Iga Świątek rozmawiała z dziećmi z SOS Wioski Dziecięce w Polsce o tenisie, o małych, dużych marzeniach. Zobacz WIDEO z Igą Świątek

Tomasz Dereszyński
Tomasz Dereszyński
Wideo
od 16 lat
Czy pierwszym marzeniem Igi Świątek było właśnie, zostanie tenisistką? Te i inne ciekawe pytania mogły zadać dzieci ze stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju, z rodziny prowadzonej przez Rodziców SOS Kasię i Tomka, które spotkały się online z tenisistką Igą Świątek. Kacper, Amelia, Ola, Klaudia, Weronika, Zuzia i Karolina, miały tę wyjątkową szansę.

Czy pierwszym marzeniem Igi Świątek było właśnie, zostanie tenisistką? Te i inne ciekawe pytania mogły zadać dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju, z rodziny prowadzonej przez Rodziców SOS Kasię i Tomka, które spotkały się online z tenisistką Igą Świątek. Kacper, Amelia, Ola, Klaudia, Weronika, Zuzia i Karolina, miały tę wyjątkową szansę.

Mam wokół siebie ludzi, którzy mnie wspierają. Rodzinę, która daje mi siłę i motywacje do działania. To właśnie dzięki tym wszystkim osobom mój sukces jest możliwy. Dlatego tym bardziej zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, żeby mieć wokół siebie odpowiednie osoby, kogoś, kto w nas wierzy. Cieszę się, że takie osoby są w życiu dzieci, z którymi rozmawiałam - mówi Iga Świątek

Rozmowa z Igą była dla dzieciaków inspiracją, motywacją i wiarą, że można spełniać marzenia i osiągać postawione sobie cele.

To niesamowite dzieciaki, pełne potencjału i siły, bo mimo tego, co przeszły, starają się każdego dnia walczyć o swoje własne sukcesy. Dla mnie to one są mistrzami świata i będę trzymać za nie mocno kciuki - dodaje Iga Świątek, nasza najlepsza tenisistka.

Iga jest niezwykłą osobą. Jest utalentowana, pracowita, wytrzymała i ma wiarę we własny potencjał. Przy tym jest bardzo miłą i skromną osobą! Myślę, że wszystkie dzieci poczuły się zainspirowane, że prawdziwa siła leży w nas samych, w naszych sercach i staraniach. Trzeba w to po prostu bardzo mocno wierzyć - wspomina rozmowę z Igą Świątek Mama SOS Kasia.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od ponad 36 lat pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodziców oraz tym z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Obecnie ma pod opieką 1566 potrzebujących dzieci. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 136 krajach świata.

Stowarzyszenie prowadzi cztery SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom i opiekę. Równolegle do opieki zastępczej rozwijane są również działania profilaktyczne, w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie im kompleksowego wsparcia.

SOS Wioski Dziecięce w Polsce pomagają również dzieciom w Zimbabwe i Kamerunie. Do głównych działań należą, m.in.: budowa studni oraz sanitariatów, promocja higieny (HIV/AIDS, COVID-19), program dożywiania, edukacja, wsparcie działalności gospodarczej rodzin i społeczności czy promocja praw kobiet. Z pomocy Stowarzyszenia na terenie Zimbabwe i Kamerunu skorzystało już 5000 rodzin.

Podstawowym prawem dzieci, powinien być ciepły kochający dom, gdzie będą mogły się edukować i być bezpieczne. Zadaniem rodziców jest dać siłę dzieciom i przypominać im, że jeśli chcą, mogą spełnić swoje marzenia. Dlatego tak ważni są Rodzice SOS, specjaliści i darczyńcy.

KAŻDY z nas może wesprzeć SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Liczy się każda kwota!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl