Jacek Czaplewski
Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 6:0
Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 6:0 Wojciech Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok zagrała mecz do jednej bramki, ale co się dziwić skoro jako lider PKO Ekstraklasy podjęła ostatni zespół w tabeli, czyli ŁKS Łódź, który na dodatek biegał większość czasu w osłabieniu. Skończyło się rekordowym wynikiem 6:0. Do okazałego zwycięstwa cegiełkę dołożyli piłkarze powoływani przez Michała Probierza do reprezentacji Polski, czyli Dominik Marczuk, Taras Romanczuk oraz Bartłomiej Wdowik.

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź wynik meczu 6:0

Tu różnica klas była zauważalna gołym okiem. Jagiellonia grała jak z nut, ŁKS nie mógł nic wskórać, chociaż przystępował do gry ze znakomitą (jak na siebie) serią trzech spotkań bez porażki, wypuszczając ostatnio wygraną nad Rakowem Częstochowa w ostatniej akcji meczu.

Świątecznie strzelanie rozpoczął Nene w 12 minucie. Jagiellonia przeprowadziła wtedy najładniejszą akcję w całym meczu. Piłka jak po sznurku wędrowała między zawodnikami. Asystę zaliczył Bartłomiej Wdowik, ale świetnie zachował się przed nim również Jesus Imaz.

Święconka na stadionie w Białymstoku przed meczem Jagiellonia - ŁKS

Wiosna w Białymstoku pełną parą
Wiosna w Białymstoku pełną parą Wojciech Wojtkielewicz

Jagiellonia bezlitosna dla ŁKS. Dwa razy więcej goli po przerwie

W 33 minucie po analizie VAR sędzia Wojciech Myć wyrzucił z boiska Adriena Louveau, zmieniając decyzję o kolorze kartki: z żółtej na czerwoną. Od tamtej pory było jasne, że ŁKS gra już tylko o jak najmniejszy wymiar porażki.

Widowisko śledziło 15 tys. kibiców. Wielu pojawiło się na stadionie już wcześniej, by tradycyjnie poświęcić wielkanocne koszyczki. Jagiellonia przed przerwą odskoczyła na dwa gole, kiedy z dystansu fantastycznie przelobował bramkarza Dominik Marczuk.

Co za bramka Marczuka. Piękne trafienie ozdobą meczu Jagiellonia - ŁKS

W drugiej połowie Jagiellonia nie okazała żadnej litości; co kopnęła to wpadło. Po upływie godziny podwyższył Jesus Imaz, po którym prędko z karnego za zagranie ręką podwyższył Afimico Pululu. Strzelanie kontynuował zmiennik Jarosław Kubicki - siedem minut po wejściu na murawę. W końcówce wynik ustalił autor dubletu Nene.

Tabela Ekstraklasy po meczu Jagiellonia - ŁKS

To najwyższa wygrana Jagiellonii w tym sezonie. Liderowi udało się wyrównać rekord należący do Cracovii, która równie wysoko ograła Radomiaka Radom - w lutym.

Jagiellonia ma 51 punktów i passę trzech wygranych z rzędu. W 26 meczach wbiła aż 62 bramki. To średnio prawie 2,40 na mecz. Teraz czeka na odpowiedź Śląska Wrocław z Piastem w Gliwicach.

Natomiast ŁKS nie wygrzebał się z ostatniego miejsca. Ma dwa punkty straty do Ruchu Chorzów i siedem do ostatniego bezpiecznego miejsca. Ale główni rywale w walce o utrzymanie jeszcze zagrają w tej kolejce.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź (w skali 1-6):