Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Honorowe wyróżnienie dla ks. dr. Jana Kaczkowskiego [ZDJĘCIA]

Kazimierz Netka
Wyróżnienie dla księdza Kaczkowskiego „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego”
Wyróżnienie dla księdza Kaczkowskiego „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego” Przemek Świderski
Nagrodzenie ks. dr. Jana Kaczkowskiego głównym regionalnym wyróżnieniem było pierwszą uchwałą, jaką w poniedziałek, 29 lutego, podjęli radni pomorskiego Sejmiku. Współtwórca i prezes puckiego hospicjum, ksiądz Kaczkowski otrzymał Honorowe Wyróżnienie „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego”.

Ksiądz Jan Kaczkowski w 2004 roku był jednym z założycieli Puckiego Hospicjum Domowego. W latach 2007 – 2009 koordynował budowy Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, a w 2009 został jego dyrektorem i prezesem zarządu - przypomniał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, wygłaszając laudację na cześć Wyróżnionego. Ksiądz Kaczkowski jest ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Za swoją postawę podziwiany jest zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Marszałek Mieczysław Struk podkreślił, że ksiądz został uhonorowany nie za to, że jest duchownym, ale za to, co zrobił w życiu.

Ks. Jan Kaczkowski: Wolę być naiwnym niż napastliwym

We wrześniu 2012 roku ks. dr. Jan Kaczkowski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta. Ks. Jan otrzymał tytuł honorowego mieszkańca Pucka. Odznaczono go medalem „Curate Infirmos” przyznanym przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. W 2014 roku został laureatem Nagrody Ślad im. Biskupa Jana Chrapka oraz nagrody Pontifici przyznawanej przez Warszawski Klub Integracji Katolickiej.

Honorowe Wyróżnienie „Za Zasługi dla Województwa Pomorskiego” wręczono ojcu Laureata, Józefowi Kaczkowskiemu. Ksiądz Jan nie mógł osobiście odebrać Dyplomu i Medalu, gdyż jest ciężko chory.

Podczas roboczej części sesji pomorskiego sejmiku, sporo dyskusji wzbudził projekt uchwały w sprawie utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania wokół Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Uchwała wprowadza ograniczenia w zakresie przeznaczenia terenu i sposobu korzystania z niego. Określa wymagania techniczne dotyczące budynków zlokalizowanych w obszarze ograniczonego użytkowania. Te rygory powodują utrudnienia w działalności gospodarczej. Sprawią – zdaniem niektórych właścicieli gruntów i budynków znajdujących się w obszarze ograniczonego użytkowania – że ceny nieruchomości spadną. Reprezentant mieszkańców wspomnianego obszaru prosił o niepodejmowanie decyzji. O odłożenie głosowania apelował też opozycyjny radny sejmiku, Jerzy Barzowski. Uchwała została przyjęta. Na 33 glosujących radnych sejmiku województwa pomorskiego, 24 było za. Reprezentant mieszkańców zapowiedział złożenie skargi do Komisji Europejskiej.

Radni podjęli tez uchwały dotyczące wparcia finansowego ratowania zabytków wpisanych do rejestru. Postanowili też przekazać Gdańskowi pieniądze na budowę kładki dla pieszych, nad Motławą, od Zamczyska do Filharmonii. Zadecydowali o sprzedaży nieruchomości należących do szpitali, co też wzbudziło wątpliwości radnych opozycyjnych z PiS.

Następna sesja pomorskiego sejmiku odbędzie się w Tczewie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki