Jarosław Kaczyński: Będziemy dalej walczyć z aferami. Rozwój Polski wymaga zwycięstwa PiS w nadchodzących wyborach

Kacper Rogacin
Kacper Rogacin
Jarosław Kaczyński: Będziemy dalej walczyć z aferami. Rozwój Polski wymaga zwycięstwa PiS w nadchodzących wyborach
Jarosław Kaczyński: Będziemy dalej walczyć z aferami. Rozwój Polski wymaga zwycięstwa PiS w nadchodzących wyborach Bartek Syta/polska press
- Los Polaków to rzecz najważniejsza. Polacy mają dzisiaj wielkie oczekiwanie, wielkie aspiracje. Chcą szybko osiągnąć stan, który jest właściwy dla krajów europejskich, z zachodniej części Europy. By tak się stało, niezbędne jest zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego i polskiego parlamentu - mówił Jarosław Kaczyński podczas inauguracji wyjazdowego posiedzenia Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance.

Na wyjazdowym posiedzeniu pojawili się wszyscy najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości, z premierem Mateuszem Morawieckim, prezesem Jarosławem Kaczyńskim i byłą premier Beatą Szydło na czele. Poniżej prezentujemy przemównienie Jarosława Kaczyńskiego.

- Spotykamy się u progu 2019 roku. Roku, w którym będziemy mieli wybory, które zdecydują o losach naszego kraju na dłuższy czas. Los Polaków to rzecz najważniejsza. Polacy mają dzisiaj wielkie oczekiwanie, wielkie aspiracje. Chcą szybko osiągnąć stan, który jest właściwy dla krajów europejskich, z zachodniej części Europy. Stan, w którym wolność może być realizowana nie tylko w wymiarze politycznym, ale także w tym codziennym tego słowa znaczeniu, kiedy człowiek jest wolny, bo ma środki ku temu, by móc na różne sposoby korzystać z różnego rodzaju propozycji, które przedstawia dzisiejszy świat. Ta wolność może i - mogę powiedzieć - musi być zapewniona. Żeby tak się stało w możliwie krótkim czasie, potrzebne jest sprawne państwo, sprawne instytucje, to dzisiaj przyznają nawet najbardziej zaciekli liberałowie. Potrzebna jest dynamiczna grupa przedsiębiorców prywatnych i tych, którzy kierują jednostkami państwowymi. Potrzebna jest skuteczna walka z patologią. Potrzebna jest polityka antykryzysowa, która potrawi w możliwym zakresie regulować cykle koniunkturalne. Potrzebna jest własna waluta, a także - i to chcę mocno podkreślić - nasza podmiotowa przynależność do Unii Europejskiej. Można zadać pytanie - czy te warunki są dzisiaj spełniane? Odpowiedź nie jest prosta. My idziemy w kierunku spełnienia tych warunków, ale one dzisiaj jeszcze spełnione nie są. Trzeba wiele uczynić w różnych dziedzinach. Musimy budować polski kapitał, zachęcać do oszczędności. Musimy tworzyć liczne przesłanki tego, by ten cel był realizowany. Ale to, co jest warunkiem, by ten proces, który rozpoczęliśmy energicznie i skutecznie trwał, jest zwycięstwo wyborcze. Zwycięstwo PiS i Zjednoczonej Prawicy - mówił Jarosław Kaczyński.

- W Polsce trwa spór i ten spór jest rzeczą normalną. Nie ma demokracji bez sporu. Tyle tylko, że w naszej ojczyźnie jedna strona tego sporu, czyli my, uznajemy reguły demokracji i praworządności, a druga strona tego nie uznaje. Dlaczego może nie uznawać? Bo ma poparcie większości mediów i pewnych czynników zagranicznych. Może kłamać, bić rekordy hipokryzji, zapowiadać, że po ewentualnym zdobyciu władzy, odrzuci wszelkie reguły praworządności, gwarancje konstytucyjne, reguły demokracji. Przekaz jest jednoznaczny - w Polsce - wedle tej strony - prawo rządzić ma tylko jeden obóz polityczny. Jeżeli przegrał wybory, to nie ma żadnych ograniczeń dla jego działania, a gdyby tę władzę odzyskał, to może zabezpieczyć ją wszelkimi metodami. To jest mówione wprost przez wielu politycznych przedstawicieli tego obozu. I to jest właśnie ta trudność. Ona jest poważna, bardzo poważna. Szkodzi straszliwie Polsce. Ale ona ma różne objawy, można powiedzieć stosowane są różne socjotechniki. Dzisiaj chciałem zwrócić na jedną z nich, wyjątkowo groźną. To jest próba sprowadzenia naszej koalicji, formacji politycznej i naszych przeciwników na tę samą płaszczyznę. "PiS i PO to w gruncie rzeczy to samo". Otóż to musimy z całą mocą odrzucić, bo to jest najgroźniejszy rodzaj socjotechniki. Dlaczego trzeba mówić o różnicach między naszymi formacjami? Można powiedzieć, że takie różnice są dwie. Przede wszystkim jest różnica reakcji na zło. Jest różnica, która wynika z tego, że przecież w każdym wielkim zbiorze ludzi muszą znaleźć się czarne owce. To wynika ze statystyki. Ludzie, którzy łamią prawo. Otóż jak my reagujemy? W zgodzie z prawem. Twardo. Zasadniczo. Są ludzie, którzy odgrywali rolę w polityce PiS, a już bardzo długo za naszych rządów znajdują się w aresztach śledczych. My robimy wszystko, by redukować te zjawiska do minimum. A druga strona? Nie reaguje w najmniejszym stopniu na tego rodzaju wydarzenia. Wszyscy są niewinni. Wszyscy, którzy znaleźli się w zakresie zainteresowania wymiaru sprawiedliwości, cierpią w rzeczywistości z powodów politycznych - dodał.

- Druga różnica to jest różnica skali. Mieliśmy różnego rodzaju niedobre wydarzenia. Nie kryliśmy ich. Być może zdarza się i kolejne. Ale jest sprawa skali. Weźmy sprawę afery VAT i zeznania pani minister. Co z tych zeznań wynika? Że ta gigantyczna w skali międzynarodowej afera, to nie była afera rozproszona, tolerowana przez rząd. To była po prostu afera tego rządu. Jest kwestia odpowiedzialności przedstawicieli tego rządu i jego szefa. Także odpowiedzialności w świetle prawa karnego. To jest afera, która gdyby zdarzyła się w USA, to też byłaby uważana za ogromną. Na tę aferę nie zareagowano. Ale przecież tych afer było dużo więcej. Amger Gold. OLT Express. Afera hazardowa, gazowa. My walczyliśmy z aferami i będziemy z nimi walczyć. Państwo nie jest dzisiaj silne wobec słabych, a słabe wobec silnych. I tak pozostanie - powiedział Kaczyński.

POLECAMY:

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa

Wideo

Komentarze 46

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

i szacunek

wg. wyznawców PO...

B
Borubar

Jarek to nawet trochę podobny do Olsena, z tym że Olsen ładniejszy no i porusza się zgrabniej.

a
antek

już kręgosłupa moralnego nie mają. A co do rozwiązłości seksualnej to wielu działaczy PiS jej nie promuje, ale praktykuje

J
Jakie masz stawki

Kasieńka za ile w paszczu bierzesz?

G
Gość

Rozwój państwa wymaga aby stary kulawy dziad w końcu zdechł ze starości.

k
kasienka

co do bezczelnego liberalnego lewactwa znajdziesz go w organach obecnej UE i szeregach tzw "opozycji". To w UE odsłania się pomniki Marksa i Engelsa i cholubi organizacje ultra komunisty Spinelliego, do której zresztą należy także europoslowie (!) PO. To tam promuje się czysto komunistyczne idee, walczy z suwerennym narodami, które usiłują wcisnąć w uniounijny bolszewicki magiel, promuje rozwiazlosc seksualna, pozbawia ludzi kręgosłupa moralnego i wyciągać od nich jak najwięcej pieniędzy na własne apanaze.

a
antek

a zobaczysz jakie to podobne do tego co robi PiS. Komuniści, lewacy (tu możesz dodać określenia, które ci bardziej odpowiadają) usprawiedliwiali swoje łajdactwa dobrem ludu, katoliccy pisdzielcy usprawiedliwiają swoje Panem Bogiem

a
antek

a zobaczysz jakie to podobne do tego co robi PiS. Komuniści, lewacy (tu możesz dodać określenia, które ci bardziej odpowiadają) usprawiedliwiali swoje łajdactwa dobrem ludu, katoliccy pisdzielcy usprawiedliwiają swoje Panem Bogiem

k
kasienka

jaki olbrzymi skok zrobiła Polska pod rządami Prawych i Sprawiedliwych. Rozwój ekonomiczny, bezpieczeństwo wewnętrzne, opanowanie skrajnej biedy. ( w czasach D.Tuska ponad milion dzieci żyło w skrajnym ubostwie! ). Opowiadam w jak brutalny, zdradziecka sposób lewacka-liberalna opozycja usiłuje ponownie sprzedać Państwo Polskie i zrobić z nij bismarkowska niemieckie strefe. A to wszystko dla pieniedzy, zaszczytow i wladzy. Muszę powiedzieć, że spotyka się to ze zrozumieniem, a także podziwem dla praworzadnosci, demokracji i bezpieczeństwa jaka jest teraz w Polsce. POwskim tlukom wydaje się, że że świat to Timmermans, Merkel i Micronic., a bajki z organu Michnika lukaja wszyscy. Jakże się myla!

k
kasienka

gwarantuje rozwój Państwa Polskiego, bezpieczeństwa, dostatku i sprawiedliwości spolecznej. Dowodem na to są 3 letnie rzady, które wzmocniły Polske i Polaków po degregoladzie ekonomicznej i moralnej pozostawione przez państwo Tuska - państwo bezprawia, zdrady polskich imteresow, POGARDY dla zwykłych ludzi, zlodziejstwa, korupcji i koesiostwa.
Calym sercem popieram programy spoleczne (choć sama z nich nie korzystam) i reformy instytucji państwa, które się dzieją mimo wkładania kija w szprychy przez PO wskich jurgieltnikow utrzymywanych przez agentura niemiecka i rosyjska i organizowana przez nich nagonke na suwerenne, ambitne Państwo Polskie.
Brawo Jarosław Kaczynski, Brawo Zjednoczone Prawica!!

J
Jaras-Łódź

Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście gramialnie opuszczający ten ziemski padół. Za kilka lat kościoły będą puste.
Wyrosło pokolenie głupków nie znających wojny, podatnych na manipulacje populistów. Hanna Stadnik ps. "Hanka" brała udział w Powstaniu Warszawskim. Walczyła na Mokotowie jako łączniczka i sanitariuszka w Pułku "Baszta" Kompanii "O2" porucznika "Withala". Weteranka była pytana na antenie TVN24, wspomniała ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Rajmunda. Po wybuchu Powstania Warszawskiego dowodził 7. drużyną 2. plutonu kompanii K 1 Pułku "Baszta". Hanna Stadnik przypomniała sytuację, gdy Lech Kaczyński wygrał wybory w Warszawie, środowisko powstańcze gratulowało Rajmundowi.
- Powiedział: "moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi" - powiedziała Hanna Stadnik. - Ojciec, jeśli to mówi, to wie, co mówi.
Kazmierz Kutz
Do tego dojść musiało. Po przemianie ustrojowej musiała dojść do głosu długo tłumiona polska głupota. Dochodziła do głosu powoli, w miarę dzielenia się ludzi na demokratów i nacjonalistów. Przybrała na sile po katastrofie pod Smoleńskiem, zwłaszcza że wolnorynkowy liberalizm nie nadał właściwego priorytetu dziedzinom duchowym, także naukom o walce polskiej demokracji. Zaś edukację oddał w ręce kleru.
To był kardynalny błąd Tadeusza Mazowieckiego, który teraz wydaje swoje owoce. Szkoła, po indoktrynacji komunistycznej, weszła w indoktrynację katolicką. Laickość systemu edukacyjnego stała się fikcją. Polski zaśmierdły nacjonalizm zaboru rosyjskiego zmieszał się z prymitywnym katolicyzmem i powstała ideologiczna mieszanina potrawy teraz realizowanej pod nazwą „dobrej zmiany".

Z
Z 500

Nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne. Tym kluczem trzeba rozszyfrowywać wypowiedzi pisowsczyków.

a
as

na wyjaśnienie skandalu KNF, GET BACK i innych bo już wszystko wiesz kto jest winny.Prokuratura powinna Cię zaprosić na konsultacje. Jeśli sąd powie inaczej to powiesz, że sądy są pisowskie

"stary" Lubelski kibic

Jeszcze kilka lat rządów PIS i jesteśmy na samym dnie !!! Mam nadzieje że zarówno siły postępowe ( wykształcone) w kk jak i pozostała część inteligencji nie dopuści w wyborach do ich wygranej !!! Wstyd mi za to co się dzieje w Polsce .Podróżując służbowo i turystycznie po świecie muszę wysłuchiwać opinii i wyjaśniać że Polacy to nie tylko PIS i kk a także i tacy którzy nie zgadzają się z rządem i nie dają się kupować !!! Przykładem pozytywnym jest LUBLIN moje miasto które wygrało walkę z ciemnogrodem !!!

x
xymox

Poczekaj na wyjaśnienie skandalu KNF, GET BACK i pozostałych, ok?
Na chwilę obecną masz panikę szefa NBP robiącego wszystko abyśmy nie dowiedzieli się więcej i dostaje wsparcie swoich kumpli z PIS i dmuchaną aferę oraz aresztowania osób odpowiedzialnych za zatrzymanie kradzieży pieniędzy SKOK. Dodam, masakrowanych na zlecenie tych SKOKów.

Co nazywasz rozwiązywaniem problemów przez PIS? Nominowanie chłopców - słupów na stanowisko szefów KNF żądających w czyimś imieniu od właściciela banków ca. 40 000 000 złotych?
Co nazywasz rozwiązywaniem problemów przez PIS? Lokowanie na premiera rządu faceta nagranego raptem 4 lata temu jak szydzi z klientów swojego banku i pochyla się nad podłym życiem synka euoposła?
Co naztwasz rozwiązywaniem problemów przez PIS? Kombinacje taty premiera aby pomóc złodziejskiemu biznesowi GET BACK?

Co nazywasz rozwiązywaniem problemów przez PIS? Przelewik senatora PIS - założyciela i wieloletniego szefa SKOK na 80 000 000 złotych do zależnej spółeczki w Luxemburgu?

Co nazywasz rozwiązywaniem problemów przez PIS? Konsekwentne blokowanie przez PIS w latach rządów PO ustawy pozwalającej szybki nadzór nad SKOKami aby teraz aresztować ludzi, którzy tego żądali chcąc uchronić miliony złotych ludzi? PRZECIEŻ TERAZ ZA TO PŁACISZ POPRZEZ SWÓJ BANK, W KTÓRYM MASZ KONTO.

Żyj dalej we mgle.....

Dodaj ogłoszenie