Huragan Florence. Kiedy uderzy najmocniej? [MAPA HURAGANU...

  Huragan Florence. Kiedy uderzy najmocniej? [MAPA HURAGANU LIVE]

  AR

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy Stanów przygotowują się na najgorsze. W miastach trwa ewakuacja, a huragan przybiera na sile. Kiedy uderzy Huragan Florence?
  Aktualizacja 15.09.2018: Choć nim huragan Florence uderzył we wschodnie wybrzeże USA jego siła osłabła do pierwszej kategorii, to tak sieje zniszczenie, głównie ze względu na silne opady, które ze sobą niesie. Woda wdarła się daleko w głąb lądu powodując ogromne straty. Zalane są całe miejscowości w Karolinie Północnej. Zginęły też co najmniej 4 osoby, w tym matka z niemowlęciem, na których dom runęło drzewo. Wiele z terenów położonych głębiej na lądzie odmówiło ewakuacji, sądząc, że huragan ich nie dotknie, co pogarsza sytuację.

  Według prognoz, sztorm ma uderzyć w czwartek 13 września. Wtedy najprawdopodobniej uderzy w Północną Karolinę. Prędkość wiatru w tej chwili wynosi 140 mil na godzinę, czyli około 225 km/h. Gwałtowny sztorm, wiatry i powodzie, to tylko niektóre z niebezpieczeństw, jakie dotkną wschodnie wybrzeże Ameryki.


  Huragan Florence - tutaj jest (windy.com).  Naukowcy z National Oceanic and Atmospheric Administration sfilmowali oko Florence podczas misji wgłąb huraganu. Takie loty są skrajnie niebezpieczne, umożliwiają jednak uzyskanie cennych informacji o żywiole. Ten - jak przewidują meteorolodzy - może być wyjątkowo niszczycielski. Gdy zbliży się już do południowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, przyniesie ze sobą porywisty wiatr i masywne fale o wysokości nawet czterech metrów, a co za tym idzie - katastrofalne powodzie.
  Meteorolodzy przewidują, że Florence da o sobie znać na wybrzeżu Atlantyku w pasie o długości około 500 kilometrów.
  Władze zaleciły ewakuację 1,7 miliona mieszkańców zagrożonych terenów w Karolinie Południowej i Północnej oraz w Wirginii.

  Huragan Florence - Ameryka w gotowości?


  Ponad milion osób pozostaje w obliczu obowiązkowych nakazów ewakuacji na obszarach przybrzeżnych w Karolinie Północnej, Południowej oraz Wirginii. Gubernator stanu Maryland, Larry Hogan uprzedza mieszkańców, by przygotowali się na możliwe katastrofalne i zagrażające życiu skutki- informuje portal abcnews.go.com. Mieszkańcy wybrzeża przygotowują się na najgorsze. Ze sklepowych półek znikają najpotrzebniejsze artykuły, a w domach ludzie zabijają okna deskami i zabezpieczają swoje własności.


  Huragan Florence – apel Donalda Trumpa


  Prezydent także zabrał głos. Donald Trump przejął się sprawą i poinformował o sile huraganu i niebezpieczeństwie, które niesie. Nawołuje mieszkańców do odpowiedniego przygotowania się, a także do bycia bardzo ostrożnym.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo