Jotko przegrał, choć był o krok od skończenia walki w pierwszej rundzie

Tomasz Dębek
Krzysztof Jotko (z prawej)
Krzysztof Jotko (z prawej) AP/FOTOLINK
Podczas sobotniej gali UFC w Pittsburghu wysoko notowany w wadze średniej Krzysztof Jotko (19-3) doznał dotkliwej porażki. W pierwszej rundzie zmasakrował Uriah Halla (13-8) i kilka razy był blisko skończenia walki przed czasem. Jamajczyk przetrwał jednak nawałnicę, a w drugiej rundzie ustrzelił Jotkę potężnym prawym i to on cieszył się ze zwycięstwa.

Notowany na 10. miejscu w rankingu kategorii średniej UFC Jotko rozpoczął walkę doskonale. Atakował, wywierał presję na rywalu, a co najważniejsze - jego ciosy dochodziły celu. I robiły na Hallu piorunujące wrażenie. Jamajczyk sobie tylko znanym sposobem przetrwał serię ciosów zapoczątkowaną piekielnym prawym podbródkowym. Jotko zasypał go uderzeniami w stójce, następnie parterze, a później próbował duszenia. Był bardzo blisko, jednak rywal wykazał się niesamowitą odpornością.

W drugim starciu lepiej zaczął Jamajczyk, ale Jotko odzyskał kontrolę nad pojedynkiem. Wydawało się, że zachował więcej sił niż rozbity przeciwnik. W połowie starcia stracił jednak czujność. Dał się ustrzelić potężnym prawym, a Hall dokończył dzieła zniszczenia w parterze zmuszając sędziego do przerwania pojedynku. Jotko przegrał tym samym drugą walkę z rzędu (wcześniej miał na koncie pięć kolejnych zwycięstw w UFC) i marsz po mistrzowski pas musi odłożyć na później.

W walce wieczoru były mistrz wagi średniej Luke Rockhold (16-3) pokonał poprzedniego pogromcę Jotki, Davida Brancha (21-4). 35-latek w drugiej rundzie odklepał na znak poddania po ciosach w parterze.