Jak skutecznie chronić to, co daje nam przewagę konkurencyjną?

materiał partnera
Udostępnij:
W dzisiejszym świecie rządzi przede wszystkim informacja. Ten, kto wie pierwszy, często zyskuje. Ten, kto dowie się więcej, ma przewagę. Ten, kto pozna nieznane, wygrywa. Na co dzień informacje bywają przyczyną sukcesów i klęsk, budują pozytywny wizerunek i wywołują skandale. W biznesie informacje i wiedza są często źródłem przewagi konkurencyjnej. Warto zatem skutecznie je chronić, a także wszystko to, co buduje naszą firmę, od budynków, poprzez wyposażenia, aż do najwartościowszych zasobów ludzkich. Jak? Wykorzystując do tego systemy kontroli dostępu.

Ogranicz dostęp do posiadanych zasobów

W ten sposób ochronisz to, co daje przewagę konkurencyjną Twojej firmie. Systemy kontroli dostępu to obecnie najpopularniejsze i jednocześnie najskuteczniejsze rozwiązanie, pozwalające na ograniczenie lub wręcz uniemożliwienie dostępu do pracowników, informacji i mienia, osobom nieupoważnionym. Tego typu systemy zabezpieczają majątek i know-how firmy, chroniąc jednocześnie zdrowie i życie osób przebywających na objętej systemem przestrzeni.

Jak to działa?

System kontroli dostępu to układ składający się z kilku specjalnych, kompatybilnych i współpracujących ze sobą elementów. Ich rolą jest przede wszystkim identyfikacja osób chcących dostać się do strefy chronionej oraz uniemożliwianie tego dostępu wszystkim osobom nieupoważnionym. Od sposobu identyfikacji osób zależy stopień bezpieczeństwa systemu.

Najniższy stopień bezpieczeństwa wykazują systemy, w których identyfikacja osób następuje poprzez wpisanie kodu numerycznego lub alfanumerycznego. Wyższy stopień bezpieczeństwa zapewniają systemy identyfikujące osoby za pomocą specjalnego klucza, np. w postaci indywidualnej karty zbliżeniowej - magnetycznej, chipowej, bądź wyposażonej w kod kreskowy. Najwyższy stopień bezpieczeństwa osiągniemy stosując system kontroli dostępu wykorzystujący do identyfikacji osób ich cechy biometryczne, czyli między innymi odcisk palca lub dłoni, a także siatkówkę lub tęczówkę oka.

Ze względu na warunki cenowe w połączeniu ze stopniem zabezpieczeń, największą popularnością cieszą się systemy wykorzystujące czytniki kluczy zbliżeniowych. Najbezpieczniejsze rozwiązania są najdroższe, a ich wykorzystanie uwarunkowane jest stosownymi regulacjami prawnymi. Nie w każdym przypadku bowiem możemy korzystać z identyfikacji na podstawie ludzkich cech biometrycznych.

Co zyskujesz dzięki systemowi kontroli dostępu?

Przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pracowników firmy, zabezpieczenie majątku oraz wiedzy, informacji i know how firmy. Do tej podstawowej korzyści dochodzi jednak szereg innych:

- zminimalizowanie ryzyka włamania i kradzieży,

- pełna informacja na temat ilości i rozmieszczenia osób w budynku w danym momencie, przydatna np. w przypadku konieczności ewakuacji, oraz w przeszłości, dla zidentyfikowania ruchu odbywającego się w obiekcie,

- mniejsze potrzeby w zakresie ochrony fizycznej budynku,

- możliwość rozbudowy systemu i poszerzenia jego funkcjonalności o dodatkowe moduły.

Wniosek zatem jest prosty – wejdź na https://www.autoid.pl/ i chroń to, co najcenniejsze w Twojej firmie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej PolskaTimes