Jerzy Brzęczek chwali młodych piłkarzy: Moder zrobił niesamowity postęp, udany debiut Karbownika

krk
YouTube/LaczyNasPilka
Reprezentacja Polski pokonała w Gdańsku Finlandię 5:1 i zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali m.in. Jakub Moder i Michał Karbownik, którzy niedawno zostali wytransferowani do angielskiego Brighton. Jak selekcjoner ocenił ich postawę?

Kamil Grosicki pod nieobecność Roberta Lewandowskiego i Kamila Glika wyszedł na boisko jako kapitan i wywiązał się ze swojej roli wyśmienicie. "Grosik" w 38 minut skompletował klasycznego hat-tricka. - Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu lepsza niż drugie 45. minut. Byliśmy agresywni, dobrze doskakiwaliśmy do pressingu. Mieliśmy dużo odbiorów, dużo sytuacji kreowaliśmy, dobrze przenosiliśmy ciężar gry. Gratulacje dla Kamila Grosickiego za hat-tricka. To był piękne i bardzo ważne bramki dla nas. W drugiej połowie przeciwnik zmienił system gry, a my dokonaliśmy sześciu zmian. Dla każdego zespołu jest to trudność, gdy zmienia się ustawienie i kilku zawodników. Jest taki moment, że drużyna traci rytm gry. W drugiej połowie mieliśmy takie momenty - przyznał Jerzy Brzęczek.

Spotkanie z Finlandią w podstawowym składzie rozpoczęli Jakub Moder i Michał Karbownik. Obaj kilka dni temu zostali sprzedani do Brighton odpowiednio za 11 i 5,5 mln euro. Karbownik w Gdańsku debiutował w narodowych barwach. Moder zagrał w reprezentacji po raz drugi.

- Michał Karbownik zagrał na lewej obronie, a po zmianach na lewej pomocy. Miał asystę i myślę, że w jego wykonaniu to było bardzo dobre spotkanie - ocenił selekcjoner. - Wydaje się, że najlepiej czuje się z lewej strony. To był jego debiut. W moim przekonaniu udany. Jakub Moder już na poprzednim zgrupowaniu, w meczu z Holandią miał dobre wejście. Gdy go po raz pierwszy zobaczyłem na treningu, to zrobił na mnie dobre wrażenie. Teraz zrobił niesamowity postęp. Miał wiele dobrych zagrań. Był agresywny, ma dobrą prezencję. Niewykluczone, że któregoś z nich, a może dwóch, zobaczymy w następnych spotkaniach od pierwszej minuty - zadeklarował Brzęczek.

Selekcjoner ucieszył się też z goli Krzysztofa Piątka i Arkadiusza Milika, którzy mają spore problemy w swoich klubach. - Krzysiek i Arek są ważnymi ogniwami drużyny i potrzebowali tych goli. Mam nadzieję, że ten gol pomoże Arkowi i pozytywnie wpłynie na sytuację w Neapolu - przyznał selekcjoner.