Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jan Bednarek zdobył bramkę w debiucie w Premier League
Jan Bednarek zdobył bramkę w debiucie w Premier League EAST NEWS
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, zremisowało na własnym obiekcie z Evertonem 1:1.

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – WBA wygrało na wyjeździe z Manchesterem United 1:0. Grzegorz Krychowiak wszedł na boisko w 77. minucie.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na wyjeździe z Liverpoolem 0:3. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce gości.

Jan Bednarek (Southampton) – Jan Bednarek strzelił gola w swoim debiucie w Premier League. Southampton przegrało jednak z Chelsea 2:3. 22-letni obrońca zszedł z boiska w 90. minucie.

Bednarek!!! Gol w debiucie!!! „ Witamy w @premierleague Dzieciaku!!!@ #GPSPL@Rudzki77@TwaroTwaro@Polsport@BoniekZibi@LechPoznanpic.twitter.com/ybcKUvpZA7

— Hubert Michnowicz (@HubertMichno) 14 kwietnia 2018

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało na wyjeździe z Wolves 0:2. Tomasz Kuszczak całe spotkanie spędził na ławce gości.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało wyjazdowe spotkanie z Nottingham Forest 1:2.

Kamil Grosicki (Hull City) – 68 minut Kamila Grosickiego w meczu Hull City – Sheffield Wednesday (0:1).

Paweł Wszołek (QPR) – Paweł Wszołek mecz QPR – Preston (1:2) oglądął z wysokości ławki londyńskiego zespołu.

Australia:

A League:

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – 90 minut Adriana Mierzejewskiego w meczu Sydney FC – Melbourne Victory (1:0).

Austria:

Erste Liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Bartłomiej Żynel mecz Liefering – Kapfenberg (1:1) oglądał z wysokości ławki gospodarzy.

Azerbejdżan

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – Karabach wygrał na wyjeździe z Kapaz 1:0. Jakub Rzeźniczak całe spotkanie spędził na ławce gości.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Zwycięski gol Łukasza Teodorczyka w meczu Anderlecht – Club Brugge (1:0). Polak rozegrał 75 minut. „Teo” ma na swoim koncie 12 ligowych bramek w obecnym sezonie. „Fiołki” zajmują 2. miejsce w tabeli, a do liderującego Club Brugge tracą trzy punkty.

Bułgaria:

Parva Liga:

Jacek Góralski (Łudogorec) – Łudogorec wygrał na wyjeździe z Levskim 1:0. Góralski wszedł na boisko w 85. minucie.

Daniel Kajzer (Botew) – Botew Płowdiw przegrał na wyjeździe z Beroe 2:3. Daniel Kajzer cały mecz spędził na ławce gości.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Brondby – FC Kopenhaga (2:1). Polak przebywał na placu gry przez 88 minut. Brondby jest liderem duńskiej ekstraklasy z dorobkiem 69 punktów. Tyle samo „oczek” na swoim koncie ma jednak również Midtjylland.

Gol Kamila Wilczka
Brondby IF 2:1 FC Kopenhaga pic.twitter.com/wo0sotHabz

— Polish Goals (@PolishFootballN) 15 kwietnia 2018

Grecja:

Krystian Nowak (Panionios) – Panionios przegrał na wyjeździe z PAOK-iem 1:3. Krystian Nowak całe spotkanie spędził na ławce gości.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba, z Pawłem Kieszkiem w bramce, zremisowała na wyjeździe z Osasuną 1:1.

Holandia:

Eredivisie:

Filip Kurto (Roda) – Roda przegrała na wyjeździe z Groningen 1:2. Filip Kurto całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – 65 minut Piotra Parzyszka w meczu PEC Zwolle – Excelsior Rotterdam (1:1).

Karol Niemczycki (Breda) – Karol Niemczycki spotkanie Breda – Willem II (1:2) oglądał z wysokości ławki rezerwowej N.A.C.

Mateusz Klich (Utrecht) – 71 minut Mateusza Klicha w meczu Feyenoord Rotterdam – FC Utrecht (3:1).

Eereste Divisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut Wojciecha Golli w meczu Helmond – NEC Nijmegen (1:2).

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht przegrał na wyjeździe z Jong AZ 1:3. Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce MVV.

Filip Bednarek (De Graafschap) – De Graafschap, z Filipem Bednarkiem w bramce, wygrało na wyjeździe z FC Oss 4:1.

Irlandia Północna:

2. Liga:

Łukasz Adamczyk (PSNI FC) – Gol Łukasza Adamczyka w meczu Knockbreda – PSNI (2:2).

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Czyste konto Krzysztofa Kamińskiego w meczu Jubilo Iwata – Sagan Tosu (1:0).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium – Borussia Moenchengladbach (5:1). Reprezentant Polski wszedł na boisko w 69. minucie, a na listę strzelców wpisał się 13 minut później.

27. ligowa bramka Roberta Lewandowskiego w tym sezonie!

Polak trafił do siatki w meczu z Borussią Mönchengladbach. Brawo, @lewy_official! #BundesTAKpic.twitter.com/3FOtCrC1Tf

— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 15 kwietnia 2018

Łukasz Piszczek (Borussia) – Derby Westfalii dla Schalke 04 Gelsenkirchen! Borussia Dortmund przegrała na wyjeździe z Schalke 0:2. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w barwach BVB. Reprezentant Polski w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie pomiędzy Stuttgartem i Hannoverem. Marcin Kamiński całe spotkanie spędził na ławce VfB.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało przed własną publicznością z HSV 2:0. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Darmstadt – Eintracht Brunszwik. Artur Sobiech wszedł na boisko w 83. minucie.

Adam Bodzek (Fortuna) – 90 minut Adama Bodzka w meczu Heidenheim – Fortuna Dusseldorf (3:1). To trzecia porażka z rzędu lidera 2. Bundesligi.

Portugalia:

Primeira Liga:

Michał Miśkiewicz (Feirense) – Feirense przegrało na wyjeździe z Aves 0:1. Michał Miśkiewicz całe spotkanie spędził na ławce gości.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Rybus (Lokomotiw) – Lokomotiw rozbił na wyjeździe Dynamo w derbach Moskwy 4:0. Maciej Rybus rozegrał pełne 90 minut, w drugiej połowie Polak został ukarany żółtą kartką. Lokomotiw po 26 kolejkach (stołeczni mają jeden mecz zaległy) jest liderem rosyjskiej ekstraklasy z dorobkiem 55 punktów.

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w meczu FK Rostów – SKA Chabarowsk (2:0).

Łukasz Sekulski (Chabarowsk) – W barwach Chabarowska 60 minut rozegrał Łukasz Sekulski.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm przegrał u siebie z Rubinem Kazań 0:3. Janusz Gol całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Jakub Więzik (Podbrezova) – Pełne 90 minut Jakuba Więzika w meczu Podbrezova – Senica (3:1).

Dawid Kurminowski (MFK Zemplin) – 72 minuty Dawida Kurminowskiego w meczu MFK Zemplin – Zlate Moravce (2:0).

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Gerard Bieszczad całe spotkanie spędził na ławce MFK.

2. liga:

Sebastian Szczepański (Partizan) – Prowadzony przez Ryszarda Kuźmę Partizan Bardejov przegrał na wyjeździe z Fluminense Šamorín 0:1. Szczepański rozegrał pełne 90 minut.

Mateusz Góra (Partizan) – Mateusz Góra wszedł na boisko w 71. minucie. Polak 10 minut później obejrzał żółtą kartkę.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep, z Adamem Stachowiakiem w bramce, wygrał u siebie z Altinordu 3:2. Po 31 kolejkach drużyna polskiego golkipera zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Anakaragucu zremisowało na wyjeździe z Umraniyesporem 1:1. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce gości.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut Tomasza Kędziory w meczu Szachtar Donieck – Dynamo Kijów (0:1). Polak był bliski zdobycia gola po uderzeniu głową, jednak piłka trafiła w poprzeczkę.

Walia:

Arkadiusz Piskorski (Druids) – Gol Arkadiusza Piskorskiego w meczu Druids – Cardiff Metropolitan (3:1). Polak rozegrał 81 minut.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus wygrał na własnym obiekcie z Sampdorią Genua 3:0. Wojciech Szczęsny całe spotkanie spędził na ławce „Starej Damy”.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki rozpoczął spotkanie na ławce Sampdorii, a na boisku zameldował się w 46. minucie, zastępując na placu gry Fabio Quagliarellę.

Karol Linetty (Sampdoria) – Karol Linetty całe spotkanie spędził na ławce gości.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Napoli bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Milanem. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 66. minucie. Polak w końcówce spotkania zmarnował bardzo dobrą okazję do zdobycia zwycięskiej bramki.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński również wszedł na plac gry w 66. minucie.

Mariusz Stępiński (Chievo) – 79 minut Mariusza Stępińskiego w meczu Chievo – Torino. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – Paweł Jaroszyński rozegrał 87 minut w barwach Chievo.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina bezbramkowo zremisowała na własnym obiekcie ze SPAL. Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce „Violi”.

Thiago Cionek (Spal) – 90 minut w barwach SPAL rozegrał Thiago Cionek.

Bartosz Salamon (Spal) – Bartosz Salamon całe spotkanie spędził na ławce beniaminka.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Derby Rzymu na remis. Roma bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Lazio. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce.

Serie B:

Paweł Dawidowicz, Przemysław Szymiński, Radosław Murawski (Palermo) – Trójka Polaków rozegrała po 90 minut w meczu Palermo – Cremonese. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Tomasz Kupisz (Cesena) – Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Salernitana – Cesena. Tomasz Kupisz wszedł na plac gry w 67. minucie.