Już 30 lipca kolejna odsłona projektu Jerzego Mączyńskiego - Jerry&ThePelicanSystem VIRTUAL TOUR

Materiał informacyjny Scena Capitol
Dajcie się porwać w muzyczną podróż, inspirowaną Indiami oraz Nepalem. Zobaczcie zupełnie nowe oblicze Jerry&ThePelicanSystem

Jerry&ThePelicanSystem VIRTUAL TOUR, to najnowszy projekt saksofonisty i kompozy-tora Jerzego Mączyńskiego. W ramach wirtualnej trasy koncertowej muzyk wraz ze swoimi przyjaciółmi z całego świata realizuje program muzyczny, będący odpowiedzią na zapotrze-bowanie wirtualną ofertą kulturalną w dobie pandemii koronawirusa.

Po sukcesie pierwszych odcinków serii nadszedł czas na na muzyczną podróż, inspirowaną Indiami oraz Nepalem. W pierwszym odcinku mogliśmy podziwiać obok Jerzego Mączyń-skiego, Wiktorii Jakubowskiej, Marcela Balińskiego i Franciszka Pospieszalskiego uznaną peruwiańsko - irańską harfistkę: Eve Matin. W drugim odcinku serii w skład formacji Jerry&ThePelicanSystem weszli: Piotr zabrodzki - harmonium, Szymon Wójcik - gitara, Wik-toria Jakubowska - drums, electronics oraz Jerzy Mączyński - saxophone, electronics.

Trzeci odcinek, którego premiera zaplanowana jest już na czwartek 30 lipca powstał przy udziale muzyków, z którymi Jerzy Mączyński miał przyjemność współpracować podczas swojej trasy koncertowej po Indiach w 2019 roku. Wystąpią w nim: Vinod Anoor - miri-dangam i Sunnad Anoor - kanija, muzycy reprezentujący polską, niezależną scenę jazzową: Jan Młynarski - perkusja i Marcel Balińskiego - NORD oraz Jerzy Mączyński - saxophone, electronics.

Każdy odcinek programu VIRTUAL TOUR składa się z trzech części: materiału „making-of”, nagranego wcześniej i odpowiednio zmontowanego muzycznego performance’u koncerto-wego, łączącego różne kultury i muzyczne spojrzenia oraz wywiadów z twórcami danego odcinka. Jest jazzowo, alternatywnie i mocno awangardowo!

Premierowo nowy odcinek programu pojawia się punkt 20:00 na oficjalnym kanale Jerzego na YouTube: [

Można obejrzeć go również w dowolnym dla siebie momencie także na stronach:

Zapraszamy także do dołączenia i śledzenia oficjalnej strony wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/602324103998804/

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach pro-gramu Kultura w sieci.

Patroni Medialni: Jazz Forum, Rzeczpospolita, Przegląd, Strefa Music Art, Polskie Nagrania

Informacje o twórcy projektu: Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem VIRTUAL TOUR:

Jerzy Mączyński (ur.17.03.1995) – polski saksofonista i kompozytor. Od najmłodszych lat kształcony w Szkołach Muzycznych w klasach jazzu i muzyki klasycznej (m.in. „Bednarska” w Warszawie). Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ostatni rok studiów licencjackich spędził na stypendium w Danii, gdzie doskonalił swój warsztat muzyczny w Syddanskmusik-konservatorium. W 2019 roku zakończył z tytułem magistra College of Music na kierunku con-temporary music performance. Współzałożyciel freejazzowego kolektywu P.E. Quartet, z któ-rym w roku 2018 wydał album zatytułowany „Cokolwiek”. Leader zespołu konceptu muzycz-nego Jerry&ThePelcianSystem z którym w maju 2019 wydał swój debiutancki album: „Jerzy Mączyński Jerry&ThePelicanSystem" przez wytwórnię Warner Music Poland (Polskie Nagra-nia) w kultowej serii Polish Jazz. W swojej dotychczasowej karierze muzyk zagrał na wielu polskich i międzynarodowych sce-nach m.in: na festiwalach muzycznych: Jazz Jamboree, Ferrara Buskers Festival, Jazztopad, w Parlamencie Europejskim w Brukseli w ramach EXPO2017. Kształcił się u takich osobowości jak Greg Osby, Perico Sambeat ale też Michał Kulenty czy Zbigniew Namysłowski. Jest czynnie koncertującym muzykiem i współpracował z muzykami z całego świata min z: Thomasem de Perquery, Nitin Sawhneyem. Cały czas poszukuje najróżniejszych brzmień. Jego styl jest silnie zakorzeniony w europejskiej awangardzie.

Wideo

Dodaj ogłoszenie