Józef Wesołowski nie żyje. Zmarł były arcybiskup i papieski...

  Józef Wesołowski nie żyje. Zmarł były arcybiskup i papieski nuncjusz, oskarżany o pedofilię

  Wojciech Rogacin, Kazimierz Sikorski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Józef Wesołowski nie żyje. Były arcybiskup zmarł nad ranem w Watykanie, podała służba informacyjna Watykanu.
  Z komunikatu Stolicy Apostolskiej wynika, że były nuncjusz apostolski na Dominikanie zmarł w Watykanie nad ranem "z przyczyn naturalnych". - Ojciec Święty został o wszystkim poinformowany - głosi komunikat.

  Byłego arcybiskupa i nuncjusza watykańskiego na Dominikanie oskarżano o pedofilię. Informacje o tym podała dominikańska telewizja w 2013 roku publikując obszerny materiał oskarżający arcybiskupa o doprowadzanie nieletnich do czynów nierządnych, bywanie w dzielnicy znanej z procederu prostytucji, posiadanie olbrzymich ilości pornografii dziecięcej w komputerze. Informacje oskarżające arcybiskupa przekazał również dominikański Kościół. Papież Franciszek zadecydował o natychmiastowym odwołaniu nuncjusza i rozpoczęciu jego procesu karnego w Watykanie.

  CZYTAJ WIĘCEJ O PROCESIE OSKARŻONEGO O PEDOFILIĘ JÓZEFA WESOŁOWSKIEGO


  Dwa lata temu wydalono go ze stanu duchownego i czekał w Watykanie na proces. Odwołał się od decyzji o wydaleniu ze stanu duchownego i czekał na ponowne rozpatrzenie sprawy.

  W lipcu rozpoczęto w Watykanie proces byłego hierarchy, jednak z powodu złego stanu zdrowia Wesołowski nie stanął przed obliczem trybunału, umieszczono go w szpitalu, który kilkanaście dni później opuścił

  Józef Wesołowski nie żyje. Zmarł były arcybiskup i papieski nuncjusz, oskarżany o pedofilię  Źródło: DO SIN NOTICIAS/x-news

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo