Janusz Korwin-Mikke: Drogą energię mamy przez pazerność...

  Janusz Korwin-Mikke: Drogą energię mamy przez pazerność rządu, ideologię Unii i "zielonych"

  Polska

  Polska

  Podczas niedzielnej konferencji prasowej europoseł Janusz Korwin-Mikke mówił o tym, w jaki sposób Unia Europejska doprowadziła do podwyższenia cen energii w Polsce. Walka o tanią energię będzie głównym przedmiotem prac europosła Janusza Korwin-Mikkego w drugim roku jego kadencji eurodeputowanego.
  Janusz Korwin-Mikke

  Janusz Korwin-Mikke ©Bartek Syta

  - Benzyna w Polsce kosztuje około 1,30zł, a na stacji benzynowej około 5 złotych. Różnicę stanowią różnego rodzaju podatki i obciążenia – wyjaśnił Janusz Korwin-Mikke.

  - To samo dotyczy innych rodzajów energii. Przyczyny tego są następujące: po pierwsze pazerność rządu, który chce mieć dużo pieniędzy i nakłada podatki, nie licząc się z gospodarką, tylko tak, żeby jak najłatwiej ściągnąć pieniądze. To że szkodzą gospodarce czy ludziom – to ich nie interesuje. Druga przyczyna jest ideologiczna. Unia Europejska, jak słusznie powiedziała lady Małgorzata Thatcherowa, jest to chory wymysł lewicowych intelektualistów, a lewicowi intelektualiści mają jeden cel – zniszczyć kapitalizm.
  A jak powiedział Karol Marks, żeby zniszczyć kapitalizm potrzeba: podatków, podatków i jeszcze raz podatków. Nakładając podatki na energię, nakłada się podatki na wszystko, więc najlepszym sposobem na niszczenie kapitalizmu jest nakładanie podatków na energię. Unia Europejska bardzo starannie nakłada podatki n a wszystkie rodzaje energii.

  - Trzecim powodem są zieloni, którzy mają „hyzia” na punkcie niektórych rodzajów energii. Dziwnym trafem są to rodzaje energii, których nie dostarcza Gazprom, tak się jakoś składa, że przeciwko gazowi i ropie naftowej, które dostarcza Gazprom, to zieloni nie protestują, a przeciwko innym rodzajom energii, takim jak gaz łupkowy czy energia atomowa – zieloni protestują. Pozostaje tylko pytanie, skąd zieloni mają pieniądze na swoje łodzie, eskapady i konferencje - kontynuował Korwin-Mikke.

  - To jest sytuacja na rynku energii. Energia jest niszczona ogólnie, a węglowa w szczególności. Udało się zniszczyć energię atomową w Niemczech, udało się zniszczyć węgiel w Niemczech. U nas energii atomowej zniszczyć się nie da, bo jej nie ma, można tylko opóźniać budowę elektrowni atomowej. I oczywiście, niszczy się polski węgiel (…). Bardzo starannie dekarbonizują energetykę węglową. Sytuacja Śląska jest zwłaszcza fatalna, bo tam właśnie jest ten węgiel. Powtarzam, że oczywiście są też wewnętrzne przyczyny niesprawności kopalń, bo np. prywatne działają dobrze czy się trzymają jako tako, ale teraz nawet Bogdanka ma problemy, co wynika właśnie z obciążeń unijnych, które jeszcze kazano nam zwiększyć - dodał europoseł.

  - I ostatnia teza, którą chciałem powiedzieć: pan Donald Tusk, kiedy był premierem, dwukrotnie wetował, bo w tej sprawie każde państwo miało prawo weta, dalsze rozszerzanie walki z globalnym ociepleniem i tym podobne kretynizmy. Walka z globalnym ociepleniem to jest pretekst do niszczenia energetyki. Po czym, jak mu zaoferowano stanowisko szefa Rady Europejskiej, dziwnym trafem po raz trzeci nie zawetował - zakończył.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (14)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KORWIN JAK ZWYKLE MA RACJĘ

  A Ja ja Dorota (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Wszystko za drogie przez pazerność UNII.I naszych kmiotków. Robimy my kasa idzie do nich. Żałość. Nie musimy sie na to godzić.
  Zawiążmy Unie z BENELUXEM. Królowa Matylde w Belgii juz mamy....rozwiń całość

  Wszystko za drogie przez pazerność UNII.I naszych kmiotków. Robimy my kasa idzie do nich. Żałość. Nie musimy sie na to godzić.
  Zawiążmy Unie z BENELUXEM. Królowa Matylde w Belgii juz mamy.

  Pozdrawiam logicznie myslących i kandydatów na logicznie myślących.
  Prawy do Lewego EURO do ZŁOTEGO 1:1 a jak nie -zachcemy GBP.

  KORWIN I KONGRES NOWEJ PRAWICY- chodźmy razem. Mały biznes i spółdzielcy mieszkaniowi w wiekszości rozumieja naszą sprawę.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdzie agentura?

  gotfael (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Dziwnym trafem jakoś dziś relacja z konferencji JKM bez zbędnych komentarzy w poczytnym portalu. No coś dziwnego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pra

  prawda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

  Również głosuję na Korwina. Bo muszę przyznać, że dziwi mnie oddawanie głosu na PO i PiS gdyż obie te formacje uparcie dążą do konfliktu z Rosją, a jednocześnie, zgrywając wielkiego gracza, żebrzą...rozwiń całość

  Również głosuję na Korwina. Bo muszę przyznać, że dziwi mnie oddawanie głosu na PO i PiS gdyż obie te formacje uparcie dążą do konfliktu z Rosją, a jednocześnie, zgrywając wielkiego gracza, żebrzą o pieniądze z Unii i podlizują się USA.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wpoe

  wpoe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  Sam fakt, że stronnicze media narzucają mi tylko ten PiS i PO jest dla mnie wystarczającym powodem by na nich nie głosować chociaż lista tych powodów jest bardzo długa.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mwmmwm

  mwmw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  No niestety, ale dopóki rządzić będzie reżim zwany Popis to nie będzie możliwa naprawa polskiej gospodarki bo oni dosyć, że kradną to jeszcze się na tym nie znają. Dlatego Janusz Korwin-Mikke to...rozwiń całość

  No niestety, ale dopóki rządzić będzie reżim zwany Popis to nie będzie możliwa naprawa polskiej gospodarki bo oni dosyć, że kradną to jeszcze się na tym nie znają. Dlatego Janusz Korwin-Mikke to najlepsze wyjście.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  racja

  tolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  zgadzam się w 100%!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cymbał ubolewa na podatki w cenie benzyny

  Zofia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21

  Lepiej opodatkować chleb, mąkę, ryż i mleko?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to jak reakcja lancuchowa

  lolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

  Pani Zosiu, a czy Pani sobie myśli że zboże wyskakuje z ziemi i leci z wiatrem do piekarza? Po co rolniką są ciągniki, kombajny, sortowniki i inne maszyny?? Przecież to wszystko potrenuje ENERGII....rozwiń całość

  Pani Zosiu, a czy Pani sobie myśli że zboże wyskakuje z ziemi i leci z wiatrem do piekarza? Po co rolniką są ciągniki, kombajny, sortowniki i inne maszyny?? Przecież to wszystko potrenuje ENERGII. Widać że Pani pewnie z wawki i na oczy krowy nawet nie widziała!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Blondynko!

  o szoł om (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  W cenie chleba, mąki, ryżu i mleka oraz wszystkiego co kupujesz siedzi podatek nałożony ba benzynę i inne nośniki energii - do wytworzenia tych artykułów i ich transportu! Ale skąd blondasek ma o...rozwiń całość

  W cenie chleba, mąki, ryżu i mleka oraz wszystkiego co kupujesz siedzi podatek nałożony ba benzynę i inne nośniki energii - do wytworzenia tych artykułów i ich transportu! Ale skąd blondasek ma o tym wiedzieć?!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cymbał nie rozumie gospodarki i wyzywa innych od cymbałów

  Jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 6

  Żeby upiec chleb, potrzebny jest opodatkowany prąd, poza tym najlepiej obniżać podatki, a nie zamieniać je innymi.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jan Pisior

  Zofia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  Obniżać podatki i zwiększać wydatki to przePIS Jana na Grecję. Pora przegonić w PISdu tych ekonomistów z kaczej d...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Typowy wyborca PO?

  gotfael (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Akurat jest wręcz przeciwnie, bo JKM chce obniżki wydatków państwa o ok 65%, ale tego oczywiście z propagandowych mediów nikt się nie dowie, bo tam jest tylko PO-PiS. Idź być lemingiem gdzie indziej.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  gotfael typowy korwinowski oszołom

  Zofia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Obniżyć o 65% wydatki na szkolnictwo, służbę zdrowia, wojsko i policję? Lecz się na nogi, bo na głowę już za późno.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zofia typowa mainstreamówka

  lolek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Ale dzięki niskim podatkom będzie zwykłym ludziom zostawać wiecej w kieszeni a produkty będą tańsze!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo