Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Krzysztof Piątek odbiera gratulacje za dziewiątą bramkę w Serie A
Krzysztof Piątek odbiera gratulacje za dziewiątą bramkę w Serie A AFP/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (West Ham United) – West Ham, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, przegrał na wyjeździe z zespołem Brighton 0:1.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth wygrało na wyjeździe z Watfordem 4:0. Artur Boruc cały mecz spędził na ławce.

Jan Bednarek (Southampton) – 45 minut Jana Bednarka w meczu Southampton – Chelsea (0:3).

Championship:

Mateusz Klich (Leeds United) – 63 minuty Mateusza Klicha w meczu Leeds United – Brentford (1:1).

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull przegrało na wyjeździe z Shieffeld United 0:1. „Grosik” wszedł na plac gry w 80. minucie.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town wygrało na wyjeździe ze Swansea 3:2. Bartosz Białkowski całe spotkanie spędził na ławce gości.

Paweł Olkowski (Bolton) – 90 minut Pawła Olkowskiego w meczu Bolton – Blackburn (0:1).

Paweł Wszołek (QPR) – QPR zremisowało na własnym obiekcie z Derby 1:1. Paweł Wszołek wszedł na boisko w 30. minucie.

Austria:

Erste Liga:

Martin Pajaczkowski (Floridsdorfer FAC WIEN) – 90 minut Martina Pajaczkowskiego w meczu Horn – FAC Wien (1:3).

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Genk wygrał na wyjeździe z Gent 5:1. Piotrowski całe spotkanie przesiedział na ławce.

2. Liga:

Bartosz Kapustka (OH Leuven) – 90 minut i żółta kartka Bartosza Kapustki w meczu KV Mechelen – Leuven (2:0).

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw, z Danielem Kajzerem w bramce, wygrał przed własną publicznością z Dunav Ruse 4:1.

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec wygrał na wyjeździe z Botewem Vratsa 4:1. Jacek Góralski wszedł na plac gry w 63. minucie.

Jakub Świerczok (Łudogorec) – Jakub Świerczok całe spotkanie spędził na ławce gości.

Chiny:

Super Liga:

Adrian Mierzejewski (Changchun Yatai) – Asysta Adriana Mierzejewskiego w meczu Tianjin Teda – Changchun Yatai (3:3). Polak rozegrał pełne 90 minut w 10. zespole chińskiej ekstraklasy.

Chorwacja:

1. Liga:

Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) – 78 minut Damiana Kądziora w meczu Rudes – Dinamo Zagrzeb (0:3).

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) – Gol Łukasza Zwolińskiego w meczu HNK Gorica – HNK Rijeka (2:1). Napastnik rozegrał pełne 90 minut. Dla 25-latka to 7. ligowe trafienie w obecnym sezonie chorwackiej ekstraklasy.

Krystian Nowak (Slaven Belupo) – 90 minut Krystiana Nowaka w meczu Slaven Belupo – Istra 1961 (3:1).

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (AEL Limassol) – AEL Limassol, z Patrykiem Prockiem w bramce, wygrał na własnym obiekcie z Alki Oroklini 5:1.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol i asysta Kamila Wilczka w meczu Aalborg – Brondby (1:3). Polak zszedł z boiska w 90. minucie.

Francja:

Ligue 1:

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało z Nantes 3:0. Igor Lewczuk cały mecz przesiedział na ławce.

Kamil Glik (AS Monaco) – 90 minut i żółta kartka Kamila Glika w meczu AS Monaco – Rennes (1:2).

Rafał Kurzawa (Amiens) – Amiens wygrało u siebie z Dijon 1:0. Rafał Kurzawa cały mecz spędził na ławce.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 90 minut Damiena Perquisa w meczu GFC Ajaccio – Orleans (0:2).

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Malaga) – Paweł Kieszek mecz Deportivo La Coruna – Malaga (1:1) obserwował z wysokości ławki gości.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Filip Bednarek mecz De Graafschap – Heerenveen (0:5) oglądał z wysokości ławki rezerwowej gości.

Karol Niemczycki (Breda) – Karol Niemczycki spotkanie pomiędzy Utrechten i Bredą (2:1) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders) – Gol Łukasza Gwiazdy w meczu Harland & Wolff Welders – PSNI (1:1). Polak wszedł na boisko w 62. minucie, a na listę strzelców wpisał się w 79. minucie.

Łukasz Adamczyk (PSNI FC) – Całe spotkanie w barwach PSNI rozegrał Łukasz Adamczyk.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo, z Krzysztofem Kamińskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Shimizu 1:5.

Litwa:

A Lyga:

Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda) – Atlantas, z Polakiem w bramce, przegrał u siebie z Żalgirisem Wilno 1:5. Smug w 78. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Łotwa:

1. Liga:

Kamil Biliński (Riga FC) – Gol Kamila Bilińskiego w meczu Riga FC – Metta/LU (2:1). 30-letni napastnik rozegrał 86 minut.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Borussia Moenchengladbach (0:3). Mistrzowie Niemiec spadli na 6. miejsce w ligowej tabeli.

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut Marcina Kamińskiego w meczu Fortuna Dusseldorf – Schalke 04 Gelsenkirchen (0:2).

Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – 63 minuty w barwach gospodarzy rozegrał Adam Bodzek. Polak został ukarany żółtą kartką w drugiej połowie.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Łukasz Piszczek mecz Borussia Dortmund – Augsburg (4:3) obserwował z ławki rezerwowej BVB. Po 7 kolejkach Borussia jest liderem Bundesligi z dorobkiem 17 punktów.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Werderem Brema 0:2. Jakub Błaszczykowski pojawił się na placu gry w 78. minucie meczu.

2. Bundesliga:

Rafał Gikiewicz (Union Berlin) – Gol Rafała Gikiewicza w meczu Union Berlin – Heidenheim (1:1). Polski bramkarz zdobył bramkę w doliczonym czasie gry.

Norwegia:

Eliteserien:

Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt) – Porażkę z Molde (0:1) oglądał z wysokości ławki rezerwowej.

2. Liga:

Łukasz Jarosiński (Ham-Kam) – Ham-Kam, z Łukaszem Jarosińskim w bramce, przegrało na własnym obiekcie z Aalesund 1:3.

Rosja:

Premjer Liga:

Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw) – 90 minut i żółta kartka Grzegorza Krychowiaka w meczu CSKA Moskwa – Lokomotiw Moskwa (0:1).

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w meczu FK Rostów – Orenburg (0:1).

2. Liga:

Łukasz Sekulski (SKA Chabarowsk) – 52 minuty Łukasza Sekulskiego w meczu Chimki – SKA Chabarowsk. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Patryk Małecki (Spartak Trnava) – 45 minut Patryka Małeckiego w meczu Spartak – Sered (2:1).

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce wygrał na wyjeździe z Trenczynem 2:1. Dawid Kurminowski wszedł na boisko w 86. minucie.

Tomasz Nawotka (MFK Zemplin) – Całe spotkanie na ławce MFK spędził Tomasz Nawotka.

Jakub Więzik (Podbrezova) – Podbrezova przegrała na wyjeździe z Żyliną 0:2. Jakub Więzik wszedł na boisko w 64. minucie.

Turcja:

Super Lig:

Jarosław Jach (Rizespor) – Jarosław Jach mecz Kayserispor – Rizespor (2:2) oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

2. liga:

Jakub Kosecki (Adana) – Adana Demirspor przegrała na wyjeździe z Osmanlisporem 0:1. Jakub Kosecki wszedł na murawę w 58. minucie.

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Denizlispor, z Adamem Stachowiakiem w bramce, przegrał na wyjeździe z Umraniyesporem 0:3.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut Tomasza Kędziory w meczu Dynamo Kijów – Olimpik Donieck. Wicelider z Kijowa wygrał 1:0.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS wygrało na wyjeździe z Carmarthenem 3:0. Cieślewicz wszedł na boisko w 87. minucie.

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Drużyna Polaka wygrała na własnym obiekcie z Aberystwyth 1:0. Piskorski zszedł z boiska w doliczonym czasie gry.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu Udinese Calcio – Juventus (0:2).

Łukasz Teodorczyk (Udinese) – „Teo” wszedł na boisko w 75. minucie.

Piotr Zieliński (Napoli) – 90 minut Piotra Zielińskiego w meczu Napoli – Sassuolo (2:0).

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Krzysztof Piątek (Genoa) – Gol Krzysztofa Piątka w meczu Genoa – Parma (1:3). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie. W drugiej części meczu został ukarany żółtą kartką.

Bartosz Salamon (Frosinone) – 90 minut Bartosza Salamona w meczu Torino – Frosinone (3:2).

Łukasz Skorupski (Bolonia) – Bolonia, z Łukaszem Skorupskim w bramce, przegrała na wyjeździe z Cagliari 0:2.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 90 minut i żółta kartka Bartosza Bereszyńskiego w meczu Atalanta Bergamo – Sampdoria Genua (0:1).

Karol Linetty (Sampdoria) – 83 minuty spędził na placu gry Karol Linetty.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki mecz rozpoczął na ławce, a na boisko wszedł w 86. minucie.

Michał Marcjanik (Empoli) – Empoli przegrało na własnym obiekcie z Romą 0:2. Michał Marcjanik całe spotkanie przesiedział na ławce.

Mariusz Stępiński (Chievo) – 90 minut Mariusza Stępińskiego w meczu AC Milan – Chievo Werona (3:1).

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Paweł Jaroszyński wszedł na boisko w 77. minucie.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Mecz Lazio – Fiorentina (1:0) spędził na ławce „Violi”.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut w meczu Spal – Inter Mediolan (1:2).

Serie B:

Paweł Dawidowicz (Hellas) – 90 minut Pawła Dawidowicza w meczu Hellas Verona – Lecce (0:2).

Radosław Murawski (Palermo) – 90 minut w meczu Palermo – Crotone (1:0).

Przemysław Szymiński (Palermo) – Cały mecz z Crotone na ławce.

Tomasz Kupisz (Ascoli) – Ascoli przegrało na wyjeździe z Foggią 2:3. Tomasz Kupisz cały mecz spędził na ławce.

Wyspy Owcze:

1. Liga:

Michał Przybylski (B36 Tórshavn) – Gol Michała Przybylskiego w meczu B36 Tórshavn – TB/FCS/Royn (1:0). Polak rozegrał całe spotkanie. To piąte ligowe trafienie 20-latka.