Holandia: Klub pedofilów idzie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Domaga się legalizacji

WR
Nieistniejąca już strona stowarzyszenia Martijn Wikipedia
W kwietniu tego roku holenderskie stowarzyszenie pedofilów MARTIJN zostało zdelegalizowane decyzją tamtejszego Sądu Najwyższego. Jednak jego członkowie nie składają broni. Zamierzają walczyć o unieważnienie tego wyroku w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Jakie argumenty zamierzają przedstawić?

W kwietniu holenderski Sąd Najwyższy uznał, że stowarzyszenie MARTIJN stanowi "zagrożenie dla porządku publicznego". Sędziowie podkreślili, że zakazanie funkcjonowania jakiegoś stowarzyszenia to ekstremalny środek, jakiego może użyć demokratyczne państwo, jednak w tym przypadku było w pełni usprawiedliwione - chodziło o bezpieczeństwo dzieci.

- Organizacja MARTIJN dążyła do zniesienia barier prawnych zabraniających dorosłym nawiązywania relacji seksualnych z dziećmi. To wymusza decyzję o delegalizacji i rozwiązaniu stowarzyszenia - argumentował wtedy sędzia.

Jednak członkowie organizacji nie dają za wygraną. Gerard Spong, prawnik organizacji pedofilów, ogłosił, że zamierza podważyć ten wyrok w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. Uważa, że orzeczenie w sprawie stowarzyszenia ogranicza prawo jego członków do wolności wypowiedzi.

Ad van den Berg, który krótko przewodniczył stowarzyszeniu zanim trafił do więzienia za posiadanie dziecięcej pornografii w 2011 roku, jest najbardziej znanym członkiem MARTIJN. Twierdził, że pedofile są ofiarami dyskryminacji. W 2006 roku założył Partię na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności, która miała walczyć o prawa pedofilów w parlamencie. Jednak ten projekt zakończył się fiaskiem - "pedo-partia", bo tak ją często nazywano - nie zebrała wystarczającej ilości podpisów, by móc uczestniczyć w wyborach. Gdy ten sam scenariusz powtórzył się cztery lata później, partię rozwiązano.

Stowarzyszenie MARTIJN wydawało kwartalnik "OK" (akronim od holenderskich słów "starszy" i "dziecko"). Można było w nim znaleźć m. in. listy od czytelników, w których opisywali oni swoje kontakty seksualne z dziećmi; zdjęcia nagich i półnagich dzieci; artykuły w których redakcja doradzała, jak nawiązać kontakt z dzieckiem (oficjalnie zalecali, by podejmować takie działania za zgodą małoletniego i jego rodziców...). Głosili także, że kontakty seksualne dorosłych z dziećmi "dają przyjemność obu stronom", nie szkodzą małoletnim, i powinny być zaakceptowane przez społeczeństwo.

Poglądy i działalność stowarzyszenia MARTIJN (działało od 1982 roku) były przez lata mocno krytykowane przez holenderskie media i polityków. Jednak skuteczne działania przeciwko niemu podjęto niedawno i nie można ich nazwać ani konsekwentnymi, ani śmiałymi. W 2011 roku, po serii śledztw, Ministerstwo Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości uznało, że działalność klubu nie narusza prawa. W tym samym roku, rodzice dziecka molestowanego przez pedofila, domagali się, by członkowie MARTIJN byli uznani za współwinnych w sprawie, ponieważ udzielali napastnikowi porad, jak dokonać przestępstwa. Ostatecznie sąd ten wniosek odrzucił.

W 2012 roku jeden z sądów lokalnych uznał, że działalność stowarzyszenia narusza prawa dzieci, i zdelegalizował je po raz pierwszy. Jednak w 2013 r. ten wyrok uchylono, gdyż inny sąd uznał, że MARTIJN nie narusza ładu społecznego.

Czy stowarzyszeniu uda się zmienić wyrok holenderskiego Sądy Najwyższego z kwietnia tego roku? Miejmy nadzieję, że Europejski Trybunał Praw Człowieka zachowa zdrowy rozsądek...

Wideo

Komentarze 44

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
aaa

jestem za publikacją nazwisk i adresów tych panów :)

j
john

Wafel skończ pie*dolić wstydu oszczędź dawniej było dawniej ze względów majątkowych czy też w okoliczności gdy ludzie obawiali się wojny to i małżeństwa w różnych dziwnych okolicznościach zawierano i pobory do wojska ułatwiano. Na Dzisiejszych warunkach czeladnik i osoby z profesją oraz doświadczeniem zarabiają znacznie mniej ledwo starcza na przeżycie dla samego siebie, a co dopiero mowa o utrzymaniu rodziny, wybudowaniu mieszkania i samodzielnym życiu. To, że Tobie się po studiach nie udało nie znaczy, że musisz siać ferment i wmawiać innym, że tak jest. Poza tym znam dziesiątki niepełnoletnich związków, których owocem popędu było dziecko, ale żadne z tych związków nie ma zdrowych relacji, a dzieci są krzywdzone i osamotnione. Dzieci nie mogą wychowywać dzieci i szerzyć dalej tej samej patologii no chyba ochu*ałeś!

M
Marian

Zaprawdę nie rozumiem o czym mówisz? Dawniej 15 latki na porządku dziennym wydawano za mąż i nikt nie widział w tym niczego dziwnego. Jakoś one były zdolne do bycia matkami. Dlatego, że wydawano ich za maż za 20 kilkuletnich mężczyzn czyli zgodnie z naturą. Nastolatki nie są zdolne do bycia rodzicami bo państwo czyni je niedojrzałymi. Im samym nie daje pełni praw rodzicielskich, nakłada obowiązek szkolny, zakazuje pracować czy uczyć się zawodu. Dziś nastolatek chodzi do gimnazjum, potem do liceum, potem na studia a po nich na staż i nadal jest gołodupcem mając 24 lata. Kiedyś gdy chłopiec miał 13 lat to rodzice oddawali go do terminu do rzemieślnika czy kupca, jak miał 16 to był czeladnikiem, kilka lat później zdawał egzamin na mistrza a w wieku 22 lat miał fach w ręku, doświadczenie i sporo oszczędności, wtedy brał sobie za żonę przyzwoitą 16 latkę którą mógł utrzymać a ona rodziła mu dzieci. Dziś państwo dojrzałych ludzi na siłę czyni dziećmi stąd ich brak zdolności do samodzielnego życia, a jest to jedynie wina ustroju w którym żyjemy. Poszukaj przykładów w historii, kiedyś w wieku 16 lat można było wstąpić na uniwersytet albo do szkoły oficerskiej. Państwo uprawia dziś w stosunku do młodych politykę upupiania rodem z wyobrażeń Gombrowicza.

K
Katarzyna

Odczuwanie popędu seksualnego nie jest równoznaczne z gotowością zostania rodzicem. Więcej, niż połowa nastolatków odczuwa popęd seksualny, a ani jedno z nich nie jest gotowe sprostać odpowiedzialności, z jaką wiąże się przyjście na świat dziecka. A nastolatki te zaspokajają swój popęd seksualny przez masturbację, co jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

p
perła

Ludzie przecież to nie chodzi o wiek kiedy dziecko dojrzewa itd, chodzi o to, że zazwyczaj jednak te dzieci są nakłaniane do współżycia czy też do innych czynności seksualnych - w większości przypadkach, a jak myślę dla pedofila takie dziecko załóżmy 15l. nie jest już tak "atrakcyjne" bo jest już dorastające, niekiedy już dojrzałe fizycznie... a ich pociąga-tak sądzę- również ten dziecięcy wygląd i śmiem twierdzić że dla takiego pedofila im młodsze dziecko tym dla niego lepiej.. tak czy inaczej ja tego nie akceptuję !

M
Marian

Zauważ, że popęd seksualny nie ma nic wspólnego z dojrzałością emocjonalną, jeżeli natura sprawia, że odczuwają go osoby młode to znaczy, że nadają się już na matki/ojców. Jeżeli popęd miałby być skorelowany z dojrzałością emocjonalną to ludzkość pewnie dawno by już wyginęła. Zaś jeśli chodzi o niedojrzałość społeczną to społeczeństwo chce aby ludzie jak najdłużej byli dziećmi i nie byli zdolni samodzielnie żyć, stawia im obowiązek edukacji, zakaz pracy itd. itd.

M
Marek

Moje myśli idą w naturalnym kierunku, skoro dojrzewanie zaczyna się wcześniej to prawo nie powinno interesować się seksem z młodymi kobietami. I tak jak mi się chce zadowolić moją chuć z młodziutką kobietą która ma na to pełną ochotę to nikomu nic do tego! A może zazdrościsz!?

I
Ich

No to powiedz mi gdzie przebiega granica, dla jednych 15, dla drugich 14 a dla innego będzie 12 a może i mniej, co ty na to? Poniżej 15 lat to jest dziecko, jeżeli dorosły facet tego nie wie to albo zbok, albo udaje głupiego żeby swoje chucie zadowolić. Opanuj się kolego, bo twoje myśli idą w złym kierunku.

h
hera

Wygląd to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim dojrzałość psychiczna. I co, ten 14-latek nadaje się na ojca? Nauczycielka pedofilka w ramach edukacji seksualnej zafundowała sobie dziecko z dzieckiem?

h
hera

Zalegalizują, krew się nie poleje. Będzie tak samo, jak z adopcją dzieci przez homoseksualistów. Metodą małych kroczków wszystko można motłochowi wmówić. Ta garstka, która się będzie opierać takim zbrodniom na dzieciach zostanie zakrzyczana, okrzyknięta ciemnogrodem, zastraszona...

v
victor

Chyba cie gnojku pojebalo?!

R
Racjonalny

Bo chłopek g***** z Ciebie

L
Legalizator

Przyjedźcie do mnie, ja was dzieciojebcy zalegalizuje po kolei tylko, rozgrzanym do czerwoności prętem w d*** tak głęboko że was wykolejeńce w płucach zaswędzi.nie wiem jak Wam ale mnie po usłuszeniu czegokolwiek o pedofilach włącza się tryb "Richard Kuklinski"

M
Marek

Jakoś w Niemczech wiek przyzwolenia od dziesięcioleci wynosi 14 lat i nie słychać tam nic o pokrzywdzonych przez pedofilów "dzieciach", zaś za obcowanie z 14 latką która może czuć się i wyglądać na 18 w Polsce zamyka się młodych chłopaków i "leczy" z pedofilii, bo ktoś sobie wymyślił, że wiek przyzwolenia to u nas 15 lat. Problem polega na tym, że większość sprawców przestępstw seksualnych to nie pedofile, bo pedofil to ktoś kogo pociąga dziecko które nie zaczęło dojrzewać. Jeżeli zaś dziewczyna nie skończyła 15 lat a ma kształty dojrzałej kobiety i kokietuje swoimi ruchami jakiegoś mężczyznę to nie jest on pedofilem i jeśli zostanie za coś ukarany to nie za zboczenie a tylko dlatego, że chore społeczeństwo lubi krzywdzić innych.

M
Marian

Faktycznie obniżenie wieku przyzwolenia jest konieczne bo skoro ludzie wcześniej dojrzewają to dlaczego państwo ma karać dobrowolne kontakty seksualne które nie wiążą się z poczuciem krzywdy a jedynie z purytańskim podejściem społeczeństwa do seksu. Może 12 lat to przesada ale z 15 powinno się na pewno obniżyć do 14 lat. Niedawno była sprawa nauczycielki która urodziła dziecko 14 latkowi. Na zdjęciach wyglądał jakby miał przynajmniej dwadzieścia.

Dodaj ogłoszenie