Już 50 tys. terminali płatniczych działa w ramach Programu Polska Bezgotówkowa

AIP
Polska Press
W ramach Programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano już ponad 50 tys. terminali płatniczych. Najwięcej umów na terminale zostało podpisanych w województwach: mazowieckim, śląskim i małopolskim.

Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 300 rodzajów działalności. Na terminal najczęściej decydują się właściciele sklepów, w tym sklepów spożywczych, restauracji, zakłady fryzjersko-kosmetyczne, usługi transportowe. Rośnie również zainteresowanie Programem wśród przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej oraz usług medycznych.

Płatności bezgotówkowe zyskują coraz większą popularność w małych sklepach i punktach usługowych o typowo lokalnym charakterze. Dla konsumentów liczy się szybkość i wygoda transakcji, dlatego też chętniej korzystają z usług miejsc, które oferują wybór sposobu płatności. Nie trzeba się każdorazowo zastanawiać, jak i czym zapłacić. Dla przedsiębiorców posiadanie terminala do obsługi płatności bezgotówkowych to szansa na zwiększenie liczby klientów, ich satysfakcji z zakupów i lojalności.

Małe sklepy i punkty usługowe to jedyne w swoim rodzaju centra lokalnych społeczności, w których relacje opierają się na wzajemnym zaufaniu i lojalności. Ich właściciele nie chcą zawieść oczekiwań swoich klientów, którzy stanowią podstawę ich biznesu i egzystencji. Natomiast klienci często wolą z nich korzystać, bo mogą zaoszczędzić czas, otrzymać spersonalizowaną obsługę i pomoc. Dlatego cieszy nas duże zainteresowanie Programem ze strony mikro i małych przedsiębiorców. Naszym celem jest upowszechnienie nowoczesnych płatności bezgotówkowych, tak, żeby można było z nich korzystać równie łatwo i powszechnie, co z tradycyjnych płatności gotówkowych – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się mikro, mali i średni przedsiębiorcy posiadający maksymalnie 5 placówek detalicznych, którzy chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych za swoje towary i usługi, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowali płatności bezgotówkowych.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się przyłączyć do Programu, otrzyma wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy. Detalista może otrzymać maksymalnie trzy terminale, w tym jeden terminal mPOS. Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy osobno, od momentu jego instalacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl