Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 07godz.
  • 01min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Hulajnogi, Warszawa. Fala wypadków w stolicy. Szpitale przyjmują coraz więcej "ofiar hulajnóg"

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Hulajnogi, Warszawa. W stolicy jest coraz więcej elektrycznych hulajnóg. Niestety nie wszyscy potrafią z nich korzystać. Potwierdza to apel wydany przez Szpital Praski. Okazuje się, że przez cały długi weekend odnotowano rekordową liczbę wypadków na hulajnogach. Więcej w tekście poniżej.

Rekordowa liczba wypadków na hulajnogach

"Długi weekend trwa. A my wciąż przyjmujemy kolejne „ofiary hulajnóg”. Średnio 3 na dobę. Złamania kończyn, żuchwy..." - informuje Szpital Praski. Lekarze dają też dobrą radę miłośnikom elektrycznych hulajnóg: "Kochani, wszystko jest dla ludzi ale warto myśleć!" - to wpis, jaki pojawił się w sobotę na Facebooku Szpitala Praskiego. Okazuje się, że problem zgłaszają także inne szpitalne oddziały ratunkowe w Warszawie. - Mamy całe spectrum urazów. To są złamania okolic nadgarska i przedramienia, urazy głowy, kręgosłupa, złamania w obrębie kończyn dolnych - mówi Urszula Zdanowicz z Carolina Medical Center w rozmowie z Radiem Kolor.

Nieodpowiedzialność i brawura
Pod postem praskiego szpitala pojawiły się komentarze mieszkańców, którzy szczegółowo piszą o niebezpiecznych zdarzeniach z udziałem hulajnóg. - Widziałam wczoraj pana z panią, na jednej hulajnodze. Na Świętokrzyskiej, na pasie dla rowerów, ale na jezdni. Zastanawiałam się, kiedy wpadną pod samochód - pisze Magdalena. Niestety, ludzie nie myślą, wiec taki sprzęt nie powinien być dostępny dla wszystkich - dodaje Ania.

POLECAMY W SERWISIE POLSKATIMES.PL:

Materiał oryginalny: Hulajnogi, Warszawa. Fala wypadków w stolicy. Szpitale przyjmują coraz więcej "ofiar hulajnóg" - Warszawa Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie