Jerzy Janowicz dzielnie walczył z Novakiem Djokoviciem

Dariusz Kuczmera
W pierwszej rundzie tenisowego turnieju US Open łodzianin Jerzy Janowicz miał rywala najtrudniejszego z możliwych. Zmierzył się z numerem 1 rankingu ATP Serbem Novakiem Djokoviciem.

Janowicz walczył dzielnie, obaj tenisiści stworzyli ciekawe widowisko, ale niestety lepszy był numer 1. Djoković wygrał 6:3, 5:7, 6:2, 6:1.

Serb miał problemy z przedramieniem, podczas gry długo korzystał z pomocy fizjoterapeuty. Mimo kłopotów zdrowotnych przy stanie 3:2 Djoković przełamał następne podanie Janowicza i wygrał seta 6:3.

W tym samym miejscu, ale drugiego seta, przy stanie 3:2, Janowicz przełamał podanie Djokovicia. Prowadzi 4:2 i wygrał seta 7:5.
Na więcej łodzianina, który także dopiero dochodzi do siebie po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, nie było stać. W dwóch następnych setach Jerzyk ugrał tylko trzy gemy, ale zebrał wiele braw za odważną grę. Z tak utytułowanym zawodnikiem niewielu tenisistów świata wygrać może w turnieju wielkoszlemowym.

Pula nagród w tegorocznym US Open wynosi 46,3 mln dolarów i jest rekordowa w historii. Zwycięzcy otrzymają po 3,5 mln dolarów. Pokonani w I rundzie, jak Jerzy Janowicz, odbiorą premie w wysokości 43,3 tys. dolarów.

W pierwszej rundzie turnieju kobiet Magda Linette przegrała 2:6, 3:6 ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą. Spotkanie trwało 91 minut.