Jutro rusza cykl 20. wideokonferencji dla przedsiębiorców „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”

Materiał informacyjny
We wtorek, 26 maja rusza cykl 20 wideokonferencji dla przedsiębiorców pod hasłem „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”. Ich organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem akcji jest dostarczenie biznesowi praktycznej wiedzy na temat tego, jak w walce ze skutkami epidemii może optymalnie wykorzystać wsparcie z tarczy antykryzysowej. Tematem pierwszej wideokonferencji będzie pomoc dla branży turystycznej.

Wideokonferencje będą odbywały się przez kolejnych 6 tygodni, we wtorki, środy i czwartki, od godziny 13. By w nich uczestniczyć, wystarczy wejść na stronę PARP z osadzonym playerem. Już teraz można na niej wypełnić aktywny formularz do zadawania pytań. Odpowiedzi na te zagadnienia postaramy się udzielić trakcie spotkań, na które przewidujemy po ok. 2 godziny. Pytania będzie można zadawać także w tracie wideokonferencji. Po każdym spotkaniu nasi eksperci będą na nie odpowiadać.

Pełna informacja na temat cyklu, szczegółowy harmonogram i tematyka spotkań znajdują się na stronie: www.parp.gov.pl/tarcza.

Partnerzy cyklu to 10 publicznych instytucji, które odpowiadają za wybrane obszary pomocy dla firm: Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
– Ten projekt bardzo mnie cieszy, nie tylko dlatego, że ułatwi przedsiębiorcom korzystanie z instrumentów przewidzianych w tarczy antykryzysowej, ale także dlatego, że jest przykładem świetnej współpracy publicznych organizacji w jednym celu – pomocy przedsiębiorcom. Jestem przekonana, że nasza wspólna inicjatywa zapewni kompleksową wiedzę i ułatwi korzystanie z rozwiązań przewidzianych w tarczy – mówi Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.

- W szerokim wachlarzu tematów odpowiedź na nurtujące pytania znajdą nie tylko przedsiębiorcy, ale też samorządowcy, pracownicy sektora publicznego i wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem – mówi Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Ekspertami prowadzącymi pierwsze spotkanie będą dyr. Dominik Borek z Departamentu Turystyki Ministerstwa Rozwoju, dyr. Jacek Janowski z Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Przemysław Derwich z Banku Gospodarstwa Krajowego. Będą oni rozmawiać m.in. o pożyczkach na rozwój turystyki.
Kolejna wideokonferencja, w środę 27 maja, to program prowadzony przez ekspertów z Ministerstwa Finansów: Arkadiusza Jedynaka, zastępcę dyrektora w Departamencie Poboru Podatków i Dagmarę Olechowską, naczelnik wydziału w tym departamencie. Udzielą oni wszelkich informacji o aktualnych zmianach podatkowych związanych z tarczą antykryzysową.

Pierwszy tydzień wideokonferencji z cyklu „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” zakończy spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 28 maja. Poprowadzą je eksperci z Ministerstwa Rozwoju: Przemysław Grosfeld i Mariusz Ciosek. Rozmowa będzie dotyczyła zmian w Prawie zamówień publicznych, które wprowadzono w związku z epidemią a także nowemu Prawu zamówień publicznych, które wejdzie w życie od przyszłego roku.

Pełna informacja na stronie: www.parp.gov.pl/tarcza.

Materiał oryginalny: Jutro rusza cykl 20. wideokonferencji dla przedsiębiorców „Tarcza antykryzysowa dla biznesu” - Dziennik Bałtycki

Dodaj ogłoszenie