Kajakiem przez malowniczy Kanał Żerański

  Kajakiem przez malowniczy Kanał Żerański

  Katarzyna Harmata

  Polska

  Polska

  Przy Kanale Żerańskim ruszyła pierwsza w Warszawie ogólnodostępna wypożyczalnia kajaków. Do tej pory amatorzy tego sportu musieli posiadać ważną kartę klubu sportowego.
  Teraz, dzięki przystani 2Wieże, mogą cieszyć się urokami wodnego szaleństwa bez zbędnych formalności.

  Wbrew powszechnej opinii miłośnicy spływów kajakowych nie muszą wcale daleko szukać odpowiednich tras. Po Warszawie popływać kajakiem możemy bowiem po Wiśle (wersja bardziej ekstremalna ze względu na nurt) oraz Kanałem Żerańskim zwanym również Królewskim. Cały ten obszar to niezwykle malownicza, prawie 18-kilometrowa trasa łącząca się z Jeziorem Zegrzyńskim. Na Kanale Królewskim znajduje się też dwustronna śluza otwierająca jedyną wodną drogę z Warszawy na Mazury.

  W 2Wieżach przy ul. Marywilskiej 42e kajaki wypożyczać można codziennie w godz. 8-20. Na razie do dyspozycji są dwa dwuosobowe modele Vista angielskiej firmy Perceptron. - To sprzęt, który sprawdzi się zarówno przy początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzach. Został wręcz okrzyknięty najlepszym kajakiem Europy - mówi Przemysław Bucharowski, prezes 2Wież. Niebawem kajaków będzie jednak więcej.

  Sprzęt możemy wypożyczać na godziny lub na cały dzień. Cena wypożyczenia kompletu: kajak, wiosła oraz kamizelki ratunkowe, wynosi 10 zł za godzinę lub 40 zł za dobę.

  - Chcemy pokazać warszawiakom, że Kanał Królewski przypomina dziś bardziej wiejską rzekę niźli miejski ciek. Linia brzegowa wolna jest bowiem od fabrycznych zabudowań i do złudzenia przypomina mazurskie szlaki wodne - zachęca Łukasz Bieleń z 2Wież.

  Pokonanie kajakiem trasy z przystani przy Marywilskiej do Zegrza zajmuje średnio 4 godziny. Jest to uzależnione oczywiście od indywidualnej kondycji wioślarzy.

  Właściciele wypożyczalni organizują też kajakowe wyprawy, m.in. weekendowe wycieczki na Zalew Zegrzyński z noclegiem w nadbrzeżnych hotelach. Na bardziej wytrwałych czekają także dłuższe wycieczki po Narwi i Bugu, a nawet na Mazury. Kajakarze lubujący się w kilkudniowych wyprawach mogą liczyć na bezpłatny parking przy 2Wieżach.

  - Zainteresowanie wypożyczalnią rośnie bardzo szybko. Aby mieć pewność, że sprzęt będzie dostępny, najlepiej dzień wcześniej zrobić rezerwację na naszej stronie www.2wieze.pl - mówi Bieleń.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  olgnwo@mydeeb.com

  zqluvmjzyoq (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 87 / 89

  VrmXr5 eccighedpnso, [u**********jbnqxxmdsrxz.com/]jbnqxxmdsrxz[/url], [link=http://rlqfpmamlmpn.com/]rlqfpmamlmpn[/link], http://kfgjjhgyacdi.com/

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo