Bartosz Głąb
Jakub Moder w meczu Nottingham - Brighton
Jakub Moder w meczu Nottingham - Brighton Viaplay
Liga angielska. Jakub Moder wrócił do Premier League po 602 dniach przerwy. Pojawił się na murawie w 77. minucie, kiedy to jego Brighton prowadziło na wyjeździe z Nottingham 3:2. Jak zagrał Polak? Solidnie - to słowo idealnie oddaje jego postawę w trudnej końcówce, gdy w dziesiątkę trzeba było bronić skromnej zaliczki.

Jakub Moder. Powrót do składu Brighton po 602 dniach

Powrót Jakuba Modera do Premier League odwlekano w czasie. Dwa tygodnie temu Polak był już na ławce rezerwowych, ale niesprzyjające okoliczności sprawiły że trener Roberto De Zerbi nie zdecydował się wpuścić go na plac gry z Sheffield United (1:1). Dzisiaj Włoch już w pierwszej połowie musiał dokonać dwóch wymuszonych zmian z powodu kontuzji, a więc w drugiej połowie zostało mu tylko jedno "okno" na wprowadzenie roszad.

Nieco ponad kwadrans przed końcem przy stanie 3:1 arbiter podyktował rzut karny dla Nottingham i wyrzucił z boiska Lewisa Dunka, obrońcę Brighton. Gospodarze wykorzystali jedenastkę. Mimo wyjątkowo niesprzyjających okoliczności chwilę później na murawie pojawił się wyczekiwany Jakub Moder.

Pozytywny powrót Jakuba Modera do Premier League

Polak pojawił się na placu gry w 77. minucie kiedy wynik był na styku. Były gracz między innymi Lecha Poznań najpierw przegrał pojedynek z rywalem i sfaulował innego z przeciwników, jednak potem miał serię kilku udanych zagrań. W 85. minucie 24-latek wywalczył rzut rożny.

W doliczonym czasie gry Moder najpierw odebrał piłkę, podczas gdy Nottingham wyprowadzał groźny kontratak, a chwilę później taktycznie sfaulował przeciwnika, kiedy to wielu jego partnerów z zespołu było zaangażowanych w akcję ofensywną. W jednej z ostatnich akcji meczu Moder wybił piłkę z własnego pola karnego pod nogi Joao Pedro, który ruszył na bramkę rywali. W decydującym momencie Brazylijczyk stracił piłkę.

Mimo zdecydowanych nacisków rywali i niesprzyjających okoliczności to Brighton wygrało mecz 13. kolejki Premier League i wskoczyło na siódme miejsce w tabeli. Już w najbliższy czwartek "Mewy" zagrają na wyjeździe mecz fazy grupowej Ligi Europy przeciwko AEK Ateny (gra w nim Damian Szymański), a później w Premier League podejmą Chelsea. To będą kolejne szanse, by Polak ponownie pojawił się na placu gry.