Jerzy Janowicz dzielnie walczył z Grigorem Dimitrowem

Krzysztof Kawa
Jerzy Janowicz
Jerzy Janowicz Andrzej Szkocki/Polska Press
Jerzy Janowicz po ponad dwugodzinnym meczu przegrał 6:4, 3:6, 5:7 z półfinalistą Australian Open, Grigorem Dimitrowem.

Stawką był ćwierćfinał turnieju w Sofii, mecz obserwowało 10 tysięcy miejscowych fanów tenisa. Dotychczasowy bilans meczów z Bułgarem Polak miał całkiem dobry - raz przegrał, ale też i wygrał. W czwartek zabrakło do sukcesu naprawdę niewiele.

Janowicz serwował jak za dawnych, dobrych lat i był mocno skoncentrowany, choć w drugim secie żywiołowo reagująca publiczność wytrąciła go z równowagi i wdał się w dyskusje z sędzią. Niemniej łodzianin doprowadził do stanu 1:1 w setach i 5-5 w gemach ostatniej, decydującej partii. Ostatecznie przegrał po gorszych uderzeniach w końcówce, ale pokazał, że powrót do pierwszej setki rankingu ATP jest w jego zasięgu. Rywal z Bułgarii jest obecnie w znakomitej formie, a mimo to musiał się mocno napracować, by wygrać.