Jagiellonia Białystok 1 - 2 Górnik Łęczna

0 1 połowa

Górnik Łęczna

2

2 1 połowa

• Koniec meczu! Górnik Łęczna wygrywa na wyjeździe po raz drugi z tym sezonie. Pokonuje w Białymstoku Jagiellonię 2:1. Na dwie bramki Damiana Gąski odpowiedział po przerwie Israel Puetro.

• Alex Serrano ucierpiał w starciu z Michałem Pazdanem. Wydaje się, że z nim wszystko w porządku.

• Żółtą kartką upomniany Michał Pazdan. Gospodarze mają coraz mniej czasu na wyrównanie, a piłkarze Kamila Kieresia są bardzo blisko cennej wygranej. I to w Barbórkę.

• Krzysztof Jakubik dolicza 5 minut do drugiej odsłony.

• Błażej Augustyn z "żółtkiem" na koncie.

• Szymon Drewniak upomniany żółtą kartką za faul.

• Goście byli bardzo blisko powrotu do dwubramkowego prowadzenia! Brakowało naprawdę niewiele - najpierw słupek, a przy dobitce Israel Puetro wybija piłkę sprzed linii bramkowej!

• ... a za Michała Golińskiego wchodzi Przemysław Banaszak.

• Podwójna zmiana w ekipie gości: Serhij Krykun wchodzi za Bartosza Śpiączkę...

• Tym razem nie ma wątpliwości!

Dobre dośrodkowanie Martina Pospisila i Israel Puetro, uprzedzając wychodzącego z bramki Macieja Gostomskiego, trafia do siatki z bliskiej odległości!

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM ISRAEL PUERTO!!!

• Przewinienie Kryspina Szczeniaka na Fedorze Cernychu. Rzut wolny dla gospodarzy bisko narożnika pola karnego.

• Michał Żyro uderza niemal z każdej pozycji. Najpierw jego uderzenie z pola karnego broni Maciej Gostomski, a po chwili główkuje nad poprzeczką.

• Kamil Kiereś decyduje się na zmianę. Schodzi Jason Lokilo, wchodzi Szymon Drewniak.

• Na razie nie idzie zawodnikom Ireneusza Mamrota

• Janusz Gol upomniany żółtą kartką za faul.

• ... a za Bojana Nasticia na murawie melduje się Godfrey Bitok Stephen.

• Martin Pospisil zmienia Przemysława Mystkowskiego...

• Michał Pazdan pudłuje po zgraniu Tarasa Romanczuka. Gospodarze nie są w stanie odrobić straty.

• Jagiellonia - Górnik Łęczna

• 4 Strzały 7
    • 1 Strzały celne 2
  • ... a w ekipie gości Bartłomiej Kalinkowski wchodzi w miejsce Damiana Gąski.

W przerwie meczu zawodnik gości mówił o urazie.

• Zmiana w Jagiellonii: Bartosz Bida zastępuje Pawła Olszewskiego...

• Sporo bramek w tej rundzie. A będzie więcej

• Maciej Gostomski bez trudu broni strzał Fedora Cernycha.

• Błąd Michała Pazdana mógł wykorzystać Jason Lokilo. Niebezpieczeństwo zażegnał jednak Xavier Dziekoński.

• Radość gospodarzy nie trwała długo! Gol Fedora Cernycha nie został uznany z powodu pozycji spalonej!

• Idealnie zaczyna się druga połowa dla piłkarzy Ireneusza Mamrota.

Michał Pazdan zaskoczył niemal wszystkich... dośrodkowaniem z lewej strony w pole karne, gdzie celną główką popisuje się Fedor Cernych!

• Czas na drugą połowę! Goście przystępują do niej bez zmian.

• Michał Żyro zastępuje Michała Nalepę.

• Wracamy do Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonii z Górnikiem Łęczna. Po dublecie Damiana Gąski goście dość niespodziewanie prowadzą i są blisko drugiej wyjazdowej wygranej. Jak po przerwie zareagują gospodarze, którzy w tym sezonie zdobyli 16 z21 punktów przed własną publicznością?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Potwornie wygwizdywana Jagiellonia przegrywa z Górnikiem Łęczna po dwóch trafieniach Damiana Gąski.

• [WIDEO] 29. MINUTA. DRUGI GOL DAMIANA GĄSKI

• +1' Jason Lokilo centruje w pole karne w podobny sposób, jak przy pierwszej bramce dla Górnika. Błażej Augustyn wybija piłkę pod nogi Janusza Gola, którego strzał w znacznej odległości minął bramkę gospodarzy.

• Krzysztof Jakubik dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Tomas Prikryl próbował przedrzeć się w pole karne. Poradził sobie z jednym rywalem, ale skutecznie zaasekurował go Leandro.

• Kryspin Szcześniak wybija piłkę wślizgiem spod nóg rozpędzonego Przemysława Mystkowskiego. Gdyby się spóźnił o ułamek sekundy, to albo rywal wbiegłby z piłką w pole karne, albo dostałby żółtą kartkę (a może i czerwoną) za ostre wejście!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka zmierzała do siatki po główce... Błażeja Augustyna! Czujny na linii Xavier Dziekoński zdołał odbić piłkę do boku!

• Jason Lokilo biegnie wstronę pola karnego gospodarzy. Jego strzał został zablokowany, ale odbita piłka znajduje się pod nogami Bartosza Śpiączki. Ten zwlekał z uderzeniem, co wykorzystał Paweł Olszewski.

• Laga Israela Puerto na Fedora Cernycha. Ten trącił piłkę głową, ale nie miał szans, by dobiec potem do piłki przed linią boczną.

• 4 421 widzów w Białymstoku

• Bezpardonowe wejście Kryspina Szcześniaka w Przemysława Mystkowskiego. Sędzia Krzysztof Jakubik wytłumaczył zawodnikowi Górnika, że jeszcze jedno takie wejście i będzie upomnienie.

• Faul w ofensywie Bartosza Śpiączki.

• Wydaje się, że z Danielem Dziwnielem wszystko w porządku.

• Seria zostanie podtrzymana?

• Źle rozegrany drugi rzut rożny i z kontrą ruszyli piłkarze Jagiellonii. Do za mocno zagranej piłki dopadł Janusz Gol, który wybił za plac gry - na murawie leży Daniel Dziwniel. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• I jeszcze jeden po zablokowanym strzale Bartosza Rymaniaka.

• Mocne prostopadłe podanie do Damiana Gąski. Sytuację wślizgiem musiał wyjaśniać Michał Pazdan, wybijając piłkę za linię końcową.

• Łęcznianie poczuli krew i dążą do podwyższenia prowadzenia Wywalczyli rzut rożny.

• Próba odpowiedzi gospodarzy. Przemysław Mystkowski dopada w "szesnastce" do bezpańskiej piłki. Uderzenie fałszem było nieudane - piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę Macieja Gostomskiego.

• Xavier Dziekoński chciał rozegrać piłkę po ziemi i zagrać do Tarasa Romanczuka. Kapitana Jagiellonii uprzedził Damian Gąski, który widząc daleko wysuniętego bramkarza, zdecydował się na lob! Piłka wpada do siatki po otarciu się od poprzeczki!

• DUBLET DAMIANA GĄSKI!!!

• Przemysław Mystkowski uderza z dystansu wysoko nad bramką.

• Kibice Górnika Łęczna w Białymstoku

• Miękkie zagranie Janusza Gola do Bartosza Śpiączki w pole karne. Ten zgrywa głową na 18. metr, skąd niecelnie uderzył Damian Gąska.

• Kryspin Szcześniak chciał dalekim zagraniem uruchomić Jasona Lokilo. Pomysł dobry, ale podanie było bardzo niedokładne.

• 53% Posiadanie piłki 47%

• Uwieczniony strzał Damiana Gąski

• Gospodarze nie są w stanie przedrzeć się w okolice "szesnastki" gości. Żeby znaleźć trochę miejsca, trzeba było... wycofać piłkę do własnego bramkarza.

• Dobre podanie w pole karne, na dalszy słupek, do Bojana Nasticia. W ostatniej chwili uprzedził go Michał Goliński. Ten był dodatkowo faulowany.

• Osaczony przez 3 rywali Bojan Nastić łatwo traci piłkę blisko lewego narożnika pola karnego Górnika. Optymistycznie ruszył na rywali, choć z góry był skazany na niepowodzenie.

• Damian Gąska w roli lewoskrzydłowego podaje prostopadle do rozpędzonego Daniela Dziwniela. W porę zorientowali się obrońcy Jagiellonii.

• Na rajd prawą stroną zdecydował się Przemysław Mystkowski. Janusz Gol powstrzymał go przed swoim polem karnym.

• A teraz zrobiło się groźnie pod drugą bramką! Niepewna interwencja Xaviera Dziekońskiego po centrze z lewej strony. Szczęśliwie jego błąd nie wykorzystał żaden z zawodników Górnika.

• Podrażnieni gospodarze rzucili się do odrabiania straty. Wywalczyli rzut rożny, po którym nie było zagrożenia.

• Długo czekaliśmy na ostateczną decyzję z wozu VAR -wydawało się, że piłkę jeszcze trącił Bartosz Śpiączka przed Damianem Gąską. Gdyby tak było, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej. Wreszcie sędzia wskazał na środek bramki.

• Nie minęło 40 sekund meczu a już mamy bramkę dla beniaminka! Jason Lokilo dostaje piłkę na prawej stronie. Przekłada ją do lewej nogi i centruje w pole karne na dalszy słupek. Damian Gąska zdołał ją trącić... pośladkiem i po poprzeczce wpada do siatki!

• GOL DLA GÓRNIKA! DAMIAN GĄSKA!!!

• Na gwizdek Krzysztofa Jakubika spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są Taras Romanczuk i Maciej Gostomski.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W poprzedniej kolejce Jagiellonia przegrała z Legią 0:1. - Musimy się zrehabilitować po czymś takim - mówi trener Mamrot. Górnik przegrał 1:2 z imiennikiem z Zabrza.

• Beniaminek z Łęcznej to najgorzej punktujący zespół w delegacji. Ani razu nie wygrał, tylko dwa razy zremisował.

• Poza kadrą Górnika m.in. Mak, Baranowski czy Wędrychowski.

• Ławka rezerwowych Górnika: Woźniak, Midzierski, Pajnowski, Tymosiak, Król, Drewniak, Banaszak, Krykun, Kalinkowski.

• Poza kadrą Jagiellonii m.in. Imaz, Kwiecień, Steinbors, Wdowik, Trubeha, Runje czy Struski.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Jasionek, Bitok, Bida, Żyro, Tabiś, Pospisil, Twarowski, Tiru, Matysik.

• Jedenasty zespół tabeli kontra zamykający tabelę beniaminek. Tak zapowiada się mecz w Białymstoku, gdzie gospodarze mierzą się z koronawirusem i kontuzjami.