Jarosław Kaczyński przyjechał w sobotę na Podkarpacie. Wraz z parlamentarzystami i członkami rządu modlił się w Strachocinie [ZDJĘCIA]

Sabina Tworek
Sabina Tworek
W Strachocinie w gminie Sanok trwają tygodniowe modlitwy za Ojczyznę oraz o ustanie epidemii na świecie. W sobotę na mszę świętą na Bobolówkę zjechali biskupi, rządzący i parlamentarzyści z całej Polski. Wśród nich byli m.in. Jarosław Kaczyński, Marek Kuchciński, Ryszard Terlecki, Antoni Macierewicz i Andrzej Adamczyk.

Mszy z udziałem polityków przewodniczył abp Marek Jędraszewski z Krakowa.

Modlitwy za Ojczyznę trwają od 11 października. Zapoczątkowało je nabożeństwo odprawione przez bpa Stanisława Jamrozka, które było połączone z poświęceniem rozbudowanej kaplicy oraz nowych figur na Bobolówce.

Czytaj także

W kolejnych dniach w modlitwę włączały się różne grupy społeczne i wspólnoty, m.in. parafia z Jaćmierza, samorządowcy z Podkarpacia, mieszkańcy Strachociny, Sanoka i Brzozowa, służby mundurowe, osoby życia konsekrowanego oraz czciciele św. Andrzeja Boboli. W niedzielę nabożeństwa za Ojczyznę zakończą pielgrzymi.

Czytaj także

Historia Bobolów w Strachocinie sięga 12 lipca 1520 roku. To stąd właśnie wywodzi się św. Andrzej Bobola, który ukochał rodzinną ziemię i kazał siebie tutaj czcić. Na pamiątkę 350. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli wzniesiono w Strachocinie kaplicę pełniącą funkcję ołtarza polowego, którą 12 maja 2007 roku poświęcił abp Józef Michalik, metropolita przemyski.

Jarosław Kaczyński przyjechał w sobotę na Podkarpacie. Wraz ...


Zobacz też: Rozmowa z lek. med. Stanisławem Mazurem, kardiologiem, właścicielem Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie o konieczności noszenia maseczek ochronnych

Wideo