Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Patryk Tuszyński trafił w meczu Galatasarayem
Patryk Tuszyński trafił w meczu Galatasarayem Caykur Rizespor
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth z Arturem Borucem w bramce wygrało na wyjeździe z Aston Villą 2:1. Po 33 kolejkach Bournemouth zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Swansea City – Chelsea. „Łabędzie” wygrały 1:0. Swansea plasuje się na 12. pozycji w lidze.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswych przegrało u siebie z Brentfordem 1:3. Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham wygrało na wyjeździe z Reading 2:0. Tomasz Kuszczak tym razem zasiadł na ławce Birmingham, które zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli.

Arabia Saudyjska:

I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nassr) – Al-Nassr przegrało na wyjeździe z Al-Fateh 1:2. Adrian Mierzejewski spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, a na placu gry zameldował się w 62. minucie spotkania.

Azerbejdżan

1 liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Qabala) – Qabala zremisowała na wyjeździe z zespołem Sumqayit 1:1. Dawid Pietrzkiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym Qabali.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – AEL Limassol wygrał u siebie z Ermisem 3:1. Arkadiusz Piech rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – Łukasz Skowron wciąż jest bramkarzem rezerwowym AEL-u Limassol.

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK Larnaka wygrał u siebie z Neą Salamis 2:0. Adam Marciniak rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Mateusz Taudul (Larnaka) – Mateusz Taudul całe spotkanie przesiedział na ławce AEK-u. Larnaka jest wiceliderem cypryjskiej ekstraklasy ze stratą 2 punktów do APOEL-u.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja zremisował na wyjeździe z Anorthosisem 1:1. Mateusz Piątkowski pojawił się na boisku w 83. minucie spotkania.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby pokonało na własnym obiekcie Odense 1:0. Kamil Wilczek wszedł na plac gry w 77. minucie spotkania.

Grecja:

Radosław Majewski (Veria) – Veria zremisowała u siebie ze Skodą Xanthi 1:1. Radosław Majewski rozegrał pełne 90 minut.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes przegrało wyjazdowe spotkanie z Niceą 0:3. Kamil Grosicki przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut. Rennes zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Hiszpania:

Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla przegrała wyjazdowy mecz z Valencią 1:2. Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe Cambuur 1:0. Arkadiusz Milik rozegrał pełne 90 minut w barwach lidera holenderskiej ekstraklasy.

Wojciech Golla (Nijmegen) – Czerwona kartka Wojciecha Golli w meczu FC Utrecht – NEC Nijmegen (3:1). Polski defensor czerwoną kartkę otrzymał w 87. minucie.

Filip Bednarek (Utrecht) – Filip Bednarek rozegrał pełne 90 minut w bramce Utrechtu.

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Graafschap przegrało wyjazdowe spotkanie z Groningen 1:3. Piotr Parzyszek wszedł na boisko w 61. minucie spotkania. De Graafschap zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Oskar Zawada (Twente) – Twente Enschede przegrało u siebie z Feyenoordem Rotterdam 0:1. Oskar Zawada rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Twente zajmuje 13. pozycję w ligowej tabeli.

Izrael:

1 liga:

Ludovic Obraniak (Maccabi) – Maccabi zremisowało z Hapoelem Beer Sheva 1:1. Obraniak rozegrał 86 minut, kilka chwil wcześniej otrzymał żółtą kartkę.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo wygrało na wyjeździe z Albirexem Niigata 2:1. Krzysztof Kamiński rozegrał pełne 90 minut w bramce beniaminka japońskiej ekstraklasy.

Kazachstan:

1 liga:

Przemysław Trytko (Atyrau) - Przemysław Trytko rozegrał 66 minut w meczu Atyrau – Kajrat Ałmaty (0:1).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut i asysta Roberta Lewandowskiego w meczu Stuttgart – Bayern Monachium (1:3). Lewandowski zanotował asystę przy golu Douglasa Costy.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Cały mecz w bramce Stuttgartu rozegrał Przemysław Tytoń.

Artur Sobiech (Hannover) – Artur Sobiech strzelił gola w meczu Hertha BSC – Hannover (2:2). Dla polskiego napastnika jest to 4. ligowy gol w obecnym sezonie. Sobiech rozegrał pełne 90 minut.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Derby Zagłębia Ruhry, czyli mecz Schalke Gelsenkirchen – Borussia Dortmund zakończył się remisem 2:2. Łukasz Piszczek całe spotkanie spędził na ławce BVB.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia przegrała u siebie z Bayerem Leverkusen 0:2. Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim pokonało na wyjeździe Eintracht Frankfurt 2:0. Eugen Polański wszedł na boisko w 86. minucie meczu.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt wygrało na wyjeździe z HSV 2:1. Łukasz Załuska wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka Bundesligi.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Kaiserslautern i Karlsruher. Kacper Przybyłko całe spotkanie spędził na ławce „Czerwonych Diabłów”.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen przegrało u siebie z Arminią Bielefeld 1:4. Jakub Kosecki wszedł na plac gry w 72. minucie przy wyniku 1:1. Sandhausen spadło na 13. miejsce w tabeli.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli przegrało na wyjeździe z Freiburgiem 3:4. Waldemar Sobota rozegrał pełne 90 minut. Były zawodnik m.in. Śląska Wrocław w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Remisem 2:2 zakończył się mecz Heidenheim - Eintracht Brunszwik. Rafał Gikiewicz rozegrał pełne 90 minut w bramce Eintrachtu.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Pełne 90 minut w drużynie gości rozegrał również Adam Matuszczyk, który brał spory udział przy pierwszej bramce dla swojego zespołu. Polak oddał strzał na bramkę gospodarzy, a piłka odbiła się od jednego z defensorów i wpadła do bramki Heidenheim.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann z Piotrem Leciejewskim w bramce wygrało u siebie z Bodo/Glimt 1:0.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset przegrało na wyjeździe z Tromso 0:2. Jarosiński wciąż jest rezerwowym golkiperem w Stromsgodset.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia przegrał na wyjeździe z Nacional 1:4. Paweł Kieszek rozegrał pełne spotkanie w bramce przyjezdnych.

Maciej Makuszewski (Vitoria) – Vitoria Setubal przegrała u siebie z Belenenses 0:1. Maciej Makuszewski wszedł na plac gry w 65. minucie spotkania.

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Famalicao – Benfica B (2:3).

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – 90 minut i żółta kartka Janusza Gola w meczu Amkar Perm – Zenit Sankt Petersburg (0:2).

Maciej Rybus (Terek) – 90 minut Macieja Rybusa w meczu Ufa – Terek Grozny (1:0). Po 23 kolejkach Terek zajmuje 6. miejsce w lidze.

Słowacja:

2. liga:

Szymon Gruca (FK Poprad) – FK Poprad wygrał na wyjeździe z zespołem Haniska 3:1. Szymon Gruca rozegrał 73 minuty, kilka minut wcześniej został ukarany żółtą kartką.

Szkocja:

Premiership:

Michał Szromnik (Dundee United) – Dundee United przegrało na własnym obiekcie z Inverness 0:2. Michał Szromnik całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy. Dundee po 33 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Błażej Augustyn (Hearts of Midlothian) – Hearts wygrało u siebie z Aberdeen 2:1. Błażej Augustyn rozegrał pełne 90 minut w zespole „Serc”.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor bezbramkowo zremisował u siebie z Eskisehirsporem. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Gol Patryka Tuszyńskiego w meczu Galatasaray Stambuł – Rizespor Kulubu (1:1). 26-letni napastnik gola na 1:1 strzelił w doliczonym czasie gry. Rizespor zajmuje 14. pozycję w tabeli.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep przegrał na wyjeździe z Alanyasporem 0:2. Adam Stachowiak rozegrał pełne spotkanie w bramce przyjezdnych. Gaziantep zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli.

Ukraina:

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – Dynamo Kijów wygrało u siebie z Wołyniem Łuck 3:0. „Teo” pojawił się na boisku w 72. minucie meczu. Dynamo jest liderem ukraińskiej ekstraklasy z przewagą 5 punktów nad Szachtarem Donieck.

USA:

MLS:

Damien Perquis (Toronto) – Toronto zremisowało na wyjeździe z New England Revolution 1:1. Perquis rozegrał pełne 90 minut.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) –TNS wygrało u siebie z Bala Town 2:0, dzięki czemu zapewniło sobie Mistrzostwo Walii. Adrian Cieślewicz wszedł na boisko w 73. minucie.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor zremisował na własnym obiekcie z Carmarthen 2:2. Antoni Sarnowski cały mecz spędził na ławce gospodarzy. Bangor zajmuje pierwsze miejsce w grupie spadkowej walijskiej ekstraklasy z dorobkiem 44 punktów.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał u siebie z Honved 2:1. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut w zespole nowego Mistrza Węgier.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Empoli) – Gol Piotra Zielińskiego w meczu Empoli – Fiorentina (2:0). Polak wpisał się na listę strzelców w 88. minucie, po chwili otrzymał żółtą kartkę. Empoli zajmuje 12. lokatę w ligowej tabeli.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Błaszczykowski wszedł na plac gry w 82. minucie. Fiorentina spadła na 5. miejsce w tabeli.

Kamil Glik (Torino) – Torino wygrało u siebie z Atalantą 2:1. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – 52 minuty Pawła Wszołka w meczu Napoli – Hellas Verona (3:0).

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało u siebie z Lazio Rzym 0:3. Thiago Rangel Cionek całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Serie B:

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari Calcio przegrało na wyjeździe z Ascoli 1:2. Bartosz Salamon rozegrał pełne 90 minut w drużynie wicelidera Serie B.