autokaru i samochodu osobowego, do którego wczoraj o godz. 10 doszło w Modlniczce na drodze wyjazdowej z Krakowa w kierunku autostrady A4.
  Autobus na lubelskich rejestracjach nie wyhamował przed czerwonym światłem i z impetem uderzył w busa z Pabianic, który z kolei wpadł na osobowe audi. W autobusie i busie podróżowała młodzież szkolna. Obrażenia odniósł również kierowca audi.- Z 12 osób, które ucierpiały w wypadku, sześć wymagało hospitalizacji - mówi st. kpt. Maciej Słodowski z krakowskiej straży pożarnej.

  Zobacz zdjęcia z karambolu TUTAJ

  Pięciu licealistów z Pabianic i kierowca audi trafili do szpitala. - Po południu wszyscy już zostali wypisani, bo obrażenia nie były groźne - relacjonuje Marek Korzonek z policji w Krakowie. - Najpoważniej ucierpiał jeden z licealistów z Pabianic, który ma złamany obojczyk. On również dołączył już do grupy.

  - Siedzieliśmy w środku busika - opowiadają Paweł Czyż i Ziemowit Woźniak, uczniowie II LO w Pabianicach. - Nagle usłyszeliśmy okrzyk naszego kierowcy i huk. Potem zobaczyliśmy lecący z półki telewizor. Znów usłyszeliśmy zderzenie. Teraz my wpadliśmy na auto osobowe. Wybiegliśmy na zewnątrz i pomogliśmy wszystkim wydostać się z busa - dodają.

  Przez dwa ostatnie dni licealiści z Pabianic zwiedzali Jurę Krakowsko-Częstochowską. Gdy doszło do wypadku, jechali do opactwa benedyktynów w Tyńcu, a w planie mieli jeszcze zwiedzanie Krakowa.
  Opiekunowie młodzieży z Lublina podróżującej autobusem nie zgodzili się na rozmowę z dziennikarzami, zabronili także kontaktów podopiecznym. Nie chcieli się także wypowiadać na temat stanu technicznego autobusu, w którym prawdopodobnie zawiodły hamulce.

  Na skutek wypadku została zablokowana droga wyjazdowa z miasta. Utworzył się trzykilometrowy korek. Ruch w tym rejonie i tak jest bardzo utrudniony ze względu na budowę rozjazdu autostradowego w kierunku Olkusza i przebudowy drogi do Rząski. Zatory na drodze spowodowane wypadkiem zniknęły dopiero po czterech godzinach.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo