Izrael ostrzelany przez Państwo Islamskie. Nikomu nic się...

  Izrael ostrzelany przez Państwo Islamskie. Nikomu nic się nie stało

  Sylwia Arlak AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Bojownicy z Państwa Islamskiego ostrzelali w piątek wieczorem południowy Izrael.Rakiety wystrzelone z egipskiego półwyspu Synaj nie spowodowały ofiar ani strat – podaje agencja Reutersa.
  Terrorystyczna organizacja „Prowincja Synaj” w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze przyznała, że wystrzeliła trzy rakiety Grad na „okupowaną Palestynę” Agencja Reutersa nie była jednak w stanie zweryfikować autentyczności komunikatu.

  Izraelskie źródła wojskowe podały wcześniej, że rakiety zostały wystrzelone z należącego do Egiptu półwyspu Synaj, który graniczy z Izraelem, Strefą Gazy i Kanałem Sueskim. Funkcjonariusze poinformowali też, że do tej pory znaleziono szczątki dwóch rakiet.

  Ci sami informatorzy twierdzą, że całe zdarzenie może mieć związek z walkami na Synaju, między dżihadystami z Państwa Islamskiego oraz egipskimi siłami bezpieczeństwa. W wyniku ostatnich starć i ataków lotniczych w regionie zginęły dziesiątki żołnierzy. Ze względów bezpieczeństwa izraelskie wojsko zamknęło w piątek południową autostradę, której część biegnie wzdłuż granicy egipskiej.

  Egipskie źródła bezpieczeństwa w rozmowie z agencją Reutersa przyznały, że nie ma bezpośrednich dowodów na to, że rakiety zostały wystrzelone z terytorium egipskiego. Bojownicy, w tym z „Prowincji Synaj” dawniej znanej jako Ansar al-Maqdis Bayt wielokrotnie dopuszczali się jednak do podobnych incydentów.

  Izrael oskarża Hamas, grupę islamistów kontrolującą Strefę Gazy od 2007 roku o wspieranie Państwa Islamskiego na Synaju. Hamas konsekwentnie odrzuca te oskarżenia.

  We wtorek bojownicy z PI opublikowali nagranie wideo, na którym grożą, że zajmą Strefę Gazy. Ostrzegają też, że wykorzenią państwo żydowskie i świecki ruch palestyński Fatah, prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Szkoda

  adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A to szkoda

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo