Wybory do europarlamentu już 25 maja 2014. Okręg nr 13 obejmuje dwa województwa - lubuskie i zachodniopomorskie. Prezentujemy listy wyborcze.
Okręg nr 13 obejmuje województwa lubuskie i zachodniopomorskie. Listy zarejestrowało tu dziesięć komitetów. Znajduje się na nich w sumie 99 kandydatów.
Kandydaci do europarlamentu z okręgu nr 13 walczą o trzy mandaty. Każdy wyborca ma prawo oddać tylko jeden głos. Do głosowania uprawnionych jest 2 175 703 wyborców.
**GDZIE MOŻNA ODDAĆ GŁOS? SPRAWDŹ SIEDZIBĘ SWOJEGO OBWODU NA STRONIE PKW:
[WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE][WOJEWÓDZTWO LUBUSKIE]**
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Robert Stankiewicz | Szczecin | politolog |
2 | Wacław Klukowski | Letnin | rolnik |
3 | Jacek Kawka | Gryfino | inżynier elektryk |
4 | Krzysztof Jerzy Pietras | Szczecin | ekonomista |
5 | Marcin Milewski | Szczecin | elektromonter |
6 | Marzena Izabela Łuczak | Szczecin | ekonomista |
7 | Dorota Andżelika Paluch | Dargoszewko | studentka |
8 | Alicja Gök | Szczecin | prawnik |
9 | Maria Żaworonek | Szczecin | radca prawny |
10 | Michał Ryszard Gawęcki | Koszalin | prawnik |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Sylwester Arkadiusz Chruszcz | Szczecin | architekt |
2 | Krzysztof Garwoliński | Nowa Sól | archeolog |
3 | Adam Bronisław Wyszyński | Krępa | student |
4 | Edyta Wiczkowska | Świebodzin | pedagog |
5 | Michał Jakub Piskorz | Świnoujście | student |
6 | Paulina Patrycja Jakubowska | Kłodawa | student |
7 | Krzysztof Piotr Andrysiak | Białogard | elektryk |
8 | Marta Maria Srebniak-Buszewska | Nowa Sól | socjolog |
9 | Iwona Dziedzicz | Szczecin | pedagog |
10 | Sebastian Marcin Siuda | Gorzów Wielkopolski | pracownik socjalny |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Bogusław Marian Liberadzki | Warszawa | ekonomista |
2 | Stanisław Czesław Wziątek | Połczyn-Zdrój | nauczyciel |
3 | Julia Holak | Szczecin | politolog |
4 | Tomasz Paweł Wontor | Zielona Góra | ekonomista |
5 | Dorota Róża Chałat | Koszalin | ekonomista |
6 | Edward Jan Fedko | Ochla | politolog |
7 | Urszula Jadwiga Przywara | Stargard Szczeciński | ekonomista |
8 | Izabela Ewa Kumor-Pilarczyk | Żary | hutnik |
9 | Jerzy Waldemar Kotlęga | Białogard | nauczyciel akademicki |
10 | Kazimierz Pańtak | Wilkanowo | radca prawny |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Marek Józef Gróbarczyk | Szczecin | inżynier mechanik okrętowy |
2 | Czesław Hoc | Kołobrzeg | lekarz |
3 | Elżbieta Rafalska | Gorzów Wielkopolski | nauczyciel akademicki |
4 | Jerzy Marian Materna | Zielona Góra | inżynier budownictwa lądowego |
5 | Marzanna Urszula Robak | Gorzów Wielkopolski | nauczyciel |
6 | Halina Barbara Szymańska | Łobez | lekarz weterynarii |
7 | Ireneusz Sławomir Rogowski | Stargard Szczeciński | ekonomista |
8 | Halina Grażyna Podłucka-Kreń | Baczyn | neurologopeda |
9 | Bożena Ronowicz | Zielona Góra | nauczyciel |
10 | Artur Lesław Szałabawka | Szczecin | socjolog |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Paweł Bartłomiej Piskorski | Warszawa | historyk |
2 | Małgorzata Barbara Prokop-Paczkowska | Szczecin | dziennikarz |
3 | Dariusz Jacek Bachalski | Gorzów Wielkopolski | przedsiębiorca |
4 | Dorota Markiewicz | Szczecin | specjalistka ds. kadr i płac |
5 | Wiktor Szostało | Kołobrzeg | artysta rzeźbiarz |
6 | Kinga Wojtczak | Zielona Góra | księgowa |
7 | Zbigniew Jan Szura | Żagań | emeryt wojskowy |
8 | Jolanta Danuta Niebylska | Żary | politolog |
9 | Wojciech Sławomir Krysztofiak | Szczecin | nauczyciel akademicki |
10 | Magdalena Anna Kasznia | Szczecin | ekonomista |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Marek Tadeusz Zagórski | Warszawa | menedżer |
2 | Włodzimierz Łyczywek | Szczecin | adwokat |
3 | Justyna Borzym | Dobrzany | chemik |
4 | Tomasz Jarosław Dobies | Gorzów Wielkopolski | przedsiębiorca |
5 | Marcin Przemysław Sychowski | Koszalin | radca prawny |
6 | Ewa Anna Chmielewska | Police | nauczyciel |
7 | Magdalena Lipiec | Drożków | ekonomista |
8 | Janusz Sobiepan | Szczecin | technik drogownictwa |
9 | Małgorzata Maria Gruca | Kobylanka | pielęgniarka |
10 | Mirosław Marek Zelisko | Zielona Góra | nauczyciel |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Stefan Oleszczuk | Rzewnowo | dietetyk |
2 | Marta Teresa Bejnar-Bejnarowicz | Różanki | architekt |
3 | Joanna Małgorzata Jonczek | Szczecin | nauczyciel akademicki |
4 | Przemysław Bielewicz | Stargard Szczeciński | dziennikarz |
5 | Andrzej Białokoz | Szczecin | kucharz |
6 | Mariusz Ratajczak | Szczecinek | informatyk |
7 | Wioletta Helena Bawolska | Szczecin | opiekunka |
8 | Mateusz Sebastian Pucek | Świebodzin | student |
9 | Korynna Natalia Korwin-Mikke | Warszawa | projektantka mody |
10 | Jan Gładkow | Gryfino | nauczyciel |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Dariusz Kajetan Rosati | Warszawa | nauczyciel akademicki |
2 | Bożenna Bukiewicz | Zielona Góra | poseł na Sejm RP |
3 | Tomasz Paweł Grodzki | Szczecin | lekarz chirurg |
4 | Halina Kunicka | Gorzów Wielkopolski | pracownik administracji rządowej |
5 | Andrzej Stanisław Jakubowski | Koszalin | inżynier technolog materiałów |
6 | Krzysztof Edward Machalica | Zielona Góra | trener |
7 | Zofia Ławrynowicz | Stargard Szczeciński | poseł na Sejm RP |
8 | Mirosław Marcinkiewicz | Łagodzin | dyrektor oddziału banku |
9 | Artur Jarosław Łącki | Rewal | przedsiębiorca |
10 | Magdalena Maria Kochan | Goleniów | poseł na Sejm RP |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Jolanta Beata Fedak | Zielona Góra | politolog |
2 | Jarosław Michał Rzepa | Szczecin | inżynier ogrodnictwa |
3 | Dorota Marta Korczyńska | Szczecin | urzędnik samorządowy |
4 | Maciej Wawrzyniec Szykuła | Prądocin | nauczyciel |
5 | Jan Krawczuk | Gleźnowo | politolog |
6 | Czesław Fiedorowicz | Zielona Góra | inżynier organizacji przemysłu |
7 | Tomasz Teodor Kulinicz | Goleniów | pedagog |
8 | Agnieszka Maria Odachowska | Pyrzyce | pedagog |
9 | Barbara Kucharska | Grąsy | prawnik |
10 | Ryszard Józef Mićko | Lubiana | pracownik administracji rządowej |
| IMIĘ I NAZWISKO | MIEJSCE ZAMIESZKANIA | ZAWÓD/WYKSZTAŁCENIE |
1 | Ewa Izabela Koś | Wołczkowo | inżynier elektryk-automatyk |
2 | Dimitris Dymitriadis | Szczecin | muzyk |
3 | Wiesława Bogumiła Osikowska | Świnoujście | nauczyciel |
4 | Krzysztof Gabriel Sapała | Szczecin | dziennikarz |
5 | Dorota Barbara Oyedemi | Kołobrzeg | nauczyciel języka angielskiego |
6 | Juliusz Wilhelm Adel | Szczeglino | nauczyciel |
7 | Mateusz Marcin Mietlicki | Zielona Góra | archiwista |
8 | Daniel Michalski | Szczecin | technik żywienia i gospodarstwa domowego |
9 | Arabella Halina Wojtasiewicz | Świnoujście | politolog |
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl