Inwestycje w nieruchomości

Materiał informacyjny BB Nieruchomości

Krystyna Bronisz www.bbnieruchomosci.pl

W związku z pandemią, wiele osób w Polsce i na świecie patrzy z niepokojem w przyszłość. Oprócz zdrowia, co jest najważniejsze, martwi nas sytuacja gospodarcza. Zastanawiamy się jak uchronić naszą pracę, majątek, oszczędności przed inflacja.

Trzymanie pieniędzy w banku na lokatach jest zupełnie nieopłacalne z powodu zerowych stóp procentowych. Podobnie jest z obligacjami. Giełda w Polsce nie jest w najlepszej kondycji, a i tak inwestowanie w akcje zawsze wiąże się z dużym ryzykiem. Trzeba też posiadać sporą wiedzę i rozeznanie w tej dziedzinie. Jest jeszcze złoto, które już bardzo poszło do góry. Pozostają nieruchomości.
Oczywiście, każda logicznie myśląca osoba, posiadająca większą ilość gotówki doszła już do wniosku, że najlepszą inwestycją jest kupno mieszkania i późniejszy wynajem. Skutek jest taki : większość mieszkań kupowanych jest za gotówkę, a np.w Warszawie w niektórych kategoriach mieszkań ceny poszły w ciągu roku nawet o kilkanaście procent w górę. Trudno teraz w warunkach pandemii te mieszkania wynająć, bo studenci uczą się zdalnie, a turystyki nie ma. Czynsze i opłaty, czasami kredyt i tak trzeba płacić.
Ale są inne rodzaje nieruchomości, których ceny w ostatnim roku nie wzrosły lub wzrosły nieznacznie.

Domy pod Warszawa o powierzchni ok.170 m2, na działce 1000 m2 można już kupić za ok. 700 tys. zł. Jest to cena średniego mieszkania w stolicy. Te domy położone są blisko Warszawy, 25-30 km do centrum, z dogodnym dojazdem trasami S7, S2. Piękna okolica, cisza, powietrze bez smogu, dużo możliwości uprawianie takich sportów jak; jazda na rowerach, konno, biegi ( także na nartach ), spacery w okolicznych lasach czy wśród kwitnących sadów i pól. Rodziny z małymi dziećmi bez problemu znajdą tu miejsce w przedszkolu, lub żłobku. Przy możliwości pracy zdalnej jesteśmy cały czas na wakacjach. www.domypodwarszawa.org.pl

*
*

Druga możliwość: zakup działki

Tereny o powierzchni od 3000 m2 do 1 ha położone na wysokiej skarpie nad Wisłą z pięknym widokiem na rzekę i Puszczę Kampinowską w miejscowości Smoszewo. Możliwość uzyskania warunków zabudowy i budowa domu. Działki w okolicach Chojnowskiego Parku Krajobrazowego w gminie Tarczyn o powierzchni 3000 m2.

Tereny tańsze, za ok. 100 tys. za 3000 m2, położone na północ od Warszawy. Dobry dojazd trasą ekspresową S7. Na działki te można uzyskać warunki zabudowy, jeżeli ktoś chce dalej inwestować. Pomagamy w tej procedurze, ponieważ mamy zespół projektowy. Można też na takiej działce postawić mały domek rekreacyjny, lub kamper i uprawiać grządki z warzywami, spędzać wolny czas. www.bbnieruchomosci.pl

Dodaj ogłoszenie