Jak znaleźć bank od wszystkiego

  Jak znaleźć bank od wszystkiego

  Marcin Zienkiewicz

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  W poszukiwaniu atrakcyjnej lokaty bankowej, konta osobistego czy kredytu gotówkowego sporo osób przegląda oferty wielu banków. A gdyby tak znaleźć bank, do którego można się udać po każdy produkt bankowy, wiedząc, że otrzymamy konkurencyjną ofertę. Niniejszy ranking Comperii dowodzi, że jest taki bank.
  Jak znaleźć bank od wszystkiego

  ©Fot. Polskapresse

  Jak powstaje ranking?
  Ranking ma na celu wyłonienie banku, który oferuje klientom wszystkie swoje produkty po konkurencyjnych cenach. W tym celu w każdym miesiącu tworzymy minizestawienia dla każdego produktu bankowego. I tak na przykład kredyt hipoteczny rozpatrujemy pod kątem najniższego oprocentowania, najniższej prowizji i uznania klientów. Za każde kryterium można dostać 10 punktów, co w ujęciu kwartalnym daje możliwość uzyskania ponad 510 punktów!

  Po drugim kwartale 2011 roku zwyciężył...
  Bank BNP Paribas, który wygrał także w poprzednich odsłonach rankingu. I po raz kolejny deklasuje rywali, zachowując ogromną przewagę nad tymi, którzy zajęli kolejne miejsca na podium.
  W drugim kwartale 2011 roku największą siłą tego banku były kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne i kredyty gotówkowe. Choć - jak na uniwersalny bank przystało - również pozostałe produkty na tle rynku można uznać za atrakcyjne.

  W tym kwartale nie sposób pominąć także trzech największych ruchów w zestawieniu. Pierwszy to awans Kredyt Banku właściwie z końca zestawienia (dopiero z 24. pozycji) aż na szóste miejsce. Warto przypomnieć, że ostatni kwartał to początek kampanii marketingowej z udziałem znanego duetu Krzysztof Materna i Wojciech Mann.

  "Obniżenie ratingu USA może być pozytywne dla Polski"

  Kampania ta to nie tylko znane twarze na reklamach, ale również efektywne zmiany w ofercie produktowej. Zaoferowane w okresie wiosennym atrakcyjne kredyty hipoteczne, Ekstrakonto Plus czy kredyt gotówkowy pozwoliły na ten nadzwyczajny awans w klasyfikacji.
  Awans o dziewięć oczek Banku Citi Handlowego to efekt dobrej oferty kredytów hipotecznych, natomiast w przypadku Polbanku w drugim kwartale atrakcyjnie wypadły proponowane przez bank kredyty gotówkowe.

  Na uwagę zasługują także Meritum Bank, Lukas Bank, Getin Bank i MultiBank. Banki te zagościły na stałe w pierwszej dziesiątce zestawienia w okresie ostatnich czterech kwartałów i nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych miesiącach miało się to gwałtownie zmienić.

  Ciekawe, jak banki, które w aktualnym rankingu znacząco awansowały, poradzą sobie w następnym kwartale. Czy zdołają zachować swoją atrakcyjną ofertę produktową i nie oddadzą pola konkurencji? A może tym razem inny bank ukaże się na czele zestawienia? Kolejny ranking na najbardziej uniwersalny bank, który ukaże się po trzecim kwartale 2011, rozwieje wszystkie wątpliwości.
  Autor jest analitykiem Comperia.pl

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  metoda na tani kredyt hipoteczny

  Julian Wroczyński_counseling (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Polecam aukcje-
  Klient (potencjalny kredytobiorca) ustala warunki kredytowania, natomiast sprzedawcy (banki) współzawodniczą ze sobą o klienta starając sie przedstawić mu atrakcyjniejszą ofertę...rozwiń całość

  Polecam aukcje-
  Klient (potencjalny kredytobiorca) ustala warunki kredytowania, natomiast sprzedawcy (banki) współzawodniczą ze sobą o klienta starając sie przedstawić mu atrakcyjniejszą ofertę niż konkurencja!
  Korzystanie z tego typu serwisu pozwala nam wynegocjować niższą marżę kredytową, a tym samym niższe oprocentowanie kredytu!
  W aukcjach uczestniczą największe banki w Polsce.

  pozyczka.oni.cczwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  podstawa

  Marcin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  W dobie internetu gdzie wszystko możesz zlecić lub założyć porównanie ofert to nie problem. Bierzesz tam gdzie masz lepsze warunki i wygodę. To raczej podstawa.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  taki

  asia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  jak dla mnie w getin bank jest takim bankiem, ma fajne konto internetowe i bezplatne, oplacalne lokaty wiec ja sie go trzymam

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  idealny bank

  ariel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  to taki, w którym usługi i produkty finansowe są na bardzo przyzwoitym poziomie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo