Jagiellonia Białystok 0 - 1 Piast Gliwice

0

Piast Gliwice

1

• Koniec! Piast rzutem na taśmę pokonał Jagiellonię w Białymstoku. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.

• GOOOOOOL!!! PIAST WYGRA TEN MECZ!! CENTROSTRZAŁ ALVESA WPADŁ ZA KOŁNIERZ DZIEKOŃSKIEGO!!!

• Maciej Bortniczuk za Bartłomieja Wdowika.

• A Bartosz Bida zastępuje Macieja Makuszewskiego.

• Bartosz Kwiecień za Cernycha.

• Fenomenalna interwencja Dziekońskiego! Lipski wrzucał i praktycznie trafił w głowę Badię. Piłka zmierzała w samo okienko.

• Tiago Alves za Vidę.

• Martin Konczkowski za Rymaniaka.

• Gerard Badia zastępuje Chrapka.

• Powinno być 1:0 dla Piasta! Michał Chrapek sam na 10. metrze, ale fatalnie skiksował!

• Niezła próba z dystansu Romanczuka, ale piłka odchodziła od bramki.

• Piast ma przewagę, ale kompletnie nic z tego nie wynika. Gliwiczanie nie kreują sytuacji bramkowych.

• Waldemar Fornalik wymienia także napastnika. Michał Żyro w miejsce Świerczoka.

• Patryk Lipski zmienia Tomasza Jodłowca.

• Schodzi Fernan Lopez. W jego miejsce Bogdan Tiru.

• Poprzeczka ratuje tym razem Dziekońskiego! Uderzał Patryk Sokołowski po rzucie rożnym.

• Kontrowersyjna decyzja Daniela Stefańskiego, bo obrońca Jagiellonii trzymał rękę przy ciele. Gospodarze pół godziny grać będą w osłabieniu.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona karta dla Augustyna! Za zatrzymanie podania ręką.

• Ostre dośrodkowanie Vidy w kierunku Świerczoka, ale wmieszał się w to Dziekoński, który udanie przeciął tor lotu piłki.

• Żółty kartonik dla Bartosza Rymaniaka.

• Kris Twardek zarobił żółtą kartkę.

• Niepotrzebny strzał Świerczoka. Ta próba nie mogła zakończyć się powodzeniem.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy.

• A strzelał głową Świerczok.

• Kolejny raz Augustyn ratuje Jagiellonię i wybija z linii piłkę zmierzającą do siatki!

• Mocno po ziemi strzelał Kristopher Vida, ale bardzo spokojnie interweniował Dziekoński.

• Kartka dla Tarasa Romanczuka, który również nie zagra w kolejnym meczu.

• Jakimś cudem nie ma bramki dla Piasta! Najpierw parada Xaviera Dziekońskiego po strzale Rymaniaka, a następnie piłkę z linii wybił Augustyn!

• Ponownie Jagiellonia! Raz jeszcze urwał się Cernych i znowu świetną paradą popisał się Plach!

• Groźnie Jagiellonia! Fedor Cernych wpadł w pole karne, ale nie dał się pokonać Frantisek Plach!

• Kartonik także dla Jakuba Holubka.

• Żółta kartka dla Błażeja Augustyna. Obrońca Jagi nie zagra w kolejnym spotkaniu.

• Wyrównało się spotkanie. Jagiellonia wyraźnie się otrząsnęła i stara się coś skonstruować pod bramką gości.

• Fatalna próba uderzenia Bartosza Rymaniaka. Piłka zeszła mu ze stopy.

• Świerczok zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Po rzucie wolnym dla Piasta dwa szybkie strzały, ale prosto w zawodników Jagiellonii.

• Ucierpiał mocno Tomas Huk, który musi skorzystać z pomocy służb medycznych.

• W pierwszych minutach spotkania zdecydowana przewaga Piasta. Jagiellonia na razie spokojnie na własnej połowie.

• Ładne podanie Jakuba Świerczoka, ale Michał Chrapek był na pozycji spalonej.

• Pierwsza próba w mur, ale do poprawki dopadł Jakub Holubek, który uderzył tuż obok bramki!

• Faulowany tuż przed polem karnym Dominik Steczyk. Będzie groźnie.

• Początek spotkania.

• Po słabym początku sezonu Piast złapał wiatr w żagle i zaczął ostro piąć się w tabeli Ostatnio ekipa Waldemara Fornalika została zastopowana przez Wartę Poznań, z którą przegrała u siebie 0:1, ale wynik nie oddaje przebiegu spotkania. Zespół z Górnego Śląska miał przewagę, ale grał nieskutecznie, a gola stracił po gigantycznym błędzie Jakuba Czerwińskiego.

• Przed byłym zawodnikiem i kapitanem Jagi trudne zadanie, bo w meczu z groźnym rywalem, jakim jest Piast, zabraknie też kilku piłkarzy. Ariela Borysiuka wyklucza nadmiar żółtych kartek, a kilku kolejnych - choroby. Szczególnie widoczny będzie zapewne brak bramkostrzelnego Puljicia, który w tym sezonie ma już na koncie dziewięć trafień. Także nieobecność Mystkowskiego ograniczy pole manewru w linii pomocy. Jest też grupa piłkarzy, którzy borykali się ostatnio z urazami. Chodzi o kluczowe postacie zespołu, m. in Ivana Runje i Tarasa Romanczuka.

• Nie do pozazdroszczenia jest sytuacja Jagiellonii przed meczem z Piastem. Choroby wykluczyły z udziału w meczu trenera Bogdana Zająca i kilku zawodników. Szkoleniowca wykluczyły problemy zdrowotne. Klub nie podaje jakie, ograniczając się do informacji, że zastąpi go jego asystent Rafał Grzyb.

• Witamy! W sobotnim meczu PKO Ekstraklasy Jagiellonia zagra u siebie z Piastem Gliwice. Zapraszamy na relację na żywo.