Hiszpanie okazali się za silni dla biało-czerwonych

(stan)
Polska przegrała z Hiszpanią finałowy mecz turnieju piłkarzy ręcznych w Ergo Arenie. Trzecie miejsce zajęli Szwedzi po zwycięstwie nad Rosjanami.

Około siedmiu tysięcy widzów w Ergo Arenie oglądało spotkanie finałowe. Wynik meczu otworzyli Hiszpanie, a po chwili wyrównał urodzony w Tczewie, Michał Daszek. I to był ostatni remis. W dalszej części meczu dominowali rywale, którzy przecież przegrali z biało-czerwonymi w spotkaniu o brązowy medal na ostatnich mistrzostwach świata w Katarze. W Ergo Arenie postanowili wziąć rewanż. Polacy grali ambitnie i starali się zaprezentować jak najlepiej, bo to jeden z ostatnich etapów przygotowań do styczniowych mistrzostw Europy, a także rywalizacji o miejsce w kadrze. Największy problem nasi szczypiorniści mieli w ataku, bo Hiszpanie postawili mur w obronie, przez który bardzo trudno było się przebić. W naszym zespole w taku wyróżniał się Michał Jurecki, który usiłował zaskakiwać obronę rywali.

W ciągu 14 minut Polacy zdobyli tylko dwie bramki i przegrywali różnicą czterech trafień. I taka przewaga utrzymała się do końca pierwszej połowy. Po przerwie Hiszpanie zagrali jeszcze lepiej i na cztery minuty przed końcem spotkania prowadzili aż 23:15. Zryw w końcówce pozwolił biało-czerwonym zdobyć pięć bramek z rzędu, ale ostatecznie przegrali finał turnieju w Ergo Arenie 20:23.

Polska - Hiszpania 20:23 (8:12)

Polska: Wyszomirski - Krajewski 1, Orzechowski 2, Bielecki 2, Wiśniewski, B.Jurecki 3, M.Jurecki 5, Konitz 2, Grabarczyk, Gliński 1, Masłowski 1, Majdziński, Daszek 1, Gębala 2, Przybylski

Hiszpania: Corrales - Ruiz, Maqueda 1, Fernandez 1, Rodriguez 1, Morros De Argila, Baena 2, Arino 2, Guardiola 1, Goni, Mindegia 3, Del Arco 4, Dujszebajew, Molina 2, Cabanas 5