Jacek Magiera: Dokształcanie trenerów i sportowców jest...

  Jacek Magiera: Dokształcanie trenerów i sportowców jest zaniedbane. Czas to zmienić [VIDEO]

  Tomasz Biliński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Jacek Magiera
  1/2
  przejdź do galerii

  Jacek Magiera ©Sylwia Dabrowa

  Chcę być trenerem, chcę pracować z piłkarzami, ale teraz, gdy mam czas, zamierzam go wykorzystać na dokształcanie i uświadamianie sportowców i ich trenerów. To bardzo ważny aspekt, który jest zaniedbany - mówi Jacek Magiera, wyjaśniając, skąd pomysł na konferencję "Świadoma podróż przez karierę". Pierwsze tego typu spotkanie w Polsce odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia na PGE Narodowym. ZOBACZ VIDEO.


  - Konferencja jest wynikiem doświadczeń. Przez wiele lat kariery piłkarskiej, a później trenerskiej rozmawiałem z młodymi piłkarzami. Widziałem, z jakimi borykają się problemami, często też do mnie z nimi przychodzili. Dlatego ten pomysł miałem w głowie od dawna, ale nie miałem czasu go zrealizować. Przez ostatnie pół roku nie pracuję, poświęcam czas na rozwój, więc w końcu mogłem się tym zająć - tłumaczy były piłkarz Legii, a także asystent Jana Urbana w stołecznym klubie.

  W projekt zaangażowało się wiele osób. - Będzie wielu praktyków, ludzi, którzy grali w piłkę, bądź uprawiali inny sport. Niekoniecznie dzisiaj są zawodowcami, ale doszli do czegoś wielkiego w biznesie. I oni podzielą się swoim doświadczeniem z młodymi - zapowiada Magiera. Wśród gości będą m.in. siatkarski mistrz świata, gracz PGE Skry Bełchatów Michał Winiarski, byli reprezentanci Polski Wojciech Kowalewski i Jacek Krzynówek, a także Michał Żyro czy Mariusz Jop. Ponadto w konferencji wezmą udział Bożydar Iwanow, Marian Owerko, Piotr Osiecki, Rafał Kubów oraz Damian Radowicz.

  - Chcemy przekazać zawodnikom - tym młodszy, ale i starszym - aby czas swojej świetności wykorzystać do tego, żeby w przyszłości, po zakończeniu kariery dawać sobie radę na wielu płaszczyznach. Tematów, jakie poruszymy podczas konferencji, jest mnóstwo. Będziemy mówić, kiedy należy myśleć o tym, co się będzie robiło po karierze, jak pracować nad sobą, jak radzić sobie z kontuzją. Czy uraz oznacza koniec czegoś, czy jednak początek. Jak ten czas wykorzystać, aby nie zamknąć sobie drogi do sukcesu. Jak radzić sobie w chwilach wtedy, gdy człowiek jest bez formy, a jak reagować, gdy forma jest wysoka, a wokół nas pełno doradców i ludzi klepiących po plecach - wymienia dwukrotny mistrz Polski z Legią.

  - Równie ważną kwestią, o której sportowcy często zapominają, to komunikacja z mediami. To bardzo ważna sprawa. Jak rozmawiać po wygranym, a jak po przegranym meczu. Dlaczego nie należy odmawiać rozmowy w przerwie spotkania, w którym nie idzie. Jak ważne jest budowanie marki własnej. Prostym przykładem niech będzie sytuacja, gdy firmy płacą ogromne pieniądze za kilkanaście sekund w najlepszym czasie antenowym przy okazji wydarzenia sportowego. Piłkarze ten czas mają darmowy, a często nie potrafią go wykorzystać - dodał Magiera.

  Więcej informacji na temat niedzielnego spotkania można znaleźć na stronie www.footballplayerszone.pl. - Na konferencję może przyjść każdy, kto chce się rozwijać. Co prawda będziemy uświadamiać trenerów, sportowców i ich rodziców, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję, że impreza będzie początkiem czegoś nowego i wielkiego - kończy 38-letni szkoleniowiec.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo