Igrzyska Europejskie. Biało-Czerwoni kończą na 6. miejscu w klasyfikacji medalowej. 50 medali dla Reprezentacji Polski. Wygrali Włosi

Mateusz Pietras
Reprezentacja Polski na szóstym miejscu w klasyfikacji końcowej Igrzysk Europejskich PAP/ŁUKASZ GĄGULSKI
Igrzyska Europejskich Kraków-Małopolska 2023 można uznać za zakończone. W klasyfikacji medalowej Polacy zajęli szóste miejsce. Podczas IE wywalczyli pięćdziesiąt medali. Pierwsze miejsce w tabeli zajęła Reprezentacja Włoch. Na drugiej pozycji zameldowała się Hiszpania, a na trzecim sportowcy z Ukrainy.

Polacy w klasyfikacji medalowej zajęli szóste miejsce. Podczas dwunastu dni rywalizacji Biało-Czerwoni wywalczyli trzynaście złotych, dziewiętnaście srebrnych oraz osiemnaście brązowych krążków. Łącznie zdobyli pięćdziesiąt. Zwycięzcą klasyfikacji została reprezentacja Włoch, która najwięcej razy stawała na podium -100. Natomiast aż 35-krotnie mogli odsłuchać i odśpiewać hymn państwowy. Kolejne miejsca zajęli reprezentację Hiszpanii oraz Ukrainy. Multidyscyplinarna impreza trwała do niedzieli 2 lipca.