Iga Świątek po raz drugi wygrywa French Open. Polka przechodzi do historii Rolanda Garrosa i historii światowego tenisa

Jacek Kmiecik
AP/EASTNEWS
Iga Świątek dokonała niemożliwego! W godzinę i 10 minut pokonała w finale French Open Amerykankę Cori Gauff 6:1, 6:3. Po raz drugi w karierze wygrała jeden z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie i umocniła się na pierwszym miejscu WTA.

Prowadząc z Gauff 5:2 w drugim secie, Świątek chciała zakończyć mecz przy podaniu Amerykanki. Coco jednak zdołała wygrać jeszcze jednego gema. Ale już w kolejnym Iga nie dała jej najmniejszych szans i przy trzech meczbolach wykorzystała pierwszy i mogła podnieść ręce w geście triumfu.

Polka po raz drugi w karierze wygrała drugiego Wielkiego Szlema. Jednym z pierwszych, który złożył raszyniance gratulacje był najlepszy polski piłkarz, kapitan reprezentacji Robert Lewandowski, który wybrał się podczas przerwy w zgrupowaniu kadry do Paryża, kibicować rodaczce z trybuny nad lożą VIP kortu głównego Philippe’a Chatriera.