Huk petard i kukły polityków na palach... "Solidarność" pod Sejmem

Redakcja
Trzeci dzień trwa protest "Solidarności" w stolicy. W środę związkowcy przenieśli miasteczko namiotowe sprzed kancelarii premiera pod Sejm. Zamierzają tam pozostać do piątku, kiedy ma być głosowany wniosek "S" o referendum ws. reformy emerytalnej.

Kilkuset członków śląsko-dąbrowskiej Solidarności spędziło noc z wtorku na środę w namiotach, które rozstawiono pod kancelarią premiera. Rano w środę związkowcy przeszli - przy wtórze bębnów - pod Sejm. Na czele pochodu nieśli wbite na pale kukły premiera Donalda Tuska i ministra finansów Jacka Rostowskiego.

Demonstracja pod Sejmem rozpoczęła się od okrzyków: "do roboty", "chcesz popierać partię czynem, to umieraj przed terminem", ponadto związkowcy uderzali kaskami w chodniki. Wybuchło też kilka petard.

Solidarna Polska z "Solidarnością"

Do związkowców wyszli politycy Solidarnej Polski. - Jesteśmy z wami, będziemy razem głosować z "Solidarnością" - mówił Zbigniew Ziobro do demonstrujących. Dodał, że to odwaga i determinacja związkowców powoduje, że "premier Donald Tusk nie może cichcem, nocą, prawie pod stołem, przeforsować tych rozwiązań, które skazują de facto Polaków na pracę do śmierci".

Wiceprezes Solidarnej Polski Jacek Kurski powiedział, że partia protestuje przeciwko "wielkiemu wyborczemu oszustwu". - Ani słowa przed wyborami z ust Donalda Tuska i ministra finansów Jacka Rostkowskiego na temat podwyższenia wieku emerytalnego. A po wyborach: pracować do 67 lat - mówił.

Jak podkreślił, Solidarność w Polsce jest obecnie tak samo potrzebna jak w 1980 roku, kiedy zaczęła się droga naszego kraju do wolności. - Solidarna Polska będzie z wami na dobre i na złe - powiedział Kurski, zwracając się do protestujących.

ZOBACZ TEŻ:
* "Donald kochanie, sprawimy ci lanie". Protest kobiet w Warszawie
* Szef OPZZ: Piekło? Jeśli ludzie wyjdą na ulice, to staniemy na ich czele
* "Dzień Gniewu" w całym kraju: "Rząd na bruk" i palenie kukieł Tuska
* Protest rolników pod Aleksandrowem Kujawskim. Z flagami Samoobrony i Solidarności [ZDJĘCIA]
* "Polacy zostali oszukani". Demonstracja PiS ws. wieku emerytalnego [ZDJĘCIA]

Wideo

Komentarze 33

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

d
darek
A gdzie była „Solidarność” i Kaczyński w latach 1997 -2001, gdy rząd AWS Jerzego Buzka podwyższył wiek emerytalny większości pracowników nawet o 9 lat! Do tego czasu mogli przejść na emeryturę po 40 latach pracy, rząd Buzka wydłużył wiek emerytalny do 65 roku życia niezależnie od stażu pracy. Z drugiej strony wysłał na wcześniejsze emerytury trzydziestokilkulatków z likwidowanych zakładów pracy. Przykładowo górnicy, którzy w życiu nie mieli w ręku bryły węgla i przeszli wtedy na płatne pięcioletnie urlopy górnicze otrzymują emerytury wyższe od górników pracujących 25 lat na ścianie , którzy na emerytury przeszli w latach 80-tych. I dzięki temu Buzek cieszy się ich poparciem w wyborach.
Obecna polityka rządu doprowadzi do wojny ze społeczeństwem. Dlaczego jako kryterium przejścia na emeryturę wyznaczono wiek pracownika, a nie lata jego pracy. Przecież tysiące ludzi zaczynających pracę w wieku 16 lat po osiągnięciu 67 lat będzie miało staż pracy wynoszący ponad 50 lat! Z drugiej strony mamy tysiące emerytów w rodzaju Bogdana Święczkowskiego ( 41 lat życia choć wygląda na 65) czy Tomasza Kaczmarka ( słynny agent Tomek, 35 lat życia ). Prokurator Mikołaj Przybył ( 41-latek ), który swoim nieudanym strzałem w łeb ośmieszył mundur polskiego żołnierza też stara się o emeryturę. Dziś pracownik zarabiający nieco ponad 3 tysiące złotych płaci łącznie z pracodawcą do ZUS i NFZ miesięcznie ponad 2 tysiące złotych składek. Pomnóżmy to przez 50 lat, wychodzi 1,2 miliona złotych! Musiałby żyć ze 110 lat żeby odzyskać pieniądze zabrane przez państwo. Tymczasem ludzie przechodzący na emerytury po 40 latach pracy rzadko dożywają 70-tki. Trzeba rozpędzić bandę złodziei z PO, PiS , SLD i innych pasożytów, którzy zrujnowali kraj. Opodatkować duchownych i rolników, wprowadzić ustawę emerytalną pozwalającą na przechodzenie na emeryturę po 40 latach okresu składkowego niezależnie od wieku. Tysiące ludzi , którzy rozpoczęli pracę w latach 70-tych i 80-tych w wieku 16 lat , łącząc pracę z nauką kończyło szkoły średnie i wyższe uczelnie. I dziś ludzie ci mają iść na emerytury / o ile ich dożyją / razem z tymi, którzy zaczęli pracę np. w wieku 30 lat. Pierwszy bałagan z emeryturami zrobił w rządzie AWS Jerzy Buzek wraz z nierozgarniętym jąkałą Longinem Komołowskim / obecnie działaczem PiS i wiceprezesem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego /, dziś dzieła chce dokończyć banda ryżego. Pytam: gdzie była Solidarność gdy rząd AWS wprowadził wiek emerytalny 65 lat bez względu na staż pracy oraz pozbawił kilkaset tysięcy ludzi stażu pracy związanego z trzyletnią praktyczną nauką zawodu w szkołach zawodowych. Uczniowie ci w wymiarze od dwóch do czterech dni w tygodniu pracowali w zakładach pracy i jeżeli nie mieli indywidualnej umowy o naukę zawodu nie mają zaliczonego tego okresu do lat pracy. Z drugiej strony Buzek wysłał tysiące trzydziestokilkulatków na wcześniejsze emerytury za co dziś płacą wszyscy.
Skończyć z przywilejami dla służb mundurowych, których geneza sięga reżimów totalitarnych!
Najwyższy czas pozbawić przywilejów emerytalnych policjantów, strażaków, żołnierzy, celników, itd. Na świecie mogą pracować do 65 roku życia , a u nas nie?
Niemiecki policjant nabywa prawo do pełnej emerytury (73,5% ostatniego uposażenia bez dodatków) w wieku 60 - 65 lat, przy czym nie może pracować w Policji dłużej niż 40 lat. W Austrii od 2005 roku wszystkich zatrudnionych, w tym policjantów obowiązują te same przepisy emerytalne. Uprawnienia do tego świadczenia nabywa się z chwilą ukończenia 65 lat. W Hiszpanii policjanci przechodzą na obowiązkową emeryturę w wieku 65 lat. W Holandii nie istnieją szczególne uregulowania emerytalne dla funkcjonariuszy Policji. W zasadzie każdy obywatel po osiągnięciu wieku 65 lat może przejść na emeryturę. Jest możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę mając skończone 60 lat. W Wielkiej Brytanii policjant może iść na emeryturę po 35 latach służby. W Stanach Zjednoczonych wiek emerytalny policjanta to 65 lat.
Przecież 60-letni policjant wcale nie musi chodzić na patrole i gonić za złodziejami; może pracować w biurze tak, jak jest to praktykowane w innych krajach. Tylko w Polsce w komendach wojewódzkich za biurkami siedzą dwudziestokilkulatkowie. Przy tym poziom wyszkolenia jest coraz gorszy; niedługo kompania antyterrorystyczna będzie musiała spacyfikować rozrabiającego w autobusie gapowicza. W innych krajach są systemowe rozwiązania odsuwające starszych funkcjonariuszy od pracy w terenie, ale zmuszające ich do pracy na równi z innymi obywatelami. I niech nie piszą bzdur, że mają o wiele gorsze warunki pracy i płacy niż na Zachodzie, bo w Polsce gorsze warunki pracy i niższe wynagrodzenia niż tam mają wszyscy zatrudnieni. I niech nie straszą odejściem ze służby bo mogą iść do innej roboty, a na ich miejsce znajdą się chętni. Są oczywiście w służbach mundurowych do uregulowania pewne sprawy prawa pracy np. czasu pracy i dyspozycyjności, ale luki prawne dotyczą też innych zawodów chociażby w rozliczeniu godzin pracy w delegacji.
Znam strażaka z wykształceniem zasadniczym zawodowym, który przeszedł na emeryturę w wieku 42 lat i zanim wziął pierwsze świadczenie już podjął nową pracę. Ten sam strażak po każdej przepracowanej w straży pożarnej nocce przez kilka godzin spacerował po osiedlu z pieskiem lub przesiadywał w barze. Ja kiedy pracowałem na nocki w swoim byłym zakładzie po 12 godzinach pracy i przyjeździe do domu usypiałem przy stole. Tenże 42-letni emeryt ma wyższe świadczenie od emerytów z 40-letnim stażem pracy!
Inny strażak żalił mi się kiedyś, że miał kiepską nockę, bo spał tylko 3 godziny !
U nas miliony uczciwie pracujących muszą płacić za przywileje nielicznych. Kolejna grupa uprzywilejowanych to rolnicy i duchowni. Z czyich pieniędzy jest opłacana generalska emerytura biskupa Głodzia ? Dlaczego właściciele kilkusethektarowych gospodarstw nie płacą ani grosza na ubezpieczenia zdrowotne?
Kolejna grupa do rozpracowania to tysiące „ lewych ” rencistów, którzy za łapówki otrzymali świadczenia. Tylko jedna lekarka z Sosnowca przyznała ponad 500 rent za łapówki. Przyznała się do winy, z aresztu wyszła dzięki poręczeniu biskupa Adama Śmigielskiego. Sprawa toczy się do dziś, ale wypłat wszystkich wyłudzonych świadczeń nadal nie zawieszono. Osobiście znam „ niewidomego ”, który z 20 metrów widzi w lesie grzyby, drugi niespełna trzydziestoletni „ niedowidzący ” rencista jeździ samochodem i pracuje jako ochroniarz. W USA , gdzie renty wypłacają prywatne towarzystwa ubezpieczeniowe, takich oszustów wytropionych przez detektywów lub policję wsadza się do więzienia jako pospolitych przestępców. W Polsce nadal jest przyzwolenie na dawanie rent osobom nieuprawnionym. Z drugiej strony ludzi naprawdę chorych komisje lekarskie często odsyłają z kwitkiem. Widzimy co w sprawie rent dzieje się dziś w Grecji. Tysiące Greków od lat oszukiwało państwo, pobierając rentę inwalidzką, do której nie mieli prawa; w wyniku tegorocznych kontroli ujawniono, że z ok. 240 000 osób objętych tym świadczeniem aż 190 000 okazało się oszustami.
Uważam, że ze składek pracowniczych ZUS-u nie powinny być wypłacane świadczenia dla ludzi, którzy nigdy w życiu nie pracowali oraz dla kalekich od urodzenia. Wypłatą świadczeń dla takich osób powinien się zająć osobny fundusz państwowy. Także pomysł PSL na wliczanie do zatrudnienia okresu wychowywania dzieci uważam za chybiony. A jakie mamy gwarancje, że dzieci te będą żyć i pracować w Polsce . A emeryturę matki ktoś musi sfinansować.
Kiedy rozpoczynałem pracę Tomasz Kaczmarek miał 10 lat, Mikołaj Przybył 16 lat, Bogdan Święczkowski 17 lat. Wszyscy wymienieni są już na emeryturze a mnie rząd Tuska obiecuje przejście na emeryturę za 27 lat. Ile złotych składki emerytalnej zgromadziły wymienione osoby , a jakie otrzymują świadczenia.
Jeżeli odliczymy lata nauki, to faktycznie okres składkowy w ich wypadku wynosił około 10 lat! Z drugiej strony mamy tysiące ludzi, którzy tak jak ja w wieku 16 lat podjęli pracę połączoną z nauką, następnie ukończyli szkoły średnie i studia wyższe. Mając 18 lat pracowałem po 300 godzin miesięcznie, Tusk i jego koledzy partyjni w tym wieku pili tanie wina i palili trawkę. Ja w tym wieku wstawałem z łóżka przed godziną czwartą nad ranem by na godzinę 6 dojechać do pracy.
Niech każdy robi w życiu co chce, ale nie kosztem innych. Nikt nikomu nie każe być rolnikiem, księdzem, policjantem czy nauczycielem. Niech każdy płaci za siebie, wtedy dożyjemy godziwej emerytury.
a
ak47
to się wypisuj chuj mnie to obchodzi
J
Jan
Wypisuję się z Solidarniści , koniec
A
AK47
SPOŁECZEŃSTWO BY MNIE ZLINCZOWAŁO A POZA TYM JAK BYM JĄ RŻNĄŁ MIAŁBYM TWÓJ RYJ PRZED OCZAMI,SZCZERZE KASIU WSPÓŁCZUJĘ CI HEHHEHEHEHEHEHEHE NIE CHCIAŁBYM BYĆ TWOIM MĘŻEM !!!
A
AK47
SPOŁECZEŃSTWO BY MNIE ZLINCZOWAŁO A POZA TYM JAK BYM JĄ RŻNĄŁ MIAŁBYM TWÓJ RYJ PRZED OCZAMI,SZCZERZE KASIU WSPÓŁCZUJĘ CI HEHHEHEHEHEHEHEHE NIE CHCIAŁBYM BYĆ TWOIM MĘŻEM !!!
A
AK47
yeah that's right :D
b
beznadzieja
hej wy lizacze tuskadupy!! nie tak dawno, pchaliście się do urn wyborczych, aby oddać głos na tego żyda i co towarzysz tusk już niedobry !! zamiast protestować, zajmijcie się tym, co wam najlepiej wychodzi , czyli lizaniem ryużemu d.py i lizaniem d.p jego żydowskiej bandy!! smacznego
M
MAX WYBORCA PIS
67 plus spłata długu Tuskowego
6 PLUS 4 ZETA ZA BENZYNĘ 2014
1 PLUS 50 ZA JAJECZKO NA ŚWIĘTA DO 2014 r
5 ZETA ZA CUKIER DO 2014 r
600 TYŚ PLUS 250 TYS URZĘDASÓW
PLUS SETKI KILOMETRÓW DRÓG DO WYMIANY- BĘDZIE CO ROBIĆ PRZEZ TYCH IDIOTÓW !!!
PLUS SZYBKA KOLEJ BEZ MASZYNISTÓW , SZYN ORAZ KONTROLI !
TANIE HOSPICJA DLA ZNAJOMYCH
BARDZO BARDZO TANIE LEKI DLA ZDROWYCH !
OCZYWIŚCIE RZĄD ZAPEWNI NAM TO WSZYSTKO DZIĘKI ORLIKOM I EURO KTÓRE UPADNIE PO TYM JAK TAM WJEDZIEMY ALE DZIĘKI WYMIANIE PIENIĘDZY POZNACIE SIŁĘ WASZYCH OSZCZĘDNOŚCI !

JEDNYM SŁOWEM POLAKU WSPIERAJ RZĄD NIE PODSKAKUJ ALBO WALIZKI JUŻ PAKUJ !

2 MILIONY POLAKÓW JUŻ WYJECHAŁO ! OKOŁO MILINA SZUKA CAŁY CZAS SZANSY NA ZACHODZIE

DŁUG NAS WSZYSTKICH ROŚNIE W TAKIM TĘPIĘ ZE JUŻ NIEDŁUGO ZACZNIEMY PALIĆ AKTY URODZENIA I PASZPORTY ABY NA TO NIE ROBIĆ ! WYLECZĄ NAS Z POLSKOŚCI RAZ NA ZAWSZE I WYBOJOM NAM NIEPODLEGŁOŚĆ Z GŁOWY - ZWŁASZCZA TĄ FINANSOWĄ !!!

I gwoli przypomnienia (artykuły pierwszej potrzeby):
ceny 2008 rok do 2012 roku:
1 litr benzyny: 3,80 --> 5,60--W SZCZECINIE PO 6,10 - NA DZIEŃ 14.03.2012 r
1 kg piersi z kurczaka: 11,00 -->18,00
1 kg kiełbasy podwawelskiej: 12,00 --> 22,00
1 jajko: 28 groszy --> 70 groszy (!!!!!!!)
1 kg jabłek: 1,80 --> 2,90
1 litr oleju Kujawski 4,99 --> 6,99
1 kg żeberek wieprzowych 10,00 --> 17,00
1 kg schabu wieprzowego 12,00 --> 19,00
1 kg szynki zwykłej (wędlina) 17,00 --> 35,00 (!!!!!!!!!!!!)
1 litr Coca-Cola: 3,80 --> 4,99

Ciekawe jak długo to ludzie jeszcze wytrzymają... Pracujący Polak oddał Rządowi w podatkach...
24 802 zł
Dług publiczny Polski wynosi...
942 460 032 067 zł
Państwowy dług
w przeliczeniu na obywatela
wynosi...
24 703 zł
Z tytułu podatków w 2011 r. Rząd zebrał...
267 261 576 268 zł
A
ART
Znowu piosenka płynie z głośnika:
"Narodzie drogi! Pracuj, nie fikaj
I już od dzisiaj zaciskaj pasa,
Bo na to czeka Ojczyzna nasza!

Zaciskaj pasa i jedz wodzionkę,
Zbieraj też szmaty i zbieraj stonkę,
Zbieraj też puszki i złom też zbieraj,
A władzą swoją nie poniewieraj!

Dostaniesz zupę gorącą z trawy,
Ze szczawiu będą pyszne potrawy,
Na podwieczorek trafi się gratka,
Bo z liści dębu będzie sałatka!"

I "Druga Polska", "Trzecia Holandia",
"Piąta Japonia", "Ósma Irlandia",
Że niby wielka zachodzi zmiana,
Ale piosenka ciągle ta sama!

Polska piosenka! Nasza ci ona!
Ktoś chciał doczekać, lecz zdążył skonać!
"I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu,
Jeżeli poległym ciałem
Dał innym szczebel do sławy grodu."

I tak padamy, tak tu się dzieje,
Zawsze pod górkę, a świat się smieje,
Bo tu nadziei już żadnej nie ma,
Jest tylko wielka paskudna ściema!
k
kilof
Nawet jeden pajac z Bytomia chce podatek od deszczu.
Raus z taką polską.
Slazacy nie dajmy się.
Walić gorolstwo, złodziejstwo.
Walić ich po świnskich ryjach.
m
mentor
Sarmackie ścierwa, dzięki Bogu że jest Solidarność.
Boże broń nas przed polską nicością.
Slązacy proszą cię bron nas przed głupolami z lachistanu.
Pa.
a
aw
Znam takich dupowłazów z pzpr-u do gazu z nimi
P
Patolog
gdy otworzyłem czaszkę i okazało się że denat zamiast mózgu ma pakuły i trociny.
A
AK47
dobrze Ci,bo masz co żreć , inni cierpią i dogorywają w nędzy i głodzie, pierdolnij sie ty wieśniaku z żar
J
Józef z Żor
Panie premierze, rozgoń pan tą chołotę, niechce im sie robic to skamlają, precz z nimi w Polsce jest coraz lepiej a oni ciągle narzekają, jak ten rząd ma dobrze rządzić jak coś ciągle od niego chcą. Precz z PiSem
Dodaj ogłoszenie