Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
EAST NEWS
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Czyste konto Łukasza Fabiańskiego w meczu Swansea City - West Bromwich Albion (1:0).

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich) – Grzegorz Krychowiak całe spotkanie z "Łabędziami" spędził na ławce WBA.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth zremisowało na wyjeździe z Crystal Palace 2:2. Artur Boruc całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Championship:

Kamil Grosicki (Hull City) – Gol Kamila Grosickiego w meczu Hull City - Brentford (3:2). 29-letni reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut. To jego szósty ligowy gol w tym sezonie.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało na wyjeździe z Middlesbrough 0:2.

Paweł Wszołek (QPR) – Gol Pawła Wszołka w meczu QPR - Leeds United (1:3). 25-latek rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Australia:

A League:

Marcin Budziński (Melbourne City) – Melbourne City wygrało u siebie z Central Coast Mariners 1:0. Marcin Budziński całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Adrian Mierzejewski (Sydney FC) – Dwa gole Adriana Mierzejewskiego w derbach Sydney. Drużyna Polaka wygrała na wyjeździe z WS Wanderers 5:0, a 31-letni pomocnik rozegrał całe spotkanie. Po 10 kolejkach Sydney FC jest liderem australijskiej ekstraklasy z dorobkiem 25 punktów.

Azerbejdżan:

1. Liga:

Jakub Rzeźniczak (Karabach) – Karabach Agdam wygrał wyjazdowe spotkanie z Sabail 2:0. Jakub Rzeźniczak wszedł na boisko w 72. minucie.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Łukasz Teodorczyk został ukarany czerwoną kartką (za dwie żółte) w meczu RSC Anderlecht - Charleroi (1:3). Polak wszedł na boisko w 29. minucie, a opuścił plac gry w 85. minucie.

Bułgaria:

Parva Liga:

Daniel Kajzer (Botew) – Daniel Kajzer mecz Botew Płowdiw - Etar (3:0) spędził na ławce gospodarzy.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (Achnas) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Paphos - Achnas. Patryk Procek całe spotkanie spędził na ławce gości.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco wygrało przed własną publicznością z Troyes 3:2. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut. Reprezentant Polski w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką. Ponadto Glik zanotował asystę przy trzeciej bramce dla Mistrzów Francji.

Grecja:

Super League:

Bartłomiej Babiarz (Apollon Smyrnis) – Apollon przegrał na własnym obiekcie z Asterasem 1:3. Bartłomiej Babiarz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Piotr Grzelczak (Platanias) – Platanias przegrał na wyjeździe z Panioniosem 1:2. Piotr Grzelczak wszedł na boisko w 87. minucie.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Remisem 2:2 zakończył się mecz Cordoba - Rayo Vallecano. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Piotr Parzyszek (PEC Zwolle) – PEC Zwolle wygrało na wyjeździe z Excelsiorem Rotterdam 2:1. Piotr Parzyszek całe spotkanie spędził na ławce przyjezdnych.

Filip Kurto (Roda) – Roda zremisowała u siebie z Groningen 2:2. Filip Kurto cały mecz spędził na ławce drużyny z Kerkrade.

Eereste Divisie:

Filip Bednarek (De Graafschap) – Graafschap, z Filipem Bednarkiem w bramce, przegrało na wyjeździe z Almere 1:2.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – MVV Maastricht wygrało na wyjeździe z zespołem Dordrecht 4:2. Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce gości.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:0. Robert Lewandowski wszedł na boisko w 84. minucie. Po 15 kolejkach Bayern jest liderem niemieckiej ekstraklasy z dorobkiem 35 punktów na koncie.

Paweł Olkowski (Koeln) – 90 minut Pawła Olkowskiego w meczu FC Koeln - SC Freiburg (3:4).

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Rafał Gikiewicz całe spotkanie spędził na ławce gości.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart przegrał na własnym obiekcie z Bayerem Leverkusen 0:2. Marcin Kamiński rozegrał 68 minut.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Darmstadt) – Darmstadt przegrało na wyjeździe z Erzgebirge Aue 0:1. Artur Sobiech wszedł na boisko w 73. minucie, pod koniec spotkania polski napastnik został ukarany żółtą kartką.

Waldemar Sobota (St. Pauli) – Gol Waldemara Soboty w meczu St. Pauli - MSV Duisburg (2:2). Sobota wpisał się na listę strzelców w 57. minucie. Polak rozegrał całe spotkanie, a w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Rosja:

Premjer Liga:

Maciej Wilusz (FK Rostów) – 90 minut Macieja Wilusza w meczu FK Rostów - Ufa. Drużyna Polaka wygrała 1:0.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Asysta Janusza Gola w meczu Amkar Perm - FK Krasnodar (1:3). Gol wszedł na plac gry w 55. minucie.

Rumunia:

1. Liga:

Piotr Polczak (Astra) – Astra Giurgiu wygrała na wyjeździe z Juventusem Bukareszt 1:0. Piotr Polczak rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Słowacja:

Fortuna Liga:

Gerard Bieszczad (MFK Zemplin) – Zemplin Michalovce zremisował na wyjeździe z Senicą 1:1. Gerard Bieszczad rozegrał pełne 90 minut w bramce MFK.

Dawid Szymonowicz (Zlate Moravce) – Pełne 90 minut Dawida Szymonowicza w meczu Dunajska Streda - Zlate Moravce (3:3).

Szkocja:

Premiership:

Rafał Grzelak (Heart) – Heart of Midlothian wygrało u siebie z Motherwell 1:0. Rafał Grzelak całe spotkanie spędził na ławce "Serc".

Maciej Dąbrowski (Hibernian) – Remisem 2:2 zakończył się mecz Hibernian - Celtic Glasgow. 19-letni bramkarz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep, z Adamem Stachowiakiem w bramce, zremisowało u siebie z Ankaragucu 2:2.

Łukasz Szukała (Ankaragucu) – Pełne 90 minut w zespole lidera tureckiej 2. ligi rozegrał Łukasz Szukała.

Ukraina:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 74 minuty Tomasza Kędziory w meczu Oleksandryia - Dynamo Kijów. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Czyste konto Wojciecha Szczęsnego w meczu Juventus - Inter Mediolan. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Piotr Zieliński (Napoli) – 74 minuty Piotra Zielińskiego w meczu SSC Napoli - Fiorentina (0:0).

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Bartłomiej Drągowski całe spotkanie spędził na ławce "Violi".

Paweł Bochniewicz (Udinese) – Udinese wygrało u siebie z Benevento 2:0. Paweł Bochniewicz całe spotkanie spędził na ławce "Zebr".

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – 90 minut Bartosza Bereszyńskiego w meczu Cagliari Calcio - Sampdoria Genua (2:2).

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Dawid Kownacki wszedł na boisko w 89. minucie.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – 90 minut Pawła Jaroszyńskiego w meczu Chievo Werona - AS Roma. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Mariusz Stępiński wszedł na boisko w 76. minucie spotkania.

Łukasz Skorupski (AS Roma) – Łukasz Skorupski spotkanie z Chievo oglądał z wysokości ławki Romy.

Bartosz Salamon (Spal) – 90 minut i żółta kartka Bartosza Salamona w meczu Spal - Hellas (2:2).

Serie B:

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo wygrało na wyjeździe z Bari 3:0. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera Serie B.

Paweł Dawidowicz (Palermo) – Pełne 90 minut w barwach Palermo rozegrał również Paweł Dawidowicz. Polak w 44. minucie został ukarany żółtą kartką.

Przemysław Szymiński (Palermo) – Przemysław Szymiński całe spotkanie spędził na ławce Palermo.