reklama

Jak segregować odpady ? Studenci udzielą porady!

Artykuł sponsorowany Zaktualizowano 
Akcja - akademik lubelskiej uczelni, aktorzy – studenci, młoda dziewczyna, młody chłopak, ich koleżanki i koledzy, temat – segregacja odpadów. Cel – zainteresować, nauczyć, a także trochę rozbawić...

Filmy z serii „Jak segregować odpady? Studenci udzielą porady!” pomogą z łatwością zrozumieć problemy segregacji odpadów komunalnych. Pokazują w sposób wyjątkowy, lekki w swojej formie, poważne zagadnienie, z którym wszyscy borykamy się na co dzień. Treści, przekazane młodzieżowym językiem, z pewnością trafiają do wyobraźni każdego widza. Filmy powstały w ramach projektu koordynowanego przez Stowarzyszenie "Ekolubelszczyzna", przy współpracy studentów z Koła Naukowego Politechniki Lubelskiej "Pollub.my Marketing". Ich producentem jest Polska Press Oddział Lublin.

"Pierwsze koty za płoty", zaczęliśmy produkcję filmów.

Wszyscy występujący są studentami kierunku Marketing i Komunikacja Rynkowa na Wydziale Zarzadzania Politechniki Lubelskiej.

Dzień pierwszy - niebieski, recykling papieru i tektury.

W rolach głównych Aleksandra Prucnal i Patryk Dubaj, w pozostałych: Natalia Gajek, Agata Grysiewicz, Aleksandra Iwaniak i Karolina Rataj

Dzień drugi - czarno‐żółty - odpady zmieszane oraz plastik i metal.

W rolach głównych Aleksandra Prucnal i Patryk Dubaj, w pozostałych: Karolina Bis, Agata Jajuga, Przemysław Kowal i Agnieszka Polakowska

Dzień trzeci - Odpady bio (kolor brązowy) oraz szklane (zielony)

W nagraniach uczestniczyli w rolach głównych Aleksandra Prucnal i Patryk Dubaj, w pozostałych: Aleksandra Iwaniak, Przemysław Kowal, Damian Mitura i Kamila Suchowolak.

Dzień czwarty - czerwony - odpady problemowe i niebezpieczne

O tym, jak przygotować do segregacji i segregować elektrośmieci, odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne, opowiadali: Ola Prucnal i Patryk Dubaj w rolach głównych wraz ze wspierającymi ich: Karoliną Bis, Agatą Jajugą, Przemkiem Kowalem, Damianem Miturą i Agnieszką Polakowską.

Wszystkie filmy zostały zrealizowane w kampusie Politechniki Lubelskiej, w Domu Studenckim nr 3.

Projekt uzyskał dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie